Ήταν καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος και αποτελεσματικοί.

16:51

Πρώτη φετινή εντός έδρας νίκη για τη Βέροια.

16:51

90'+3: Λήξη του αγώνα, 1-0.

16:50

90'+3: Κίτρινη στον Λαζόπουλο.

16:49

90'+1: Κίτρινη στον Γιακουμή για διαμαρτυρία.

16:48

90'+1: Ο Γιαμόα σεντράρει από αριστερά, κεφαλιά του Βανκεβάι εντός περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

16:48

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:46

89': Κίτρινη στον Μάγκα για φάουλ στον Βανκεβάι.

16:45

88': Μέξης αντί Ουνγιαλίδη, κλείνουν και οι αλλαγές της Βέροιας.

16:43

86': Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια, Γιαμόα αντί Λάσκαρη.

16:41

84': Τρίτη αλλαγή για τη Σπάρτη, Φουρτάδο αντί Βοσνακίδη.

16:40

83': Σουτ του Μπαστιάνου, πολύ άστοχο.

16:39

82': Η Σπάρτη πιέζει πια για το γκολ της ισοφάρισης.

16:33

Υπέροχη ενέργεια του Ουνγιαλίδη από αριστερά, θα σεντράρει και ο Βανκεβάι με κεφαλιά εντός περιοχής θα ανοίξει το σκορ, 1-0.

16:33

76': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

16:30

73': Γουόρντεν αντί Ράντι, δεύτερη αλλαγή για τη Σπάρτη.

16:30

73' Η εκτέλεση του Μπαστιάνου περνά ανεκμετάλλευτη.

16:29

72': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαστιάνου, διώχνει σε κόρνερ ο Γιακουμής.

16:28

71': Ο Βανκεβάι κερδίζει κόρνερ από τον Μάγκα, ο Λάσκαρης πιάνει την κεφαλιά μετά την εκτέλεση του Μπαστιάνου, κανένα πρόβλημα για τον Γιακουμή.

16:26

68': Λαζόπουλος αντί Λίταινα, πρώτη αλλαγή για τη Βέροια.

16:22

65': Κόρνερ κερδίζει η Σπάρτη με τον Ζουλιώτη, εκτελεί ο Μπαρέττας, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:20

63': Μακρινό σουτ του Μπαστιάνου, ψηλά άουτ η μπάλα.

16:19

61': Ο Ζουλιώτης σεντράρει, με το γόνατο βρίσκει την μπάλα ο Ράντι, μπλοκάρει εύκολα ο Γιαγκιόζης.

16:17

60': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια, ο Μπαστιάνος κάνει ατομική προσπάθεια, βρίσκει ανοικτή την άμυνα της Σπάρτης, αλλά δεν κάνει καλό σουτ στο τέλος και μπλοκάρει ο Γιακουμής.

16:16

58': Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Βανκεβάι.

16:11

54': Γυριστή κεφαλιά του Μάγκα μετά τη σέντρα του Ράντι, ψηλά άουτ η μπάλα.

16:07

50': Ο Μπέλης βρίσκει ωραία τον Ράντι, την τελευταία στιγμή διώχνει με τα πόδια ο Γιαγκιόζης.

16:03

46': Μπέλης αντί Παναγιώτου, πρώτη αλλαγή για τη Σπάρτη.

16:03

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.