Ήττα για τους Θρακιώτες μετά από τέσσερα ματς σε όλες τις διοργανώσεις.

19:06

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 3-0.

19:03

19:01

88': Κίτρινη στον Σβάρνα.

18:59

87': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:57

85': Κάνει το γύρισμα με κεφαλιά ο Γέντρισεκ, αλλά δεν βρίσκει τον Λισγάρα.

18:53

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

18:49

77': Φασίδης αντί Λουσέρο για την Ξάνθη.

18:46

74': Στη θέση του Κάνιας ο Μαουρίτσιο για τον ΠΑΟΚ.

18:42

70': Μαλεζάς αντί Βιεϊρίνια για τον ΠΑΟΚ.

18:41

69': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Δυνατό σουτ του Κασάδο, λίγο έξω η μπάλα.

18:39

67': Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη.

18:37

65': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Γέντρισεκ από μέσα δεξιά κάνει το σουτ και ο Πασχαλάκης αποκρούει.

18:36

64': Θεαματική βουτιά από τον Μακ, ο οποίος διαμαρτύρεται και για πέναλτι. Τυχερός που γλίτωσε την κάρτα.

18:35

Ο Βιεϊρίνια εκτελεί κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Κρέσπο παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει μέσα από τα χέρια του Ζίβκοβιτς για το 0-3.

18:34

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:34

61': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Φαλτσαριστό πλασέ του Κουλούρη, η μπάλα πάει για το παραθυράκι, αλλά ο Ζίβκοβιτς διώχνει με το ένα χέρι.

18:32

60': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Λουσέρο πιάνει πολύ καλό σουτ και ο Πασχαλάκης διώχνει με το δεξί χέρι.

18:29

57': Κίτρινη για θέατρο στον Λημνιό.

18:27

54': Στη θέση του Κίκε ο Π. Ορφανίδης για την Ξάνθη.

18:24

52': Στη θέση του Ντε Λούκας ο Μελιόπουλος για την Ξάνθη.

18:20

48': Με τη μία σουτάρει ο Σιλά και αστοχεί μετά τη σέντρα του Λουσέρο.

18:20

48': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Φάση διαρκείας ο Κάνιας κάνει το σουτ, η μπάλα σταματά στον Πέλκα και από κοντά το σουτ του Βαρέλα βρίσκει τον Ζίβκοβιτς.

18:18

18:16

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:02

Λήξη πρώτου μέρους.

18:01

17:59

44': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι για τον Κίκε, ο οποίος γλιστρά και δεν προλαβαίνει να κάνει το γύρισμα.

17:58

43': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

17:54

Δεν δείχνει σημάδια βελτίωσης η Ξάνθη.

17:51

Προβληματισμένος ο Ράσταβατς με την εικόνα της ομάδας του.

17:49

Ο Πέλκας ανοίγει στον Λημνιό, εκείνος κάνει το γύρισμα, ο Μακ σουτάρει και ο Ζίβκοβιτς αποκρούει. Η μπάλα, όμως, πάει και πάλι στον Σλοβάκο, ο οποίος εκτελεί για το 0-2.

17:48

33': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:43

28': ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη! Ο Μεχία από πολύ μακριά εκτελεί απευθείας φάουλ, ο Πασχαλάκης βρίσκει ελάχιστα την μπάλα και εκείνη σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

17:42

28': Κίτρινη στον Κάνιας.

17:42

Αξίζει να σημειωθεί πως οι παίκτες του ΠΑΟΚ το πανηγύρισαν αγκαλιάζοντας τον Λουτσέσκου.

17:41

Ο Βιεϊρίνια εκτελεί φάουλ, η μπάλα περνά από τον Ζίβκοβιτς, χτυπά στον Ντε Λούκας και καταλήγει στα δίχτυα. Τραγική έξοδος του Σέρβου τερματοφύλακα.

17:40

25': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:39

24': Κίτρινη στον Κασάδο.

17:36

Κυκλοφορούν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι.

17:32

17': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:29

14': Ο Πέλκας το εκτελεί, ο Κουλούρης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:28

13': Ο Κουλούρης μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

17:27

12': Μακ αντί Ελ Καντουρί για τον ΠΑΟΚ.

17:23

Έχει πρόβλημα ο Ελ Καντουρί, πιάνει τον οπίσθιο μηριαίο. Δύσκολα θα συνεχίσει.

17:19

Αρκετά βαρύς ο αγωνιστικός χώρος από την βροχή που έριξε.

17:16

17:13

17:09

Το πρώτο διπλό στο πρωτάθλημα αναζητούν οι Θεσσαλονικείς μετά την ισοπαλία στη Νέα Σμύρνη.

17:05

Σε αρκετά καλή κατάσταση οι Θρακιώτες, οι οποίοι προέρχονται από την ισοπαλία στα Ιωάννινα.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ξάνθης με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Σβάρνας, Λισγάρας, Κασάδο, Ντε Λούκας, Λουσέρο Μεχία, Μπουλά, Σιλά, Γιέντρισεκ.
Αναπ: Γκαραβέλης, Φλίσκας, Ρότσε, Ορφανίδης Π., Ορφανίδης Λ., Μελιόπουλος, Φασίδης
Πασχαλάκης, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Βιεϊρίνια, Τσίμιροτ, Κάνιας, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Πέλκας, Κουλούρης.
Αναπ: Ρέι, Μαλεζάς, Δεληγιαννίδης, Μαουρίσιο, Σάχοφ, Μπίσεσβαρ, Μακ.
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας) Βοηθοί: Απτσόγλου (Αθηνών), Μπουξμπάουμαν (Ανατολικής Αττικής) 4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)