Εύκολο απόγευμα για τους Αρκάδες, εφιάλτης για τους Φαίακες της μεγάλης ταλαιπωρίας...

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Αστέρας Τρίπολης - Κέρκυρα 4-0.

16:50

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:49

90': Μακρινό σουτ Σοϊλέδη από τα αριστερά, άστοχο.

16:48

89': Σουτ Μουνάφο από θέση έξω αριστερά, πέφτει και διώχνει ο Γιαννακόπουλος, στην εξέλιξη της φάσης ο Ισνάλδο είναι οφσάιντ, σωστή υπόδειξη.

16:47

88': Σουτ Καλτσά εκτός περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία της Κέρκυρας.

16:45

Κουραστικά τα τελευταία λεπτά... Ο Αστέρας, που στην μοναδική τελική του στο β' ημίχρονο σκόραρε κάνει πλέον κάτι σαν προπόνηση παρά ματς. Η Κέρκυρα προσπαθεί να κρατήσει τους χώρους της με τον Ζορμπά να έχει μαζέψει αρκετά στη μεσαία γραμμή την κατάσταση.

16:38

79': Οφσάιντ ο Καλτσάς, που σκοράρει, δεν υπάρχει γκολ. Σωστή υπόδειξη.

16:36

77': Τρίτη αλλαγή και για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μπέρτος αντί του Ίγκορ.

16:35

Έχει χτυπήσει ο Γιαννακόπουλος σε γύρισμα του Δουβίκα.

16:29

70': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Κέρκυρα. Ντιόγκο αντί Επστάιν.

16:24

66': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Δουβίκας στη θέση του Μανιά.

16:23

65': Οφσάιντ ο Παμλίδης, ορθή υπόδειξη.

16:22

63': Σουτ Σπίνουλα από θέση μέσα δεξιά, μπλοκάρει με άνεση ο Αθανασιάδης.

16:21

62': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά, μαζεύει εύκολα ο Γιαννακόπουλος.

16:21

61': Κίτρινη στον Μπαλάφα.

16:18

Τελικά δεν βγαίνει τίποτα για την Κέρκυρα και το απόγευμα είναι εφιαλτικό, αν και αρχικά φάνηκε πως μπορούσε να περιορίσει τους γηπεδούχους, οι οποίοι μετέτρεψαν το ματς σε περίπατο.

16:15

56': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ισνάλδο στη θέση του Τσιλιανίδη.

16:15

Χάθηκε και... τόπι! Τακουνάκι Τσιλιανίδη και άνοιγμα μέσα στην περιοχή, Καλτσάς βρίσκει την μπάλα από το σημείο του πέναλτι γυρίζει το κορμί του και αφήνει σε Μανιά, σουτ στο τετ α τετ και μέσα, 4-0!

16:14

55': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

16:12

Χωρίς κάποια φάση τα πρώτα λεπτά του β' μέρους... Σαφώς πιο μαζεμένοι πλέον οι Φαίακες στο χώρο του κέντρου με τις δύο κινήσεις του Βοσνιάδη, έχουν περιορίσει αρκετά τους κενούς χώρους στους μεσοεπιθετικούς του Αστέρα.

16:04

Έναρξη β' ημιχρόνου.

16:03

Δύο αλλαγές μαζί για την Κέρκυρα. Ζορμπάς και Σπίνουλας μέσα, Κρητικός και Γεωργίου έξω.

16:03

Μονόλογος για τον Αστέρα Τρίπολης, το πρώτο 45λεπτο, προηγείται δικαιότατα και θα πρέπει να... αυτοκτονήσει για να χάσει αυτό το τρίποντο πλέον.

15:47

Λήξη α' ημιχρόνου, Αστέρας Τρίπολης - Κέρκυρα στο 3-0.

15:46

Ο Μουνάφο βγάζει πανέξυπνη μπαλιά-τρυπα στα δεξιά της περιοχής της Κέρκυρας για τον Καλτσά, ο Γιαννακόπουλος επειχειρεί να διώξιμο με τα πόδια, αλλά το... χάνει, έτσι ο άσος των γηπεδούχων από κοντά κερδίζει την κόντρα, πλασάρει και κάνει το 3-0.

15:46

45': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

15:45

44': Σέντρα Σοϊλέδη από τα αριστερά, λάθος από τον Αθανασιάδης, αλλά το μπαλώνουν οι αμυντικοί και απομακρύνουν τον κίνδυνο στα καρέ του Αστέρα.