21:27

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 3-2.

21:23

21:19

86': Στη θέση του Ταλέντο ο Α. Γαρδικιώτης για την Καλλιθέα.

21:16

Έχει πέσει ο ρυθμός.

21:12

79': Κερασίδης αντί Μήλιου για την Καλλιθέα.

21:12

79': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Κλωναρίδης κάνει το πλασέ από μέσα δεξιά και ο Ντιακιτέ σταματά την μπάλα.

21:11

Από τις κόντρες η μπάλα πάει στον Γιούση, εκείνος από μέσα αριστερά κάνει διαγώνιο σουτ και νικά τον Κορωνάκη για το 2-3.

21:10

77': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:09

76': Μακρινό σουτ του Μπακασέτα, αποκρούει ο Κορωνάκης. Στη συνέχεια σκοράρει από θέση οφσάιντ ο Γιούσης και σωστά ακυρώνεται το γκολ του.

21:07

74': Ο Γιακουμάκης κάνει το πλασέ και ο Κορωνάκης μπλοκάρει.

21:06

73': Μακρινό σουτ του Κλωναρίδη, άουτ η μπάλα.

21:03

70': Στη θέση του Βλαχομήτρου ο Μπακασέτας για την ΑΕΚ.

21:01

67': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Γιούσης κάνει την παράλληλη μπαλιά, ο Γιακουμάκης πετιέται στο πρώτο δοκάρι και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο.

20:58

65': Κόρνερ για την Καλλιθέα. Εκτελεί ο Σμυρλής και η μπάλα απομακρύνεται.

20:54

61': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:50

57': Κίτρινη στον Μίγγο.

20:49

56': Μακρινό σουτ του Γιακουμάκη, μπλοκάρει ο Κορωνάκης με δεύτερη προσπάθεια.

20:47

53': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Βλαχομήτρος κάνει το γέμισμα, ο Γιούσης το γύρισμα από το δεύτερο δοκάρι και ο Γιακουμάκης αστοχεί με σουτ στην κίνηση.

20:43

Με την είσοδο του Γκάλο πήγε στον χώρο του κέντρου ο Τζανετόπουλος.

20:39

20:37

46: Γκάλο αντί Κονέ για την ΑΕΚ.

20:37

46': Μαραθωνίτης αντί Μάκο για την Καλλιθέα.

20:36

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, αλλά υπάρχει πρόβλημα με το ρεύμα. Έχει πέσει η τάση σε δύο από τους τέσσερις προβολείς.

20:21

Λήξη πρώτου μέρους.

20:19

20:16

Στο έδαφος ο Κορωνάκης μετά από σύγκρουση με τον Συριόπουλο, προσωρινή διακοπή.

20:12

Ο Ταλέντο αναλαμβάνει την εκτέλεση και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Μπάρκα για το 2-2.

20:12

38': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

20:11

37': ΠΕΝΑΛΤΙ για την Καλλιθέα! Ο Τζανετόπουλος ανέτρεψε τον Ταλέντο.

20:10

37': Αντί του Λαμπρόπουλου ο Αϊντάρεβιτς για την ΑΕΚ.

20:08

34': Ο Κλωναρίδης από αριστερά βγάζει τη σέντρα, ο Γιακουμάκης παίρνει την κεφαλιά και ο Κορωνάκης μπλοκάρει.

20:06

Ο Μήλιος πιάνει βολίδα από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μπάρκα, ενώ στη συνέχεια ο Παπαγγελής από μέσα αριστερά μειώνει σε 1-2.

20:05

32': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

20:05

Ο Γιούσης παίρνει την μπάλα εκτός περιοχής, περνά εύκολα τον Συριόπουλο, κάνει συρτό σουτ με το αριστερό και γράφει το 0-2.

20:04

30': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:02

29': Ο Βλαχομήτρος βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Κλωναρίδης παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Γιακουμάκης αστοχεί με τη δεύτερη.

19:58

Στο έδαφος ο Λαμπρόπουλος, προσωρινή διακοπή.

19:57

23': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γιακουμάκης κάνει σουτ από το ημικύκλιο και αστοχεί.

19:54

Δυσκολεύονται να κρατήσουν μπάλα οι γηπεδούχοι.

19:51

17': Με ρίσκο κρατά την μπάλα ο Κορωνάκης, κάνοντας και ντρίμπλα στον Γιούση.

19:48

Πιέζει ψηλά η ΑΕΚ.

19:46

12': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται λανθασμένα ο Σμυρλής.

19:45

11': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:42

Από κόρνερ του Κλωναρίδη ο Τζανετόπουλος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

19:42

8': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:41

Έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων οι φιλοξενούμενοι.

19:37

4': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:36

Υπάρχουν και οπαδοί της ΑΕΚ στο "Ελ Πάσο".

19:34

19:33

19:30

Ούτε σε αυτό το ματς θα είναι στον πάγκο της ΑΕΚ ο τιμωρημένος Χιμένεθ.

19:27

Στην εξέδρα είναι ο Χριστοδουλόπουλος, ο οποίος βγάζει φωτογραφία με όποιους του το ζητούν.

19:23

Αρκετές οι ευκαιρίες που δίνουν οι δύο προπονητές.

19:19

Αδιάφορο είναι βαθμολογικά το παιχνίδι με την Καλλιθέα να έχει αποκλειστεί και τον Πανιώνιο να έχει περάσει.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Καλλιθέας με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Κορωνάκης, Βαλμάς, Ντιακιτέ, Συριόπουλος, Μπράιμα, Μίγγος, Ταλέντο, Μήλιος, Σμυρλής, Μάκο, Παπαγγελής
Αναπ: Ο. Γαρδικιώτης, Λίτσι, Α. Γαρδικιώτης, Κερασίδης, Ξόμπλιος, Ιρένεο, Μαραθωνίτης.
ΑΕΚ
Μπάρκας, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Γιαννούτσος, Γιούσης, Βινίσιους, Τζανετόπουλο, Κονέ, Κλωναρίδης, Βλαχομήτρος, Γιακουμάκης.
Αναπ: Ντούνης, Γκάλο, Αϊντάρεβιτς, Γαλανόπουλος, Ροντρίγκες, Μπάμπης, Μπακασέτας.
Διαιτητής: Γκαμάρης (Αθηνών) Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Σίπκας (Σάμου) 4ος: Ζαραβίνος (Αθηνών)