Οι Αγρινιώτες περνούν εμφατικά στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Αποκλείστηκε ο Εργοτέλης.

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναιτωλικό με 5-0.

16:49

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:48

Ο Ρότσα βγάζει από αριστερά τη σέντρα, το σουτ του Μάζουρεκ κοντράρει, η μπάλα στρώνεται στον Κλέσιο και εκείνος εκτελεί για το 0-5.

16:48

89': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

16:45

Στο έδαφος ο Μύγας που δείχνει να ζαλίζεται.

16:44

86': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Μανουσάκης πλασάρει την ώρα που βγαίνει ο Κυριακίδης, ο τελευταίος βρίσκει λίγο την μπάλα και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

16:38

80': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ρόσα μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει διαγώνιο πλασέ και αστοχεί.

16:33

Βγαίνει η σέντρα από τον Ρότσα, ο Βογιατζής δεν διώχνει σωστά και ο Μάζουρεκ το εκμεταλλεύεται και σκοράρει για το 0-4.

16:32

74': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

16:30

Στο έδαφος τώρα ο Κλέσιο, μικρή διακοπή.

16:28

70': Ρότσα αντί Μπεχαράνο για τον Παναιτωλικό.

16:25

Κλέσιο και Ντίας πρεσάρουν σωστά, ο πρώτος παίρνει την μπάλα, μπαίνει από δεξιά στην περιοχή και με πλασέ γράφει το 0-3.

16:24

66': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

16:24

66': Κυριακίδης αντί Λυδάκη για τον Εργοτέλη.

16:24

Καλή αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, ο Ντίας βγάζει τη σέντρα και με κεφαλιά ο Ρόσα κάνει το 0-2.

16:23

65': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

16:19

Στο έδαφος ο Μύγας, δείχνει να πονά.

16:18

60': Μάζουρεκ αντί Μοράρ για τον Παναιτωλικό.

16:17

59': Έφορντ αντί Εντιαγέ για τον Εργοτέλη.

16:14

56': Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Εκτελείται με πάσα και η φάση περνά.

16:13

55': Στη θέση του Χαντάκια ο Μιχάι για τον Παναιτωλικό.

16:09

Στο έδαφος ο Χαντάκιας, διακοπή στο ματς.

16:04

16:03

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:46

Λήξη πρώτου μέρους.

15:45

15:43

Δεν βγάζουν αντίδραση οι γηπεδούχοι.

15:39

Λάθος από τον Δουλγεράκη, ο Μπεχαράνο κάνει τη σέντρα από δεξιά, η μπάλα αλλάζει πορεία και στρώνεται στον Μάρκος Πάουλο και ο τελευταίος με πλασέ κάνει το 0-1.

15:38

39': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

15:38

38': Από τις κόντρες η μπάλα πάει στον Εντιαγέ και εκείνος κάνει ένα απελπιστικά κακό τελείωμα.

15:34

35': Κίτρινη στον Μαζουλουξή.

15:33

34': Σταμόπουλος αντί Μπουρσέλη για τον Εργοτέλη.

15:32

Στο έδαφος ο Μπουρσέλης, προσωρινή διακοπή.

15:30

31': Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Πλασαριστά εκτελείται και η φάση περνά.

15:25

Αρκετά δυνατός ο αέρας στο Ηράκλειο.

15:21

22': Ο Τσοκάνης βγάζει τη σέντρα και προ του Μοράρ κόβει ο Δουλγεράκης παραχωρώντας κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

15:20

Δεν υπάρχει διάθεση να κλειστεί κάποια εκ των δύο ομάδων.

15:17

17': Στο έδαφος ο Λυδάκης μετά από μαρκάρισμα του Χαντάκια, διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι.

15:13

14': Μακρινό σουτ του Εντιαγέ, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

15:10

Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Εργοτέλης.

15:06

Ελάχιστος ο κόσμος στο γήπεδο για άλλη μία φορά στο Παγκρήτιο.

15:03

3': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μοράρ τελειώνει τη φάση και αστοχεί.

15:01

14:57

14:53

Με δύο ή περισσότερα γκολ πρέπει να χάσουν οι Αγρινιώτες για να περάσει ο Εργοτέλης.

14:49

Στο κόλπο της πρόκρισης είναι και οι δύο ομάδες, σε έναν όμιλο που πρώτη πέρασε η Ξάνθη και αποκλεισμένος είναι ο Πανσερραϊκός.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Εργοτέλη με τον Παναιτωλικό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Χανιωτάκης, Μπουρσέλης, Δουλγεράκης, Μαζουλουξής, Κυριαλλάνης, Βογιατζής, Αγγελόπουλος, Ιατρόυδης, Εντιαγέ, Λυδάκης, Μανουσάκης
Αναπ: Κατσιμήτρος, Κυριακίδης, Έφορντ, Σταματάκος, Σταμόπουλος, Πάτας, Μπουτσάκης
Κυριακίδης, Μύγας, Ροντρίγκες, Χαντάκιας, Τσοκάνης, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Ρόσα, Κλέσιο, Ντίας, Μοράρ
Αναπ: Μιχάι, Μαρκόφσκι, Μάζουρεκ, Ρότσα, Γιαννιώτης, Παρράς, Βακράκος,.
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά) Βοηθοί: Καλφάκης (Χανίων), Σινιοράκης (Χανίων) 4ος: Γιαννουλάκης (Χανίων)