1
21:28

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:27

Ισόπαλο ήρθε το αποτέλεσμα (0-0) στην Καρδίτσα και έτσι η ΑΕΛ περνά και η Παναχαϊκή αποκλείεται.

21:27

Ως πρώτος περνά στην επόμενη φάση ο Παναθηναϊκός.

21:27

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

21:26

90'+5: Κίτρινη στον Δώνη.

21:25

90'+4: Νέο κόρνερ για την Παναχαϊκή, ο Χαλκιάς παίρνει την κεφαλιά και ο Βλαχοδήμος μπλοοκάρει.

21:24

90'+3: Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή! Από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα μένει στα καρέ του Παναθηναϊκού, ο Πολίμος κάνει το σουτ και ο Βλαχοδήμος αποκρούει.

21:23

Να πιέσουν ψηλά οι παίκτες του ζητά ο Οφρυδόπουλος.

21:21

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:16

Ξανά στο έδαφος παίκτης της Παναχαϊκής, είναι ο Φουρλάνος.

21:14

Δεν έχει διάθεση να επιτεθεί ο Παναθηναϊκός.

21:11

Νέα διακοπή, ένας ακόμη παίκτης της Παναχαϊκής στο έδαφος με κράμπες.

21:08

77': Αντωνακόπουλος αντί Σπανού για την Παναχαϊκή.

21:07

76': Σουτ εκτός περιοχής του Χατζηγιοβάνη, άουτ η μπάλα.

21:06

75': Τζανδάρης αντί Χίλιεμαρκ για τον Παναθηναϊκό.

21:05

74': Ελευθεριάδης αντί Αργυρόπουλου για την Παναχαϊκή.

21:03

Στο έδαφος ο Άλτμαν, νέα διακοπή.

21:01

Μετά τον Εμμανουηλίδη ντεμπούτο αναμένεται να κάνει και ο Τζανδάρης με τον Παναθηναϊκό.

20:59

68': Κίτρινη στον Αργυρόπουλο.

20:56

65': Μουστακόπουλος αντί Πολυχρόνη για την Παναχαϊκή.

20:56

65': Εμμανουηλίδης αντί Πίσπα για τον Παναθηναϊκό.

20:54

Στο έδαφος ο Πολυχρόνης, προσωρινή διακοπή.

20:50

Στο άλλο ματς του ομίλου, Αναγέννηση Καρδίτσας και ΑΕΛ είναι στο 0-0.

20:47

57': Άλτμαν αντί Λουντ για τον Παναθηναϊκό.

20:43

Χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό το παιχνίδι.

20:40

49': Βγάζει τη σέντρα ο Κολοβέτσιος, ο Δώνης κάνει την προβολή, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:37

20:35

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:19

Λήξη πρώτου μέρους.

20:18

20:16

Δεν έχει σημάδια αντίδρασης ο Παναθηναϊκός.

20:12

Στο κέντρο της εστίας η εκτέλεση του Αργυρόπουλου, έπεσε δεξιά ο Βλαχοδήμος.

20:12

40': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

20:11

39': ΠΕΝΑΛΤΙ για την Παναχαϊκή! Στα πόδια του Αργυρόπουλου πέφτει ο Ινσούα και τον ανατρέπει.

20:09

37': Μακρινό σουτ του Χατζηγιοβάνη, εύκολα ο Χαλκιάς.

20:09

37': Ένα ακόμη κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:06

34': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

20:03

31': Κίτρινη στον Ρέις.

20:01

Ωραία αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, ο Χατζηγιοβάνης κάνει το γύρισμα από δεξιά και ο Χίλιεμαρκ με πλασέ αμαρκάριστος κάνει το 0-1.

20:01

29': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:57

Στο 68-32% η κατοχή μπάλας για τους "πράσινους".

19:55

Έχουν ανεβάσει στροφές οι γηπεδούχοι.

19:51

Στον πάγκο των γηπεδούχων είναι και ο Κώστας Κατσουράνης, ο οποίος ενθαρρύνει τους παίκτες της ομάδας του.

19:48

18': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή! Εκτελείται φάουλ από τον Αργυρόπουλο, ο Φουρλάνος παίρνει την κεφαλιά και ο Βλαχοδήμος αποκρούει.

19:46

16': Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Λουντ.

19:43

11': Ο Χίλιεμαρκ κάνει το γύρισμα, ο Λουντ σουτάρει με τη μία, η μπάλα κοντράρει στον Σωτηράκο και φεύγει εκτός. Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί το κόρνερ και η μπάλα απομακρύνεται.

19:40

8': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:38

6': Σε θέση οφσάιντ ο Πίσπας, σωστή η υπόδειξη.

19:36

4': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί στο πρώτο δοκάρι ο Χίλιεμαρκ και η μπάλα απομακρύνεται.

19:33

19:30

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων της Σαπεκοένσε. Το δυστύχημα έγινε πριν έναν χρόνο.

19:29

19:26

Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο. Υπάρχουν και περίπου 500 οπαδοί του Παναθηναϊκού.

19:23

Την πρωτιά θέλουν να κλειδώσουν οι "πράσινοι", οι οποίοι θα τα καταφέρουν εάν δεν χάσουν.

19:19

Την πρόκριση στην επόμενη φάση ψάχνουν οι Πατρινοί, οι οποίοι ισοβαθμούν με την ΑΕΛ. Εκείνη παίζει την ίδια ώρα στην Καρδίτσα με την Αναγέννηση.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Παναχαϊκής με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Χαλκιάς, Πολίμος, Μπουτζίκος, Σωτηράκος, Μακρυδημήτρης, Φουρλάνος, Αργυρόπουλος, Πολυχρόνης, Μασούρας, Κυνηγόπουλος, Σπανός
Αναπ: Σούλης, Μουστακόπουλος, Φωτάκης, Κωνσταντακόπουλος, Ελευθεριάδης, Μαστραντωνάκης, Αντωνακόπουλος.
Βλαχοδήμος, Κολοβέτσιος, Αυλωνίτης, Κουτρουμπής Ινσούα, Ρέις, Δώνης, Χίλιεμαρκ, Λούντ, Χατζηγιοβάνης, Πίσπας
Αναπ: Ξενόπουλος, Άλτμαν, Μολίνς, Τζανδάρης, Σιλά, Στάικος, Εμμανουηλίδης.
Διαιτητής: Μπλάνας (Μεσσηνίας) Βοηθοί: Πήττας (Ηλείας), Πυλαρινός (Ζακύνθου) 4ος: Αδαμόπουλος (Ανατολικής Αττικής)