Έντονες διαμαρτυρίες από τους Επτανήσιους προς τους διαιτητές.

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου τα Τρίκαλα, αποκλείεται η Κέρκυρα.

19:11

Λήξη αναμέτρησης, 0-0.

19:10

90'+4: Κίτρινη στον Αθανασόπουλο για καθυστέρηση.

19:09

90'+4: Κίτρινη στον Αναστασίου.

19:09

90'+3: Αναταραχή στα καρέ των Τρικάλων, σκοράρει η Κέρκυρα και το γκολ ακυρώνεται! Σωστή η απόφαση, είναι σε θέση οφσάιντ ο Γεωργίου.

19:06

19:02

87': Κίτρινη στον Τεγούση.

18:58

83': Μαγική ενέργεια από τον Τόμιτς, ο Ζγκούρι στρώνει στον Ανδρεόπουλο, το σουτ του κοντράρει και φεύγει εκτός. Δεν βγήκε κάτι από το κόρνερ.

18:57

81': Κίτρινη στον Τόμιτς.

18:56

80': Βάργκας αντί Μπαλάφα για την Κέρκυρα.

18:55

79': Κόρνερ για τα Τρίκαλα, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:53

78': Κίτρινη στον Κόντο.

18:52

77': Κίτρινες σε Μπαλάφα και Βέρτζο.

18:51

76': Κίτρινη στον Ανδρεόπουλο.

18:50

75': Ζγκούρι αντί Ντιατά για τα Τρίκαλα.

18:48

Στο 55-45% η κατοχή μπάλας για την Κέρκυρα.

18:44

69': Δοκιμάζει το πόδι του ο Κουτζαβασίλης και μπλοκάρει ο Ανδρεόπουλος.

18:42

66': Κίτρινη για θέατρο στον Ντιατά.

18:39

64': Βαθιά μπαλιά του Τόμιτς για τον Ντιατά, τον προλαβαίνει ο Γρομητσάρης.

18:36

Αρκετά τα φάουλ στο ματς, 20 οι γηπεδούχοι και 22 οι φιλοξενούμενοι. Ενδεικτικό των πολλών δυνατών μονομαχιών.

18:34

59': Στη θέση του Τζόκιτς ο Τόμιτς για τα Τρίκαλα.

18:32

57': Στη θέση του Μίλιεβιτς ο Ανδρεόπουλος για τα Τρίκαλα.

18:29

54': Σπίνουλας και Μεληκιώτης βγαίνουν, Γεωργίου και Γκόμες μπαίνουν για την Κέρκυρα.

18:28

52': Κακό σουτ του Μεληκιώτη από μέσα αριστερά.

18:25

50': Κόρνερ για τα Τρίκαλα. Ο Χιντζίδης το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι, ο Γιαννίτσης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:20

18:19

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:05

Λήξη πρώτου μέρους.

18:04

45'+1: Μακρινό σουτ του Κόντου, ψηλά η μπάλα.

18:03

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:02

44': Μακρινό σουτ του Μίλιεβιτς, ψηλά η μπάλα.

17:58

40': Κίτρινη στον Κρητικό.

17:53

Έχει ανεβάσει στροφές η Κέρκυρα.

17:49

Ο Κρητικός ζήτησε από το τεχνικό επιτελείο να πει στον Μπάουμαν να δίνει πιο γρήγορα την μπάλα.

17:47

29': Κόρνερ για τα Τρίκαλα. Εκτελεί ο Χιντζίδης και η μπάλα απομακρύνεται.

17:44

26': Ο Μπάουμαν κοντρολάρει την μπάλα, κάνει το πλασέ πέφτοντας και αστοχεί.

17:43

25': Σου εκτός περιοχής του Ζορμπά, άουτ η μπάλα.

17:40

Στα Τρίκαλα θα διανυκτερεύσουν σήμερα οι Φαίακες και θα αναχωρήσουν αύριο για τη βάση τους.

17:36

Έπεσε λίγο ο ρυθμός μετά το δυναμικό ξεκίνημα.

17:32

14': Ο Μπάουμαν βγάζει μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Μεληκιώτης κάνει το αδύναμο πλασέ και ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει.

17:31

13': Ευκαιρία για τα Τρίκαλα! Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Ντιατά πιάνει σουτ με το αριστερό και ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

17:27

10': Μακρινό σουτ του Αναστασίου, πέφτει και αποκρούει ο Αθανασόπουλος.

17:26

8': Κίτρινη στον Πάνο.

17:24

6': Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα! Ο Μίλιεβιτς στρώνει στον Γροντή, εκείνος έχει την εστία στο πιάτο από κοντά, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:23

5': Κάνει την κάθετη ο Κόντος για τον Μπάουμαν και προλαβαίνει ο Αθανασόπουλος.

17:19

Γρομητσάρης και Σπίνουλας συγκρούονται μεταξύ τους. Προσωρινή διακοπή.

17:18

17:15

17:12

Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο.

17:09

Στην επόμενη φάση υπενθυμίζεται πως πέρασε από χθες ο Ατρόμητος, ο οποίος πολύ δύσκολα δεν θα καταλάβει και την πρωτιά του ομίλου.

17:05

Τελικός... πρόκρισης είναι αυτός για τις δύο ομάδες. Δύο αποτελέσματα βολεύουν τα Τρίκαλα, νίκη θέλει η Κέρκυρα.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι των Τρικάλων με την Κέρκυρα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΤΡΙΚΑΛΑ
Αθανασόπουλος, Πάνος, Βέρτζος, Γιαννίτσης, Χιντζίδης, Τεγούσης, Τζόκιτς, Μίλιεβιτς, Τσίπρας, Γροντής, Ντιατά
Αναπ: Βουτσελάς, Τόμιτς, Ανδρόπουλος, Ζγκούρι, Ζήσης, Κοτσώνης, Μανώλης
ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζβασίλης, Σπίνουλας, Γρομητσάρης, Αρτυματάς, Ανασατασίου, Κρητικός, Μπαλάφας, Κόντος, Ζορμπάς, Μεληκιώτης, Μπάουμαν
Αναπ: Κολοβούρης, Γκόμες, Γεωργίου, Ινάσιο, Βάργκας, Μίσκου, Ζαΐμι
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας) Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας), Πασχάλης (Ηπείρου) 4ος: Τάσης (Ηπείρου)