-
5
16:51

16:51

Έτσι οι Θεσσαλονικείς περνούν στην επόμενη φάση έχοντας το απόλυτο. Χωρίς βαθμό ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο Κύπελλο ο Αιγινιακός.

16:51

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 5-0.

16:50

90'+3: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:48

16:46

89': Ευκαιρία για τον Αιγινιακό! Ο Δωματάς κάνει σουτ από μέσα αριστερά και ο Πασχαλάκης αποκρούει.

16:42

85': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πρίγιοβιτς κάνει το σουτ και ο Τόλιος αποκρούει.

16:39

Ο Λημνιός κερδίζει την κόντρα από τον Γιαζιτζόγλου, βγάζει τη σέντρα από δεξιά και ο Σάκχοφ σκοράρει για το 0-5.

16:39

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:38

81': Απευθείας φάουλ από τον Κάτσε, μπλοκάρει ο Τόλιος.

16:33

76': Ο Λημνιός σουτάρει εκτός περιοχής και δεν βρίσκει στόχο.

16:32

75': Ο Γιαζιτζόγλου βγάζει τη σέντρα, ο Τσολακίδης κάνει γυριστό και αστοχεί.

16:32

75': Ευκαιρία για τον Αιγινιακό! Ο Τσολακίδης κάνει σουτ από μέσα δεξιά και ο Πασχαλάκης αποκρούει.

16:29

Ο Κάτσε πέφτοντας δίνει την μπάλα στον Ελ Καντουρί και ο τελευταίος με σουτ από μέσα αριστερά εκτελεί για το 0-4.

16:28

71': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:26

69': Τσολακίδης αντί Παπαδόπουλου για τον Αιγινιακό.

16:24

Ο Μακ κάνει διαγώνια μπαλιά, ο Πρίγιοβιτς κατεβάζει ωραία την μπάλα και με διαγώνιο πλασέ κάνει το 0-3. Φάνηκε, πάντως, να ξεκινά από θέση οφσάιντ.

16:23

67': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:22

65': Μακρινό σουτ του Σάκχοφ, πολύ ψηλά η μπάλα.

16:20

64': Αντί του Βρακά ο Ελ Καντουρί για τον ΠΑΟΚ.

16:20

63': Στη θέση του Γκατσολάρι ο Ζούρκος για τον Αιγινιακό.

16:18

61': Στη θέση του Πέλκα ο Μακ για τον ΠΑΟΚ.

16:15

58': Κίτρινη στον Ζαμπράνο.

16:13

56': Ο Μαουρίτσιο αφήνει τη θέση του στον Κάτσε για τον ΠΑΟΚ.

16:12

56': Φουρτζίου αντί Ντόγου για τον Αιγινιακό.

16:10

Ο Πέλκας κλέβει την μπάλα, κάνει ωραία κάθετη μπαλιά για τον Πρίγιοβιτς και ο Σέρβος προσποιείται αρχικά και στη συνέχεια σκοράρει για το 0-2.

16:09

53': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:07

50': Καλό σουτ του Μαουρίτσιο, πέφτει και αποκρούει ο Τόλιος. Στη συνέχεια της φάσης σκοράρει ο Πρίγιοβιτς αλλά από θέση οφσάιντ. Σωστά δεν μετρά το γκολ.

16:06

Σβηστά πηγαίνει το παιχνίδι ο ΠΑΟΚ.

16:02

16:02

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:48

Λήξη πρώτου μέρους.

15:47

45': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λημνιός βγάζει την μπαλιά από δεξιά, ο Πρίγιοβιτς βάζει την προβολή και αστοχεί.

15:43

41': Ο Πέλκας εκτελεί κόρνερ, ο Πρίγιοβιτς παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Πούγγουρας τη δεύτερη χωρίς να βάλει δύναμη. Εύκολα μπλόκαρε ο Τόλιος.

15:42

40': Ο Πέλκας κάνει φαλτσαριστό πλασέ και ο Τόλιος αποκρούει.

15:41

38': Κίτρινη στον Ανδρικόπουλο.

15:36

33': Απευθείας φάουλ του Πέλκα, δύσκολα βγάζει ο Τόλιος.

15:35

32': Κίτρινη στον Καρακώστα.

15:34

32': Απευθείας φάουλ από τον Πέλκα, ο Τόλιος βρίσκει την μπάλα και παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

15:32

30': Ευκαιρία για τον Αιγινιακό! Ο Γκατσολάρι μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει και το σουτ και ο Πασχαλάκης μπλοκάρει.

15:30

28': Μακρινό σουτ του Δωματά, άουτ η μπάλα.

15:28

26': Αδύναμο πλασέ του Μαουρίτσιο, άουτ φεύγει η μπάλα.

15:27

Δεν υπάρχει διάθεση να φορτσάρει ο ΠΑΟΚ.

15:23

21': Μακρινό σουτ του Πέλκα, μπλοκάρει ο Τόλιος.

15:19

17': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λιόλιου, ψηλά η μπάλα.

15:18

Έφερε πίσω τον Ντόγο ο Νικολαΐδης και πήγε πιο μπροστά τον Γιαζιτζόγλου.

15:16

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

15:12

Από τα πρώτα λεπτά επιβάλλει το παιχνίδι του ο ΠΑΟΚ.

15:09

Ωραία κοφτή ντρίμπλα από τον Πέλκα, κάνει την μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Λημνιός εκτελεί για το 0-1.

15:08

6': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

15:03

15:01

14:57

Ελάχιστος ο κόσμος στο Καυτανζόγλειο.

14:53

Από την άλλη οι "ασπρόμαυροι" έχουν περάσει στην επόμενη φάση.

14:49

Αποκλεισμένοι είναι οι γηπεδούχοι, οι οποίοι μετρούν δύο ήττες στους ομίλους του Κυπέλλου.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αιγινιακού με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Τόλιος, Τοπαλίδης, Αντωνιάδης, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Καρακώστας, Παπαδόπουλος, Ντόγος, Ανδρικόπουλος, Γκατσολάρι, Δωματάς
Αναπ: Καραγκιόζης, Ταουσάνης, Σοφιάνης, Ζούρκος, Φουρτζίου, Τσολακίδης, Προσκυνητόπουλος
Πασχαλάκης, Πούγγορας, Μαλεζάς, Ζαμπράνο, Δεληγιαννίδης, Σάκχοφ, Μαουρίτσιο, Πέλκας, Λημνιός, Βρακάς, Πρίγιοβιτς
Αναπ: Σιαμπάνης, Ελ Καντουρί, Κουλούρης, Κάτσε, Μακ, Δημητρίου, Χατζηδίμπας
Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας) Βοηθοί: Καρακώστας (Λάρισας), Κουβαλάκης (Δράμας) 4ος: Ρούσης (Θεσσαλίας)