Αποκλείεται ο Άρης από το Κύπελλο, αφού ήθελε μόνο νίκη.

Το πανηγυρίζουν οι Ηπειρώτες, στο έδαφος οι γηπεδούχοι.

21:28

Λήξη αναμέτρησης, πρόκριση για τον ΠΑΣ Γιάννινα μετά το τελικό 1-1.

21:26

90'+3: Γυριστό σουτ του Μπούρμπου, άουτ η μπάλα.

21:25

90'+2: Κίτρινη στον Γιαννίκογλου για καθυστέρηση.

21:24

21:22

89': Στο τείχος η εκτέλεση φάουλ του Πλατέλλα.

21:21

88': Κίτρινη στον Αποστολόπουλο.

21:20

Πιέζει ο Άρης για το γκολ της πρόκρισης.

21:16

83': Καπνίδης αντί Μαραγκού για τον Άρη.

21:11

78': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά από τον Μπαργκάν και η μπάλα φεύγει ψηλά.

21:09

76': Πλατέλλας αντί Νίκιτς για τον Άρη.

21:07

74': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Σολτάνι δίνει έξυπνα στον Κόντε, αλλά εκείνος πιάνει αδύναμο πλασέ και Αναγνωστόπουλος μπλοκάρει.

21:05

Ο Μπέριος βγάζει ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Μαραγκός αργεί να αντιδράσει και ο Σολτάνι από το ύψος του πέναλτι πλασάρει για το 1-1.

21:05

72': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

21:03

70': Στη θέση του Χαλκιαδάκη ο Γιάκος για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

21:03

70': Κίτρινη στον Σολτάνι.

21:01

68': Σολτάνι αντί Μανθάτη για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

20:59

66': Σουτ του Παυλίδη εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Γιαννίκογλου.

20:58

Στο 58-42% η κατοχή μπάλας για τον Άρη.

20:54

Ο Μπαργκάν εκτελεί φάουλ, ο Μιλούνοβιτς παίρνει την κεφαλιά από τον Τζημόπουλο και στέλνει την μπάλα στη γωνιά του Γιαννίκογλου.

20:53

60': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:52

59': Κίτρινη στον Τζημόπουλο.

20:49

Τον Καπνίδη φαίνεται πως ετοιμάζει ο Σπανός. Προθέρμανση κάνει και ο Πλατέλλας.

20:46

Ματς κέντρου γίνεται με τα λάθη να είναι αρκετά.

20:42

Καλύτερα μπήκε ο Άρης.

20:38

46': Στη θέση του Λώττα ο Στεφάνοβιτς. για τον Άρη.

20:38

20:37

20:21

20:20

45'+2: Δοκιμάζει το πόδι του ο Κοζορώνης και δεν βρίσκει στόχο.

20:19

45'+1: Σουτ του Παυλίδη, δεν βρίσκει στόχο.

20:18

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:16

Στο έδαφος ο Μπέριος, μικρή διακοπή.

20:15

42'; Ναδάλες αντί Βιδάλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

20:12

Αποσυντονίστηκαν οι δύο ομάδες με τα όσα έγιναν πριν.

20:09

36': Αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη ο Καρανίκας. Υπήρξε αψιμαχία στον χώρο του κέντρου.

20:09

36': Κίτρινη στον Σόουζα.

20:08

35': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Μαραγκός προσπαθεί να γυρίσει την μπάλα προς τα πίσω, ο Κόντε την κλέβει και προ κενής εστίας με προβολή δεν καταφέρνει να της αλλάξει την πορεία όσο θα έπρεπε.