19:10

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τη Λαμία με 2-0 και πρόκριση στην επόμενη φάση.

19:07

19:05

89': Σουτ από μέσα δεξιά κάνει ο Μανιάς, άουτ η μπάλα.

19:01

Μικροδιακοπές στα τελευταία λεπτά.

18:57

81': Φαλτσαριστό σουτ του Μπουλούλη, άουτ η μπάλα.

18:55

79': Αντί του Ακόστα ο Μανιάς για τη Λαμία.

18:54

78': Λουκάς αντί Μαυριά για τον Απόλλωνα Λάρισας.

18:50

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

18:47

71': Σουλίδης αντί Σαχινίδη για τον Απόλλωνα Λάρισας.

18:45

69': Μπαίνει στην περιοχή ο Τσιλούλης, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

18:44

68': Ο Ακόστα εκτελεί κόρνερ, ο Κουκόλης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:43

66': Στη θέση του Αγρόδημου ο Λαμπρόπουλος για τον Απόλλωνα Λάρισας.

18:39

63': Στη θέση του Λινάρδου ο Πατσαρούχας για τη Λαμία.

18:36

Ωραία προσπάθεια από τον Ακόστα, δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Καραγιάννη και εκείνος με σουτ από τα όρια της περιοχής τελειώνει υποδειγματικά τη φάση για το 0-2.

18:36

59': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

18:35

59': Κακό σουτ του Μπουλούλη, δεν ανησυχεί ο Παϊτέρης.

18:32

Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, ο Λινάρδος ανοίγει για τον Ακόστα, εκείνος φαίνεται να καθυστερεί, αλλά τελικά τελειώνει υποδειγματικά τη φάση από πολύ πλάγια.

18:31

55': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

18:28

52': Ο Ακόστα κοντρολάρει και την ώρα που πάει να εκτελέσει, κόβεται από τον Σάββα. Το κόρνερ εκτελείται, ο Λινάρδος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:25

49': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:21

46': Στη θέση του Φράγκου ο Κουτρομάνος για τη Λαμία.

18:20

18:19

18:02

Λήξη πρώτου μέρους.

17:59

42': Αδύναμο σουτ του Σαχινίδη, μπλοκάρει ο Μελίσσας.

17:56

40': Κίτρινη στον Μπουλούλη.

17:55

38': Κόρνερ για τη Λαμία, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:51

Κοντρολάρουν πλέον το ματς οι φιλοξενούμενοι.

17:47

31': Για χέρι και πέναλτι σε προσπάθεια του Ασίγκμπα διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι, δεν υπάρχει καμία παράβαση.

17:43

27': Σουτ του Λινάρδου εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Παϊτέρης.

17:42

Στο 52-48% η κατοχή μπάλας για τη Λαμία.

17:39

22': Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Καραγιάννης εκτελεί φάουλ, ο Λινάρδος παίρνει την κεφαλιά, ο Φράγκος μπαίνει στην πορεία της μπάλας και ο Παϊτέρης αποκρούει.

17:36

Πατούν καλύτερα πλέον οι γηπεδούχοι.

17:35

18': Από εκτέλεση φάουλ η μπάλα φτάνει στον Ανδρέου, εκείνος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:29

Δεν έχει ρυθμό το παιχνίδι, δεν υπάρχει και πολύς κόσμος στις κερκίδες και μοιάζει προς το παρόν με φιλικό προετοιμασίας.

17:25

9': Κεφαλιά του Φράγκου από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει ο Παϊτέρης.

17:21

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

17:17

17:16

17:13

Και οι δύο ομάδες έχασαν από την ΑΕΚ και κέρδισαν την Καλλιθέα.

17:09

Να μη χάσουν θέλουν οι Φθιώτες, οι οποίοι παρατάσσονται με αλλαγές συγκριτικά με το τελευταίο ματς πρωταθλήματος.

17:05

Μόνο νίκη θέλουν οι Θεσσαλοί για να περάσουν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Απόλλωνα Λάρισας με τη Λαμία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Παϊτέρης, Σάββας, Παπαζαχαρίας, Ανδρέου, Κουρτεσιώτης, Αγρόδημος, Χατζής, Σκούπρας, Μαυριάς, Τσιλούλης, Σαχινίδης
Αναπ: Φιρινίδης, Λουκάς, Λαμπρόπουλος, Τσιάτας, Σουλίδης, Ιορδανίδης, Ιβανίδης
ΛΑΜΙΑ
Μελίσσας, Μπουλούλης, Κουκόλης, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Λινάδρος, Αναστασόπουλος, Καραγιάννης, Φράγκος, Ακόστα, Τσούκαλος
Αναπ: Πίτκας, Όμο, Κουτρομάνος, Βουό, Βάντερσον, Μανιάς, Πατσαρούχας
Διαιτητής: Βρέσκας (Ημαθίας) Βοηθοί: Παρασίου (Ημαθίας), Γιάντσης (Ημαθίας) 4ος: Καρατέρπος (Κοζάνης)