16:50

Στο έδαφος ο Ζίβκοβιτς, προσωρινή διακοπή.

16:49

16:47

Ωραία ενέργεια από τον Μελιόπουλο, δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Γέντρισεκ, εκείνος από μέσα αριστερά κάνει διαγώνιο σουτ και ισοφαρίζει σε 1-1.

16:46

87': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

16:43

84': Κόρνερ για την Ξάνθη, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:42

83': Κίτρινη στον Γαρουφαλιά για καθυστέρηση.

16:41

82': Κοζορώνης αντί Σολτάνι για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

16:38

79': Κόρνερ για την Ξάνθη, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:35

76': Ο Κόντε κάνει το τακουνάκι, ο Σολτάνι σουτάρει με τη μία και η μπάλα φεύγει εκτός.

16:34

76': Τη θέση του αμυντικού της Ξάνθης παίρνει ο Κάστρο.

16:34

Στο έδαφος ο Σβάρνας, προσωρινή διακοπή.

16:31

72': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Κίκε κάνει σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Γαρουφαλιά και αλλάζει λίγο κατεύθυνση και ο Βελλίδης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

16:30

71': Σε θέση οφσάιντ ο Κόντε, σωστά σηκώνεται το σημαιάκι.

16:27

Ενοχλήσεις έχει ο Σβάρνας.

16:26

67': Π. Ορφανίδης αντί Μεχία για την Ξάνθη.

16:25

67': Χαλκιαδάκης αντί Γιάκου για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

16:24

Κοντρολάρουν το ματς οι γηπεδούχοι.

16:20

61': Τη θέση του Λίλα παίρνει ο Γαρουφαλιάς για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

16:19

60': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Κόντε πιάνει διαγώνιο σουτ από δεξιά και ο Ζίβκοβιτς αποκρούει.

16:17

Τώρα στο έδαφος ο Βελλίδης και νέα διακοπή.

16:16

57': Φασίδης αντί Ρότσε για την Ξάνθη.

16:16

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Αλβανός.

16:14

Στο έδαφος ο Λίλα, προσωρινή διακοπή.

16:13

Να βγουν από την άμυνά τους οι παίκτες του ζητά ο Ράσταβατς.

16:10

51': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ναδάλες το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

16:08

Εξαιρετική κάθετη πάσα του Τζημόπουλου, ο Κόντε βγαίνει μόνος του με τον Ζίβκοβιτς, κάνει ωραίο διαγώνιο πλασέ και ανοίγει το σκορ.

16:08

49': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

16:07

48': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Κόντε κοντρολάρει και στρώνει για τον Σολτάνι, εκείνος κάνει διαγώνιο σουτ και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω.

16:07

48': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ναδάλες εκτέλεσε στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνθηκε.

16:04

16:03

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:48

15:48

45'+1: Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ναδάλες εκτελεί και η φάση σταματά για φάουλ του Μαυροπάνου.

15:47

15:46

45': Κόρνερ για τους Ηπειρώτες. Εκτελεί ξανά ο Ναδάλες και απομακρύνει ο Γέντρισεκ.

15:44

Κοντρολάρει το ματς ο ΠΑΣ Γιάννινα πλέον.

15:40

39': Σουτ του Μανθάτη εκτός περιοχής, ψηλά η μπάλα.

15:40

38': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Λίλα βρίσκει τον Κόντε, εκείνος σουτάρει από μέσα δεξιά και ο Ζίβκοβιτς αποκρούει.

15:36

Εντολή από τον Γιάννη Πετράκη να αλλάξει το σύστημα της ομάδας του σε 4-2-3-1. Αυτό σημαίνει ότι στα χαφ πάει ο Τζημόπουλος και ο Γιάκος λίγο πιο μπροστά.

15:35

33': Σουτάρει με το δεξί ο Μεχία από μακριά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:32

31': Ωραία ενέργεια από τον Μανθάτη, δίνει στον Λίλα, εκείνος κάνει μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι και από κοντά δεν προλαβαίνει την μπάλα ο Κόντε.

15:29

28': Ο Γιάκος στρώνει στον Τζημόπουλο, εκείνος σουτάρει από το ημικύκλιο και στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά.

15:27

26': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Το εκτελεί ο Ναδάλες και μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

15:25

Στο 58-42% η κατοχή μπάλας υπέρ της Ξάνθης.

15:23

21': Κίτρινη στον Σολτάνι.

15:21

Στο έδαφος ο Σβάρνας, μικρή διακοπή.

15:16

15': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτελεί ο Ναδάλες και μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

15:14

13': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Από εκτέλεση φάουλ του Κίκε η μπάλα φτάνει μέσω κόντρας στον Γέντρισεκ, εκείνος σουτάρει από μέσα αριστερά και ο Βελλίδης αποκρούει.

15:13

Δείχνει να πατά καλά η Ξάνθη.

15:09

7': Ο Ντε Λούκας εκτελεί φάουλ, ο Γέντρισεκ παίρνει την κεφαλιά και από κοντά ο Μελιόπουλος δεν καταφέρνει να μπει στη φάση.

15:06

5': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:05

4': Σε θέση οφσάιντ ο Τζημόπουλος, σωστή η υπόδειξη.

15:02

14:59

14:56

Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου στους Ζωσιμάδες.

14:53

Δύο νίκες στη σειρά έχουν οι Θρακιώτες που ευελπιστουύν να πάρουν ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα.

14:49

Την επιστροφή στις νίκες ψάχνουν οι Ηπειρώτες μετά την ισοπαλία με τον Παναιτωλικό.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με την Ξάνθη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μαυροπάνος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Ναδάλες, Λίλα, Γιάκος, Μανθάτης, Σολτάνι, Κόντε
Αναπ: Γιαννίκογλου, Κοζορώνης, Βιδάλ, Χαλκιαδάκης, Γαρουφαλιάς, Σκονδράς, Καρανίκας
ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Σβάρνας, Φλίσκας, Λισγάρας, Κασάδο, Ντε Λούκας, Μεχία, Μελιόπουλος, Κίκε, Ρότσε, Γέντρισεκ
Αναπ: Γκαραβέλης, Σιλά, Κάστρο, Π. Ορφανίδης, Λ. Ορφανίδης, Φασίδης, Χατζητερζόγλου
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Δημητριάδης (Καστοριάς) 4ος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)