-
1
19:11

19:10

Βαθμό από το πουθενά χάρις στο τρομερό γκολ του Μοράρ πήραν οι κακοί Αγρινιώτες. Δικό του ματς χάνει ο ΠΑΣ Γιάννινα.

19:10

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

19:08

90'+3: Ο Ναδάλες εκτελεί κόρνερ και ο Τσέναμο μπλοκάρει. Στη συνέχεια έχει αψιμαχία με τον Μαυροπάνο.

19:07

90'+2: Κίτρινη στον Τσέναμο για καθυστέρηση.

19:07

Άρχισαν οι καθυστερήσεις από τους φιλοξενούμενους. Στο έδαφος ο Μάσουρεκ.

19:06

19:06

90': Κίτρινη στον Μιχάι.

19:04

88': Κίτρινες σε Μπεχαράνο και Κόντε.

19:01

86': Κίτρινη στον Μάσουρεκ.

18:58

83': Σουτ εκτός περιοχής του Κόντε, ψηλά η μπάλα.

18:57

82': Κίτρινη στον Ντίας.

18:53

78: Απελπιστικά κακό σουτ του Λίλα, άουτ η μπάλα.

18:53

77': Κοζορώνης αντί Σκόνδρα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

18:51

76': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Από κόρνερ του Ναδάλες, η μπάλα κοντράρει στον Μαυροπάνο και πάει στο δεξί δοκάρι.

18:49

74': Τον νεαρό στόπερ του Παναιτωλικού αντικαθιστά ο Ροντρίγκες.

18:48

Στο έδαφος ο Χαντάκιας, δεν μπορεί να συνεχίσει.

18:46

Ο Μοράρ σουτάρει από πολύ μακριά, η μπάλα παίρνει φάλτσα και καταλήγει στη γωνιά του Βελλίδη για το 1-1.

18:45

69': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:43

68': Κίτρινη στον Μύγα.

18:41

66': Στη θέση του Ρόσα ο Μοράρ για τον Παναιτωλικό.

18:40

64': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Ναδάλες εκτελεί κόρνερ, η μπάλα από κόντρα πάει στον Κόντε, εκείνος πιάνει ωραίο γυριστό και σημαδεύει το οριζόντιο.

18:39

Στο 51-49% η κατοχή μπάλας υπέρ του Παναιτωλικού.

18:35

60': Στη θέση του Μαρινάκη ο Μαρκόφσκι για τον Παναιτωλικό.

18:31

56': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:27

52': Επικίνδυνο γύρισμα από τον Ρότσα, εκτός η μπάλα. Την ακούμπησε ο Βελλίδης, έπρεπε να δοθεί κόρνερ.

18:24

48': Μακρινό σουτ του Μαρινάκη, άουτ η μπάλα.

18:22

46': Ο Ρόσα σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και ο Βελλίδης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

18:22

18:20

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:04

Λήξη πρώτου μέρους.

18:01

43': Κίτρινη στον Μαρινάκη.

17:59

41': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος κερδίζει ένα ακόμα. Η φάση σταματά για φάουλ στον Ρότσα.

17:56

38': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Από την εκτέλεσή του ο Μάσουρεκ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:55

37': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Κόντε κάνει ατομική προσπάθεια, κερδίζει και μία κόντρα, πλασάρει από μέσα αριστερά και ο Τσέναμο μπλοκάρει.

17:54

35': Μακρινό σουτ του Ρόσα, εύκολα ο Βελλίδης.

17:49

30': Μακρινό σουτ του Κόντε, άουτ η μπάλα.

17:45

26': Ο Ναδάλες εκτελεί φάουλ, ο Μιχαήλ παίρνει την κεφαλιά και ο Τσέναμο μπλοκάρει.

17:41

Ο Γιάκος βρίσκει τον Μπουκουβάλα, εκείνος κάνει τη σέντρα, ο Σολτάνι κατεβάζει την μπάλα και με ωραίο σουτ ανοίγει το σκορ. Η μπάλα πήγε πρώτα στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα.

17:40

22': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:40

Αριστερό μπακ πάει τον Μαρινάκη ο Χάβος.

17:39

20': Μακρινό σουτ του Γιάκου, άουτ η μπάλα.

17:38

19': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Ο Ναδάλες το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

17:34

15': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ωραίο διαγώνιο σουτ του Ναδάλες από μέσα αριστερά, άουτ η μπάλα.

17:33

Πιέζουν οι γηπεδούχοι.

17:29

11: Ο Ναδάλες εκτελεί φάουλ, ο Μαυροπάνος πάει με προβολή πρώτος στην μπάλα αλλά αστοχεί.

17:25

7': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:22

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

17:19

17:17

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων της πλημμύρας στη Δυτική Αττική.

17:14

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:12

Αρκετά τα άδεια καθίσματα στους Ζωσιμάδες.

17:09

Από διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα προέρχονται οι Αγρινιώτες, οι οποίοι δεν έχουν περιθώρια για νέο στραβοπάτημα.

17:05

Να δείξουν πως η ήττα στη Ριζούπολη ήταν μία κακή παρένθεση θέλουν οι Ηπειρώτες, οι οποίοι αναζητούν την επιστροφή στις νίκες.

17:01

Καλησπέρα σας, το ματς του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναιτωλικό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Σκόνδρας, Μαυροπάνος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Λίλα, Γιάκος, Μανθάτης, Σολτάνι, Κόντε.
Αναπ: Γιαννίκογλου, Κοζορώνης, Μπετρά, Τζημόπουλος, Γαρουφαλιάς, Τζόναθαν Ροντρίγκες, Καρανίκας
Τσενάμο, Μαρινάκης, Μύγας, Χαντάκιας, Μιχάι, Ρότσα, Μάρκος Πάουλο, Μπεχαράνο, Μασουρέκ, Ρόσα, Ντίας.
Αναπ: Κυριακίδης, Μοράρ, Βακράκος, Βασιλούδης, Γιαννιώτης, Μαρκόφσκι και Μιγκέλ Ροντρίγκες
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) Βοηθοί: Πυλαρινός (Ζακύνθου), Μεϊντάνας (Αχαΐας) 4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)