Πολύ καλύτεροι οι γηπεδούχοι, τον προσπέρασαν στη βαθμολογία τον Πανιώνιο.

16:53

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Ξάνθη με 2-0.

16:50

90'+1: Μακρινό σουτ του Σπιριντόνοβιτς, άουτ η μπάλα.

16:48

16:44

85': Μελιόπουλος αντί Λουσέρο για την Ξάνθη.

16:42

83': Αποβάλλεται ο Οικονόμου, με δέκα ο Πανιώνιος. Σωστή η απόφαση, σκάει αγκωνιά στον Κασάδο. Η αψιμαχία είχε ξεκινήσει λίγο πριν.

16:41

82': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο οποίος κερδίζει ένα ακόμη. Η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

16:36

78': Ταπόκο αντί Λάμπρου για τον Πανιώνιο.

16:36

78': Στη θέση του Κίκε ο Π. Ορφανίδης για την Ξάνθη.

16:35

Τις πρώτες βοήθειες του ιατρικού τιμ της Ξάνθης δέχεται ο Μπαξεβανίδης.

16:32

Διαδικαστικά φαίνεται πως θα είναι τα τελευταία λεπτά.

16:28

Στο 58-42% η κατοχή μπάλας υπέρ του Πανιωνίου.

16:27

68': Στη θέση του Μασούρα ο Γλυνός για τον Πανιώνιο.

16:24

Μία ακόμη εξαιρετική πάσα του Λουσέρο και ο Γέντρισεκ από μέσα δεξιά εκτελεί για το 2-0.

16:23

65': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

16:21

Κοντρολάρουν πλέον το ματς οι γηπεδούχοι.

16:19

60': Κόρνερ για την Ξάνθη, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:16

57': Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη.

16:13

Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Πανιώνιος.

16:10

51': Ο Βλάχος κάνει το γύρισμα, η μπάλα φτάνει στον Σαραμαντά, εκείνος σουτάρει από μέσα αριστερά και αστοχεί.

16:08

49': Δεν καταφέρνει ο Ντε Λούκας να δώσει καλά την μπάλα στον Ρότσε και χάνεται σημαντική ευκαιρία για την Ξάνθη. Ήταν μόνος του ο Κροάτης.

16:06

47': Κόρνερ για την Ξάνθη. Ο Λουσέρο το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

16:04

46': Στη θέση του Μασούντ ο Σαραμαντάς για τον Πανιώνιο.

16:04

15:59

Είναι πολλά τα προβλήματα που καλείται να λύσει ο Πανιώνιος, ο οποίος δεν αντέδρασε μετά το γκολ που δέχτηκε. Εκτός αγώνα ο φανερά εκνευρισμένος Μασούντ, ελάχιστα έχουν προσφέρει και οι υπόλοιποι μεσοεπιθετικοί.

15:49

Λήξη πρώτου μέρους.

15:47

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:46

45': Ο Ντε Λούκας φεύγει μόνος του απέναντι στον Κότνικ και ο Πατράς σηκώνει το σημαιάκι με μεγάλη καθυστέρηση για οφσάιντ. Καλυπτόταν ίσως και από τρεις παίκτες ο Ισπανός. Τελικά φαίνεται ότι υπέδειξε ως εκτεθειμένο τον Γέντρισεκ θεωρώντας πως κάνει κίνηση προς την μπάλα. Σηκώθηκε όλος ο πάγκος της Ξάνθης.

15:41

40': Κίτρινη στον Κίκε.

15:38

36': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Λουσέρο βρίσκει τον Γέντρισεκ, εκείνος κάνει το πλασέ από μέσα αριστερά και ο Κότνικ αποκρούει.

15:37

Καμία αντίδραση από τον Πανιώνιο μετά το γκολ που δέχτηκε.

15:33

31': Κόρνερ για την Ξάνθη. Ο Κίκε εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

15:32

30': Σέντρα από τον Βλάχο, ο Ζίβκοβιτς χάνει την μπάλα αλλά εκείνη κοντράρει σε συμπαίκτη του και του δίνεται η ευκαιρία μετά να μπλοκάρει.

15:31

29': Κίτρινη στον Σαββίδη.

15:30

Τρεις παίκτες της Ξάνθης στο έδαφος. Βγάζει την μπάλα ο Μπανανά.

15:28

27': Κίτρινη στον Μασούντ.

15:26

Ο Λουσέρο αφήνει έξυπνα την μπάλα για τον Γέντρισεκ, εκείνος σουτάρει εκτός περιοχής και ανοίγει το σκορ. Δεν πρόλαβε να τον κλείσει ο Οικονόμου.

15:25

23': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

15:22

20': Φαλτσαριστό σουτ του Λάμπρου εκτός περιοχής, αποκρούει ο Ζίβκοβιτς.

15:21

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Πανιώνιος και ψάχνει διαδρόμους.

15:17

16': Απευθείας φάουλ του Μεχία από μακριά, εύκολα ο Κότνικ.

15:16

15': Κίτρινη στον Βλάχο.

15:16

14': Κίτρινη στον Μπρίτο για καθυστέρηση.

15:14

14': Ρότσε αντί Μπρίτο για την Ξάνθη.

15:12

11': Κίτρινη στον Κασάδο.

15:12

Έχει ενοχλήσεις ο Μπρίτο.

15:10

8': Σουτ εκτός περιοχής του Μπρίτο, άουτ η μπάλα.

15:07

5': Λόμπα του Σπιριντόνοβιτς από το κέντρο του γηπέδου, άουτ η μπάλα.

15:05

4': Δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής ο Μπρίτο και μπλοκάρει ο Κότνικ.

15:02

1: Σέντρα στο ματς.

15:01

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της πλημμύρας στη Δυτική Αττική.

14:59

14:57

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στο γήπεδο.

14:53

Επιστροφή στις νίκες ψάχνουν οι Νεοσμυρνιώτες μετά τη λευκή ισοπαλία στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο.

14:49

Από εκτός έδρας νίκη στο Αγρίνιο προέρχονται οι Θρακιώτες, οι οποίοι ψάχνουν πρώτο εντός έδρας τρίποντο.

14:45

Καλησπέρα σας, το ματς της Ξάνθης με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Σβάρνας, Κασάδο, Μεχία, Ντε Λούκας, Λουσέρο, Μπρίτο, Κίκε, Γέντρισεκ
Αναπ: Γκαραβέλης, Ορφανίδης, Κάστρο, Σιλά, Ρότσε, Φασίδης, Μελιόπουλος.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Οικονόμου, Χατζισαφί, Κόρμπος, Σαββίδης, Μασούντ, Λάμπρου, Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας.
Αναπ: Μπαντής, Κάργας, Παπαγεωργίου, Σαραμαντάς, Γκιοατά, Ταποκό, Γλυνός.
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων) Βοηθοί: Πατράς (Μακεδονίας), Χατζηνάκος (Δράμας) 4ος: Κοτσάνης (Δράμας)