Έσπασε το αήττητο του Απόλλωνα από τους Θεσσαλούς, οι οποίοι συνεχίζουν το καλό τους σερί.

19:13

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΛ με 1-0.

19:12

90'+5: Κίτρινη στον Γκόλια για καθυστέρηση.

19:11

90'+4: Κίτρινη στον Κιταμπάλα.

19:08

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:05

88': Κιταμπάλα αντί Χουάρες για τον Απόλλωνα.

19:05

88': Στη θέση του Ναζλίδη ο Μπάλλας για την ΑΕΛ.

19:04

Ο Ναζλίδης βρίσκει τον Περόνε, εκείνος τροφοδοτεί κατευθείαν τον Ντέλετιτς και ο τελευταίος εκτελεί για το 1-0.

19:03

86': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

19:01

83': Αντί του Ρέντζα ο Μασούρας για την ΑΕΛ.

19:01

83': Στη θέση του Αλμπάνη ο Μάατσεν για τον Απόλλωνα.

18:57

Ετοιμάζουν αλλαγές οι δύο προπονητές.

18:53

76': Στη θέση του Καστιγέχος ο Κύργιας για τον Απόλλωνα.

18:53

75': Κάνει το τάκλιν ο Παπάζογλου και παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

18:48

71': Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Κριζμάν παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:44

66': Ο Χουάρες ανοίγει για τον Μάατσι, εκείνος σουτάρει από μέσα δεξιά και αστοχεί.

18:43

65': Στη θέση του Λεοζίνιο ο Περόνε για την ΑΕΛ.

18:38

Καλύτερα πατούν οι φιλοξενούμενοι.

18:34

56': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Αλμπάνης δίνει στον Καστιγέχος, εκείνος κάνει το πλασέ από μέσα δεξιά και ο Μπόζοβιτς αποκρούει.

18:31

54': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Καστιγέχος βλέπει τον Μπόζοβιτς εκτός εστίας, κάνει τη λόμπα και αστοχεί για λίγο.

18:31

53': Απευθείας φάουλ από τον Κονέ, μπλοκάρει ο Μπόζοβιτς.

18:30

53': Κίτρινη στον Ζίζιτς.

18:27

Στο έδαφος ο Τσόβιτς, προσωρινή διακοπή.

18:25

48': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Ντέλετιτς κάνει το σουτ από μέσα αριστερά και ο Τσόβιτς αποκρούει.

18:23

18:22

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:08

18:07

45'+3: Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Λεοζίνιο εκτελεί φάουλ δίνοντας κατεύθυνση προς την εστία, ο Αγκάνοβιτς βρίσκει ελάχιστα την μπάλα και ο Τσόβιτς αποκρούει.

18:05

45'+1: Κίτρινη στον Λαγό.

18:05

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:03

45': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Καστιγέχος ανοίγει ωραία για τον Μάατσι, εκείνος βγάζει μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Ανιέτε κάνει την προβολή και αστοχέι.

18:02

"ΑΕΛάρα βάλε ένα γκολ" ζητούν οι οπαδοί των γηπεδούχων.

17:59

Σβηστά πάει το ματς ο Απόλλων.

17:55

37': Πολύ δυνατό αλλά και πολύ άστοχο σουτ του Ζίζιτς από μακριά.

17:53

34': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Λεοζίνιο βγαίνει μόνος του με τον Τσόβιτς μετά το τακουνάκι του Ναζλίδη, αλλά ο Κροάτης τον νικά.

17:50

Ματς κέντρου στη μεγαλύτερη διάρκειά του.

17:46

27': Κίτρινη στον Χουάρες.

17:45

27': Δεν συνεννοούνται Παπάζογλου και Μπιτζιμίν, ο Λεοζίνιο μπαίνει στην περιοχή αλλά από μέσα δεξιά κάνει κακό σουτ.

17:44

26': Κακό μακρινό σουτ του Ναζλίδη, άουτ η μπάλα. Είχε παίκτες για να δώσει την πάσα.

17:39

Στο έδαφος ο Κούρος, προσωρινή διακοπή.

17:37

18': Κίτρινη στον Μάατσι.

17:34

15': Σε θέση οφσάιντ ο Λεοζίνιο, σωστή η υπόδειξη.