Δεν κατάφερε να πάρει τρίποντο η Λαμία,η οποία πάντως διευρύνει το αήττητο σερί της.

Πολύτιμος βαθμός για την Κέρκυρα, που έπαιζε για ένα ημίχρονο με εννιά παίκτες.

16:56

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

16:53

90'+1: Ο Πίτι βγάζει τη σέντρα, ο Ντακόλ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:53

16:51

89': Άστοχο σουτ του Κουτρομάνου από μακριά.

16:51

88': Καλό σουτ του Πίτι από μακριά, αποκρούει ο Γιαννακόπουλος.

16:49

Στο έδαφος ο Παμλίδης, μικρή διακοπή.

16:46

Συνεχίζεται ο μονόλογος της Λαμίας.

16:43

81': Κίτρινη στον Ασίγκμπα.

16:39

76': Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Πίτι κάνει σουτ εντός περιοχής και ο Γιαννακόπουλος αποκρούει.

16:38

76': Στη θέση του Επστάιν ο Νούνες για την Κέρκυρα.

16:36

73': Ευκαιρία για τη Λαμία! Η μπάλα από τις κόντρες φτάνει στον Βάντερσον, εκείνος σουτάρει από μέσα δεξιά και αστοχεί.

16:32

69': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Κουτρομάνος βγάζει τη σέντρα, ο Πίτι παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

16:31

68': Κίτρινη στον Κουτρομάνο.

16:29

67': Ντακόλ αντί Ακόστα για τη Λαμία.

16:25

62': Κίτρινη στον Γιαννακόπουλο και καθυστέρηση.

16:22

59': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Κουτρομάνος βγάζει τη σέντρα, ο Βάντερσον πιάνει το σουτ με τη μία και από κοντά αστοχεί.

16:20

Στο 68-32% η κατοχή μπάλας για τη Λαμία.

16:16

55': Στη θέση του Κ. Ντιογκό ο Σπίνουλας για την Κέρκυρα.

16:15

Συγκρούστηκαν Ακόστα και Γρομητσάρης, προσωρινή διακοπή.

16:13

51': Τσούκαλος αντί Κουκόλη για τη Λαμία.

16:12

49': Καλή ενέργεια από τον Βασιλαντωνόπουλο, κάνει και το γύρισμα και κόβει ο Ιωάννου.

16:08

46': Στη θέση του Κόντου ο Αρτυματάς για την Κέρκυρα.

16:08

16:07

15:52

15:51

45'+4: Αποβάλλεται και ο Μπαλάφας με δεύτερη κίτρινη, για μαρκάρισμα στον Πίτι.

15:51

Ο Πίτι αναλαμβάνει την εκτέλεση και ισοφαρίζει στέλνοντας από την άλλη τον Γιαννακόπουλο.

15:50

45'+2: ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

15:48

45'+1: Αποβάλλεται ο Σοϊλέδης, με δέκα η Κέρκυρα.

15:48

45'+1: ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΛΑΜΙΑ! Ο Σοϊλέδης αρχικά τραβά τον Πίτι και στη συνέχεια ο Κατσικογιάννης κρίνει και ότι η μπάλα βρήκε στο χέρι του πρώτου.

15:48

Έχει ανεβάσει στροφές η Λαμία.

15:45

43': Μακρινό σουτ του Σιόντη, άουτ η μπάλα.

15:43

41': Ένα ακόμη κακό σουτ του Πίτι, εντελώς άστοχο.

15:41

39: Άστοχο το μακρινό σουτ του Πίτι.

15:37

35': Μακρινό σουτ του Πίτι, άουτ η μπάλα.

15:36

Προβληματίζει η Λαμία με τον τρόπο που αναπτύσσεται. Δύσκολα θα απειλήσει έτσι.

15:32

30': Κίτρινη στον Παντελιάδη.

15:31

28': Νέο κόρνερ για την Κέρκυρα. Ο Γκόμες εκτελεί και η μπάλα περνά απ' όλους.

15:30

27': Κόρνερ για την Κέρκυρα, η οποία κερδίζει ένα ακόμη. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Σοϊλέδη, διώχνει ο Κουκόλης.

15:27

Στο έδαφος ο Γρομητσάρης, προσωρινή διακοπή.

15:25

Πέφτει σταδιακά ο ρυθμός.

15:23

21': Κακό γύρισμα του Σοϊλέδη, αργεί να βγει ο Γιαννακόπουλος και ο Βάντερσον βάζει την κόντρα στέλνοντας την μπάλα πλάγιο.

15:20

18': Κίτρινη στον Μπαλάφα.

15:20

17': Απευθείας φάουλ από τον Πίτι, ψηλά η μπάλα.

15:18

15': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Καλό γύρισμα του Γκόμες προς το πέναλτι, ο Επστάιν σουτάρει αμέσως και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

15:17

14': Κόρνερ για τη Λαμία. Ο Πίτι εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Όμο.

15:15

12: ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ! Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Μπλάζιτς κοντρολάρει μόνος του, κάνει το πλασέ από μέσα αριστερά και σημαδεύει το δεξί δοκάρι. Ίσως βρήκε λίγο την μπάλα και ο Γιαννακόπουλος.

15:12

Φόβοι πως έχει υποστεί θλάση ο Αναστασιάδης.

15:11

8': Κίτρινη στον Σοϊλέδη.

15:09

7': Στη θέση του Αναστασιάδη ο Κουκόλης για τη Λαμία.

15:09

Ο Αναστασιάδης είχε βγει εκτός αγωνιστικού χώρου λόγω ενοχλήσεων, οι συμπαίκτες του δεν το κατάλαβαν και άφησαν μόνο τους τον φορ των φιλοξενούμενων.

15:09

Ο Σοϊλέδης βγάζει τη σέντρα με το δεξί, ο Παμλίδης πηδά ολομόναχος και με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.

15:08

6': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

15:08

5': Ευκαιρία για την ΚΕΡΚΥΡΑ! Γίνεται η κάθετη, ο Παμλίδης πάει πρώτος στην μπάλα, κάνει το πλασέ από μέσα δεξιά και ο Παπαδόπουλος αποκρούει.

15:06

Φαίνεται να μην μπορεί να συνεχίσει ο Αναστασιάδης.

15:03

15:01

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα από τις πλημμύρες στη Δυτική Αττική.

14:57

14:53

Από εντός έδρας ισοπαλία με την ΑΕΛ προέρχονται οι Φαίακες που θέλουν να φύγουν με αποτέλεσμα από το ΔΑΚ.

14:49

Τρία ματς χωρίς ήττα στη σειρά έχουν οι Φθιώτες που αναζητούν ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα.

14:45

Καλησπέρα, το παιχνίδι της Λαμίας με την Κέρκυρα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΛΑΜΙΑ
Παπαδόπουλος, Κουτρομάνος, Ασίγκμπα, Αναστασιάδης, Παντελιάδης, Όμο, Μπλάζιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Πίτι, Ακόστα, Βάντερσον.
Αναπ: Πίτκας, Καραγιάννης, Τσούκαλος, Ντακόλ, Κουκόλης, Μπουλούλης, Αναστασόπουλος.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Γιαννακόπουλος, Γκομές, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Σοϊλέδης, Σιόντης, Μπαλάφας, Ντιογκό, Κόντος, Επστάιν, Παμλίδης
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Αρτυματάς, Γεωργίου, Ζορμπάς, Σπίνουλας, Μπάουμαν, Νούνες.
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Φωτόπουλος (Αθηνών), Κουντουρέλης (Αθηνών) 4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)