Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Πλατανιάς 5-1.

16:51

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

16:50

Ο Ανσαριφάρντ δίνει σε Πάρντο, καλοτραβηγμένο διαγώνιο συρτό σουτ από θέση μέσα δεξιά και 5-1.

16:50

90': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

16:48

Ο Ενσικουλού πέρασε από τα αριστερά Φιγκέιρας και Σισέ, έδωσε "πάρε-βάλε" στον Παπανικολάου και με πλασέ κάνει το 4-1.

16:47

88': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

16:43

83': Κόρνερ για τον Πλατανιά με τον Ενσικουλού από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο...

16:41

81': Οφσάιντ ο Πάρντο, σωστή υπόδειξη.

16:38

78': Κόρνερ για τον Πλατανιά από τα δεξιά. Κοροβέσης γεμίζει, λάθος έξοδος Προτό, ο Πάρντο ομως διώχνει σωτήρια με τα πόδια προ της γραμμής.

16:36

77': Τρίτη αλλαγή και είναι αναγκαστική για τον Πλατανιά. Χτύπησε Ντικαμονά στη θέση του ο Πριντέτα.

16:31

72': Σουτ Μπούτνικ, πέφτει και μαζεύει σταθερά ο Προτό.

16:31

72': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Ολυμπιακού ο Τάκης Λεμονής. Ο Φορτούνης στη θέση του Οφόε.

16:30

"Ολυμπιακός" και από τα δύο πέταλα του "Γ. Καραϊσκάκης".

16:29

70': Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Παπανικολάου στη θέση του Βάντερσον.

16:29

Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Σουτ Κοροβέση από θέση έξω αριστερά, μόλις άουτ.

16:28

Ο Ανσαριφάρντ στην εκτέλεση, η μπάλα στο αριστερό "γάμα" των διχτύων και 4-0.

16:27

69': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

16:27

Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ο Κούτρης βγάζει σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα σταματά στο χέρι του Πατράλη. Καθαρή η παράβαση.

16:26

Το περιβραχιόνιο του αρχηγού πλέον σε Ταχτσίδη, ο οποίος το ασπάζεται και κερδίζει το χειροκρότημα της εξέδρας, που τον βλέπει.

16:25

66': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μάρτινς αντί Ρομαό.

16:23

64': Ο Μάριν άνοιξε στον Κούτρη, σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, σε κόρνερ ο Κοκκαλάς. Εκτέλεσε ο Μάριν, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.

16:20

61': Φάουλ για τον Πλατανιά από το ημικύκλιο, ο Μπούτνικ απευθείας, άουτ.

16:18

59': Μακρινό σουτ Ταχτσίδη, η μπάλα πάνω από την εστία του Πλατανιά.

16:12

53': Σουτ Ταχτσίδη από τα αριστερά, στην αγκαλιά του Κοκκαλά.

16:11

52': Σουτ Πάρντο από τα δεξιά και μέσα, ο Κοκκαλάς δεν αιφνιδιάζεται και διώχνει.

16:06

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Ταχτσίδης, που έχει τραυματιστεί.

16:04

16:04

46': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Νικολάου στη θέση του Μποτία.

15:50

Λήξη α' ημιχρόνου, Ολυμπιακός - Πλατανιάς στο 3-0.

15:49

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος...

15:48

45': Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Καλοτραβηγμένο σουτ Μπούτνικ απέξω, διώχνει σε κόρνερ ο Προτό. Εκτελεί ο Κοροβέσης από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται από την άμυνα του Ολυμπιακού.

15:47

44': Κίτρινη ο Ρομαό.

15:46

"Αγαπώ τον Ολυμπιακό gate 7", φορούσε σε φανελάκι που το έδειξε στο γκολ του ο Σισέ.

15:45

42': Κίτρινη στον Στάμου.

15:45

42': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Ο Μάριν εκτελεί από τα αριστερά, με τις γροθιές απομακρύνει ο Κοκκαλάς.

15:44

"Έξω οι τσάτσοι του Σαββίδη..." και "να πάει να... γ..., ρίξε το παράρτημα στη Β' Εθνική", από τον κόσμο.

15:36

"Θρύλε γερά, γερά πρωτάθλημα ξανά", φωνάζει η Θύρα 7.

15:35

Ο Μάριν εκτελεί από τα αριστερά το κόρνερ, ο Σισέ σηκώνεται πιο ψηλά απ' όλους και με καρφωτή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής κάνει το 3-0.

15:35

32': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

15:34

31': Φάουλ για τον Ολυμπακό σε καλή θέση. Μάριν απευθείας, με υπερένταση σε κόρνερ ο Κοκκαλάς.

15:31

28': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μάριν βάζει απ΄τα αριστερά, ο Οφόε αφήνει σε Ανσαριφάρντ, πλασεδάκι από θέση μέσα αριστερά, ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι η μπάλα.

15:29

26': Δυνατό σουτ Φιγκέιρας από θέση μέσα δεξιά, δύσκολα σε κόρνερ ο Κοκκαλάς... Εκτελεί από τα δεξιά ο Μάριν, δίνει επιθετικό φάουλ στον Μποτία ο Σκουλάς.

15:27

23': Αλλαγή, αναγκαστική, για τον Πλατανιά. Ο Ντικαμονά στη θέση του Πλάτσικα, που τραυματίστηκε.

15:22

Μάριν και Οφόε εκτελούν πλασαριστά κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά Μποτία, που έρχεται με φόρα απέξω και στα δίχτυα, 2-0.

15:22

19': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

15:21

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Μάριν, κεφαλιά Σισέ, άουτ.

15:20

16': Φάουλ για τον Πλατανιά με τον Μπούτνικ, απευθείας άουτ η μπάλα.

15:19

Στα ιδιαίτερα του ματς και το γεγονός ότι από τις κερκίδες πετάχθηκαν στον αγωνιστικό χώρο φωτοτυπίες, που απεικονίζουν ρούβλια... Συμβολική κίνηση, αφού τις καταγγελίες του Πλατανιά υποστήριξε ανοιχτά ο ΠΑΟΚ.

15:10

7': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεσε ο Μάριν από τα δεξιά, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

15:07

"Να παει να γ..., να πάει να γ..., ρίξτε το παράρτημα στη Β' Εθνική", το σύνθημα που δονεί το φαλήρικό γήπεδο, στο οποίο η παρουσία του κόσμου είναι εντυπωσιακή τηρουμένων των αναλογιών. Περίπου 20.000 φίλαθλοι του Ολυμπιακού στις εξέδρες!

15:05

Συρτή σέντρα Κούτρη από τα αριστερά, λάθος διώξιμο της άμυνας των φιλοξενούμενων και ο Πάρντο με δυνατό κοντινό πλασέ κάνει το 1-0.

15:05

2': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

15:04

1': Εναρξη αναμέτρησης.

15:01

Ένα μεγάλο πανό έχει τα ονόματα των παικτών του Πλατανιά, που είχαν υποστηρίξει ότι έφαγαν ξύλο στο περσινό ματς, κάτι που δεν αποδείχθηκε ποτέ. Υπάρχουν και άλλα εναντίον του προέδρου της ομάδας των Χανίων Μαθιουλάκη και άλλα που καταδικάζουν τους ψευδομάρτυρες.

14:59

Υπάρχουν πανό κατά του Πλατανιά και ο αγώνας θα καθυστερήσει λίγο να ξεκινήσει, αφού ο ρέφερι ζητά να κατέβουν...

14:58

Kαλό μεσημέρι από το "Γ. Καραϊσκάκης", είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί θα δούμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός - Πλατανιάς για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκας.

01:01

Το ματς ξεκινά στις 15.00 της Κυριακής (5/11).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Προτό, Φιγκέιρας, Κούτρης, Μποτία, Σισέ, Ρομαό, Ταχτσίδης, Πάρντο, Οφόε, Μάριν, Ανσαριφάρντ
Αναπ: Καπίνο, Φορτούνης, Τζούρτζεβιτς, Ελαμπντελαουί, Μάρτινς, Καρσελά, Νικολάου
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Κοκκαλάς, Στάθης, Πατράλης, Στάμου, Βάντερσον, Κρος, Πλιάτσικας, Ενσικουλού, Στανισάβλιεβιτς, Κοροβέσης, Μπούτνικ.
Αναπ: Κασωτάκης, Δεβέσα, Πριντέτα, Δημούτσος, Ντικαμονά, Παπανικολάου, Γκρζέλτσακ
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας), Βοηθοί: Απτόσογλου (Αθηνών), Μπουξμπάουμ (Ανατολικής Αττικής) 4ος: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)