-
0
19:09

19:09

Παραμένουν ψηλά και οι Νεοσμυρνιώτες, οι οποίοι στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώθηκαν αισθητά. Στο πρώτο είχαν σημαντικά προβλήματα αμυντικά.

19:08

Δέκα ματς αήττητος στο πρωτάθλημα ο Ατρόμητος για πρώτη φορά στην ιστορία του. Τον φρέναρε, όμως, ο Πανιώνιος. Είχαν πέντε σερί νίκες οι "κυανόλευκοι".

19:08

Λήξη αναμέτρησης, 0-0.

19:06

90'+2: Κίτρινη στον Ουάρντα.

19:04

19:04

90': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες εκτελεί και ο Μπανανά απομακρύνει.

19:03

89': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:01

87': Μένσα αντί Βασιλακάκη για τον Ατρόμητο.

19:01

87': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ούμπιντες βγάζει τη σέντρα, ο Ουάρντα παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

18:58

84': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Χατζισαφί εκτελεί και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Παπαγεωργίου.

18:57

84': Στη θέση του Μασούρα ο Παπαγεωργίου για τον Πανιώνιο.

18:56

83': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Βολίδα του Μανούσου με το αριστερό, έχει την απάντηση ο Κότνικ.

18:55

82': Κίτρινη στον Σαββίδη.

18:54

81': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Χατζισαφί, περνά η φάση.

18:52

Εξαιρετική εξέδρα από τους... Ατρομητιστες! Όλο το γήπεδο φωνάζει και σπρώχνει την ομάδα του Περιστεριού για το πολυπόθητο γκολ.

18:51

Συστάσεις σε Ουάρντα και Ντουρμισάι από τον Παπαδόπουλο.

18:49

76': Στη θέση του Μασούντ ο Σαββίδης για τον Πανιώνιο.

18:48

75': Τελικά το κόρνερ εκτελέστηκε και τα σουτ των Χατζισαφί και Σιώπη σταμάτησαν στα σώματα.

18:47

Την ώρα που πάει να εκτελέσει ο Μασούντ πέφτει μπουκάλι από την κερκίδα! Έγιναν οι συστάσεις από τα μεγάφωνα.

18:47

73': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο οποίος κερδίζει ένα ακόμη.

18:43

69': Ντάουντα και Ούμπιντες μπαίνουν για τον Ατρόμητο, Μπουσούλατζιτς και Ντιγκινί βγαίνουν.

18:42

69': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο!Ο Βλάχος κάνει το σουτ από μέσα δεξιά και αστοχεί.

18:39

66': Στη θέση του Σαραμαντά ο Λάμπρου για τον Πανιώνιο.

18:36

62': Αδύναμο σουτ του Μάντσον, μπλοκάρει ο Κότνικ.

18:33

60': Σουτ από αρκετά μακριά πιάνει ο Μπουσουλάτζιτς και αστοχεί.

18:31

Στο έδαφος ο Μασούντ, προσωρινή διακοπή.

18:27

Τρόπους για να διασπάσει την άμυνα του Πανιωνίου ψάχνει ο Κάναντι.

18:23

Εύκολα λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων.

18:19

18:18

18:04

18:03

Στα γεμάτα επίσημα διακρίναμε και τον προπονητή της Εθνικής Ελπίδων, Αντώνη Νικοπολίδη, ο οποίος κάθεται μαζί με τον Δημήτρη Παπαδόπουλο, που πρόσφατα εγκατέλειψε την ενεργό δράση.

18:01

17:59

44': Ο Χατζισαφί εκτελεί φάουλ και ο Οικονόμου δεν καταφέρνει να πιάσει την κεφαλιά.

17:56

Στο έδαφος ο Κόρμπος, μικρή διακοπή.

17:54

39': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ρισβάνης παίρνει την κεφαλιά, ο Μανούσος κάνει το γυριστό εντός περιοχής και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

17:54

39': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Ουάρντα εκτελεί και ο Κόρμπος απομακρύνει.

17:51

Έπεσε λίγο ο ρυθμός.

17:48

33': Κίτρινη στον Χατζηισαΐα.

17:44

Τρομερό επίγευγμα από τον Γιαννιώτη, ο οποίος μπαίνει στην κορυφαία δεκάδα σε επίπεδο Α' Εθνικής έχοντας κρατήσει απαραβίαστη την εστία του για 651'.

17:44

28': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούντ εκτελεί εξαιρετικά φάουλ βγάζοντας μόνο του τον Μασούρα, εκείνος πλασάρει από αριστερά και ο Γιαννιώτης αποκρούει.

17:41

Πολύ καλύτεροι έως τώρα οι γηπεδούχοι, οι οποίοι κερδίζουν σχεδόν όλες τις μονομαχίες.

17:38

23': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Μάντσον μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα προς τα πίσω, ο Ντιγκινί εκτελεί και ο Κότνικ βγάζει με το πόδι.

17:37

22': Απευθείας φάουλ από τον Χατζισαφί, στο τείχος η μπάλα.

17:33

Στο έδαφος ο Ντουρμισάι, προσωρινή διακοπή.

17:29

Περισσότεροι φίλοι του Ατρόμητου απόψε από κάθε άλλο φετινό ματς στο Περιστέρι. Κοντά στις 5.000 κόσμος! Και αυτό αποδεικνύει ότι οι φίλαθλοι έχουν κριτήριο και επιβραβεύουν έμπρακτα την πρώτη θέση των "κυανόλευκων" στη Σούπερ Λίγκα.

17:27

12': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Εξαιρετική πάσα του Ουάρντα, δεν κάνει καλό κοντρόλ ο Μανούσος, ο οποίος ήταν μόνος του εντός περιοχής, και τελικά κερδίζει μόνο το κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

17:27

Έξαλλος ο Γρηγορίου με τους παίκτες του που άφησαν μόνο του τον Ουάρντα.

17:26

10': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Γιαννούλης εκτελεί φάουλ, ο Ουάρντα παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το οριζόντιο.

17:23

8': Ο Ουάρντα κάνει το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και φεύγει εκτός. Ο Αιγύπτιος εκτελεί και το κόρνερ και η μπάλα απομακρύνεται.

17:22

6': Χατζισαφί και Ντουρμισάι συνεργάζονται, ο δεύτερος σουτάρει και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

17:20

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

17:16

17:13

17:01

Έχει φορέσει τα γιορτινά του το Περιστέρι και λογικό από τη στιγμή που ο Ατρόμητος είναι στην κορυφή της Σούπερ Λίγκας.

16:35

Καλησπέρα σας από το Περιστέρι, είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί θα δούμε την εξέλιξη του ματς των πρωτοπόρων της Σούπερ Λίγκας με τους τρίτους της κατάταξης "κυανέρυθρους"! Την ώρα του αγωνιστικού LIVE θα προστεθεί από τα γραφεία του A-SPORTS.GR και ο Αντώνης Τσιράκης.

15:41

Στους 19 βαθμούς ο Ατρόμητος στους 14 ο Πανιώνιος μετά από 9 αγωνιστικές...

01:01

Το παιχνίδι του Ατρομήτου με τον Πανιώνιο ξεκινά στις 17.15.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Μπουσουλάτζιτς, Μάντσον, Βασιλακάκης, Ντιγκινί, Ουάρντα, Μανούσος
Αναπ: Μίρκοβιτς, Ντάουντα, Καρασαλίδης, Μενσά, Κυριακίδης, Ούμπιντες, Ζησόπουλος
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Οικονόμου, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας, Χατζισαφί, Μασούντ, Ντουρμισάι
Αναπ: Μπαντής, Λάμπρου, Γκιοατά, Κάργας, Παπαθεοδώρου, Ταπόκο, Σαββίδης
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) Βοηθοί: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Γεωργακόπουλος (Πειραιά) 4ος: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)