Κακό ματς, ελάχιστες φάσεις και σχεδόν όλες για τους φιλοξενούμενους.

Λήξη αναμέτρησης, 0-0.

16:52

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:52

90'+1: Σουτ του Γεωργιάδη από μέσα δεξιά, μπλοκάρει ο Γιακουμής.

16:51

89': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σπάρτη! Οι φιλοξενούμενοι φεύγουν τέσσερις με έναν στην αντεπίθεση, ο Οικονομόπουλος κάνει κακή επιλογή στην πάσα και ο Μπαρέττας δε νικάει τον Καλογεράκη.

16:47

Στο έδαφος ο Γιακουμής, μικρή διακοπή.

16:44

83': Σάββα αντί Παναγιώτου για τη Σπάρτη.

16:42

81': Κίτρινη στον Μπαρέττα.

16:41

80': Στη θέση του Συμελίδη ο Μιλοσάβλιεφ για τον Απόλλωνα.

16:40

78': Δοκιμάζει το πόδι του ο Ντούνγκα και αστοχεί.

16:36

75': Γραικός αντί Ζουλιώτη για τη Σπάρτη.

16:34

73': Στη θέση του Μπρίτο ο Ντούνγκα για τον Απόλλωνα.

16:31

70': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Ο Ν' Λουντούλου εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

16:28

66': Καλογέρης αντί Καλαϊτζίδη για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

16:25

63': Κίτρινη στον Καλαϊτζίδη.

16:23

61': Κίτρινη στον Αμαραντίδη.

16:20

Ούτε ρυθμός υπάρχει, ούτε φάσεις. Απελπιστικά κακό το ματς.

16:16

54': Μακρινό σουτ του Συμελίδη, άουτ η μπάλα.

16:11

49': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:07

16:06

15:51

15:49

15:48

44': Ευκαιρία για τη Σπάρτη! Μπερδεύονται οι αμυντικοί του Απόλλωνα, ο Αμαραντίδης άθελά του τροφοδοτεί τον Μπαρέττα, αλλά ο τελευταίος με πλασέ αστοχεί.

15:47

43': Σε κανονική θέση ο Αμαραντίδης, λανθασμένα σηκώθηκε το σημαιάκι.

15:46

42': Γουόρντερ αντί Ράντι για τη Σπάρτη.

15:43

Στο έδαφος ο Ράντι, μικρή διακοπή.

15:41

Παράλληλο ποδόσφαιρο παίζουν οι παίκτες του Καλαϊτζίδη, οι οποίοι οι δεν μπορούν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα.

15:37

Στο 79-21% η κατοχή μπάλας υπέρ των γηπεδούχων.

15:34

31': Κίτρινη στον Γεωργιάδη.

15:30

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

15:27

Κοντρολάρουν πλέον το ματς οι γηπεδούχοι.

15:23

19': Ο Ν' Λουντούλου πιάνει φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα φεύγει εκτός.

15:20

Καλύτερα πατούν οι φιλοξενούμενοι.

15:17

13': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σπάρτη! Ο Ράνος δίνει στον Ράντι, εκείνος βγάζει μόνο του τον Μπαρέττα αλλά ο τελευταίος από ιδανική θέση χάνει το κοντρόλ και δεν πλασάρει σωστά.

15:13

9': Σουτ στην κίνηση από πολύ πλάγια από τον Τριανταφυλλάκο, άουτ η μπάλα.

15:12

8': Ευκαιρία για τη Σπάρτη! Καλό σουτ του Οικονομόπουλου εκτός περιοχής, αποκρούει ο Καλογεράκης.

15:08

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:04

15:03

Υπάρχει καθυστέρηση στο να ξεκινήσει το ματς λόγω ενός προβλήματος στα δίχτυα της μίας εστίας.

15:01

14:57

Ελάχιστος ο κόσμος στο γήπεδο.

14:53

Από εντός έδρας ισοπαλία με τον Παναιγιάλειο προέρχονται οι Λάκωνες, οι οποίοι θα ψάξουν για θετικό αποτέλεσμα.

14:49

Δεύτερο τρίποντο στη σειρά ψάχνουν οι Πόντιοι, οι οποίοι στην πρεμιέρα κέρδισαν 1-0 στη Βέροια.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Απόλλωνα Σμύρνης με τη Σπάρτη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Καλογεράκης, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης, Καπίας, Σαμαράς, Μπρίτο, Συμελίδης, Ν' Λουντούλου, Καλαϊτζίδης, Βεργώνης, Χασομέρης.
ΣΠΑΡΤΗ
Γιακουμής, Ζουλιώτης, Παναγιώτου, Μάγκας, Νιάρος, Βοσνακίδης, Οικονομόπουλος, Τριανταφυλλάκος, Μπαρέττας, Ράντι, Ράνος.
Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας) Βοηθοί: Τσακίρης (Δράμας), Κουβαλάκης (Δράμας) 4ος: Βρέσκας (Ημαθίας)