Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:37

Καταχειροκροτήθηκαν οι "ερυθρόλευκοι".

23:36

Πολύτιμος ο βαθμός γιατί με αυτόν οι Πειραιώτες εξακολουθούν να έχουν ελπίδες για την τρίτη θέση.

23:35

Πολύ μεγάλη προσπάθεια από όλους τους παίκτες του Τάκη Λεμονή και πολύ καλό στήσιμο από εκείνον.

23:35

Λήξη αναμέτρησης, 0-0.

23:32

90'+1: Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Μέσι πιάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής και ο Προτό αποκρούει.

23:32

90'+1: Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. Ο Ράκιτιτς εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και ο Ζιλέ απομακρύνει.

23:32

23:30

89': Ο Μέσι εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Προτό απομακρύνει με γροθιές.

23:29

88': Κίτρινη στον Φιγκέιρας.

23:26

86': Κακό σου του Ταχτσίδη εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

23:25

Ένας οπαδός μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για να βγάλει σέλφι με τον Μέσι!

23:24

84': Στη θέση του Φορτούνη ο Τζούρτζεβιτς για τον Ολυμπιακό. Χειροκροτείται ο διεθνής μεσοεπιθετικός.

23:24

Στο άλλο ματς του ομίλου η Γιουβέντους ισοφαρίζει τη Σπόρτινγκ.

23:23

82': Ο Σουάρες βάζει πλάτη τον Μποτία, σουτάρει, αλλά ο Ισπανός καταφέρνει να του βάλει την κόντρα και να παραχωρήσει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:21

80': ΔΟΚΑΡΙ για την Μπαρτσελόνα! Ο Σουάρες φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, πλασάρει από πάνω τον Προτό και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά της οριζόντιας δοκού.

23:19

79': Στη θέση του Καρσελά ο Πάρντο για τον Ολυμπιακό.

23:18

77': Κίτρινη στον Αντρέ Γκόμες.

23:18

Στο έδαφος ο Φιγκέιρας, τον οποίο πάτησε ο Γκόμες σε διεκδίκηση της μπάλας.

23:17

76': Το κόρνερ των φιλοξενούμενων πέρασε ανεκμετάλλευτο.

23:16

75': Αντρέ Γκόμες αντί Ντένις Σουάρεθ για την Μπαρτσελόνα.

23:16

75': Στη θέση του Οφόε ο Ζιλέ για τον Ολυμπιακό.

23:15

74': Κόρνερ παραχωρεί ο Κούτρης.

23:13

72': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Από κόρνερ του Μέσι ο Σουάρες κάνει ψαλιδάκι μέσα από τη μικρή περιοχή αλλά δεν βρίσκει στόχο.

23:10

70': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι το εκτελεί και ο Ένγκελς απομακρύνει.

23:07

Σφυρίζει ολο το γήπεδο στις επιθέσεις της Μπαρτσα... Ο Ολυμπιακός έχει 12ο παίκτη!

23:03

63': Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Μέσι δίνει στον Σουάρες, εκείνος τραβάει πάνω του τον Προτό, γυρνά στον Αργεντινό και ο τελευταίος αστοχεί.

23:03

"Θρύλε όλε ολέ, είσαι αρρώστια Ολυμπιακέ". Έχει ξεσηκωθεί ο κόσμος, που είναι συγκλονιστικός απόψε!

23:02

62': Στη θέση του Παουλίνιο ο Ράκιτιτς για την Μπαρτσελόνα.

23:02

61': Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ και ο Τερ Στέγκεν διώχνει προ του Ένγκελς σε κόρνερ. Ο Φορτούνης το εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται και το σουτ του Φιγκέιρας είναι απελπιστικά άστοχο.

23:01

59': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης εκτελεί και ο Τερ Στέγκεν διώχνει με γροθιές.

22:59

58': Κίτρινη στον Ένγκελς για μαρκάρισμα στον Σουάρες. Η φάση συνεχίστηκε και ο διαιτητής του την έβγαλε μετά.

22:56

55': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:54

Ο Ολυμπιακός καταφέρνει να κρατήσει μακριά από την περιοχή του την Μπαρτσελόνα.

22:50

Κοντρολάρουν το ματς οι Καταλανοί.

22:46

22:46

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:31

22:31

45'+1: Στη θέση του Σέρτζι Ρομπέρτο ο Ντουλοφέου για την Μπαρτσελόνα.

22:31

22:28

Έχει πρόβλημα ο Σέρτζι Ρομπέρτο, ο οποίος βγαίνει εκτός.

22:27

42': Κίτρινη στον Σέρτζι Ρομπέρτο.

22:25

40': Ο Καρσελά σουτάρει από μέσα αριστερά και αστοχεί.

22:24

39': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. Απομακρύνεται η μπάλα μετά την εκτέλεση του Σουάρεθ.

22:22

37': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ρομαό πετά στον κενό χώρο, ο Φορτούνης σουτάρει με τη μία και ο Τερ Στέγκεν μπλοκάρει εύκολα.

22:21

36': Κίτρινη στον Ταχτσίδη, ο οποίος είχε στη συνέχεια και αψιμαχία με τον Σουάρες.

22:19

34': Ο Μέσι εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Προτό αποκρούει διώχνοντας την μπάλα σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

22:15

30': Ο Ταχτσίδης σηκώνει για τον Ρομαό, εκείνος με κεφαλιά τροφοδοτεί τον Φορτούνη και ο τελευταίος σουτάρει πάνω από τα δοκάρια.

22:14

Στο 68-32% η κατοχή μπάλας για την Μπαρτσελόνα.

22:12

27': Ο Μέσι μπαίνει στην περιοχή, κάνει και το σουτ από μέσα αριστερά και ο Προτό αποκρούει με το πόδι.

22:10

25': Ασυνεννοησία του Ουμτιτί με τον Τερ Στέγκεν με τον Γάλλο να παραχωρεί τελικά κόρνερ. Δεν ήθελε πολύ για να μπει το αυτογκόλ.

22:09

Στο άλλο ματς του ομίλου τα νέα δεν είναι ευχάριστα, αφού η Σπόρτινγκ άνοιξε το σκορ κόντρα στη Γιουβέντους.

22:07

22': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Κάθετη του Σουάρεθ για τον Σουάρες, εκείνος πλασάρει με τη μία από μέσα αριστερά και αστοχεί.

22:06

21': Ο Μέσι το εκτελεί και η φάση σταματά για φάουλ. Στη συνέχεια υπήρξε αψιμαχία ανάμεσα σε Μαστσεράνο και Οφόε.

22:04

20': Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Σουάρεθ εκτελεί κόρνερ προς το πέναλτι, ο Μέσι κάνει το πλασέ η μπάλα περνά κάτω από τα πόδια του Σουάρες και ο Προτό αποκρούει και παραχωρεί κόρνερ.

22:03

18': Σωστά σηκώνεται ξανά το σημαιάκι, σε θέση οφσάιντ ο Ντένις Σουάρεθ.

22:01

15': Ωραία μπαλιά του Οφόε στον Ελαμπντελαουί, εκείνος πάει να σουτάρει από μέσα δεξιά και ο Ουμτιτί ακουμπά την μπάλα όσο χρειάζεται για να του χαλάσει τη φάση.

21:56

11': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι το εκτελεί και ο Ταχτσίδης παραχωρεί άλλο ένα. Ξανά ο Μέσι στην εκτέλεση, μπλοκάρει ο Προτό.

21:52

7': Σε θέση οφσάιντ ο Σουάρες, σωστή η υπόδειξη.

21:51

Κυκλοφορούν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι.

21:49

4': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης και η μπάλα απομακρύνεται.

21:47

3': Καλό διαγώνιο σουτ του Σεμέδο, αποκρούει ο Προτό.

21:46

1': Έναρξη αναμέτρησης.

21:45

Φανταστικό το κορεό κατά μήκος όλου του γηπέδου...

21:43

Στον αγωνιστικό χώρο και επίσημα Ολυμπιακός και Μπαρτσελόνα.

21:38

Στην τελική ευθεία για τη σένρα του μεγάλου ματς...

21:37

Μια χορογραφία έχει ετοιμάσει η Θύρα 7 με χαρτάκια σε όλο το γήπεδο... Σε λίγο θα έχουμε την ευκαιρία να τη δούμε και να σας τη μεταφέρουμε, όπως και ένα εντυπωσιακό κορεό.

21:36

Κατάμεστο το "Γ. Καραϊσκάκης", 32.000 φίλαθλοι στις κερκίδες, εκ των οποίων οι 2.000 είναι Ισπανοί.

21:33

Ερνέστο γύρνα στον Ολυμπιακό και γράψε την Μπαρτσελόνα στα αρχ... σου τα δύο", το σύνθημα από τη Θύρα 7!

21:33

Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού Βαγγέλης Μαρινάκης βραβεύει μέσα σε αποθέωση τον Βαλβέρδε, που χαιρετά με χαμόγελο όλο το γήπεδο.

21:30

Οι δύο ομάδες ολοκληρώνουν την προθέρμανση τους και μπαίνουν για τελευταία φορά πριν από τη σέντρα στα αποδυτήρια.

21:20

Ο θαυμασμός δεδομένος, αλλά για 90 λεπτά οι δύο ομάδες είναι αντίπαλες, όπως γίνεται αντιληπτό...

21:19

Και η Μπαρτσελόνα για ζέσταμα και η υποδοχή είναι με σφυρίγματα, αλλά και σύνθημα από από το πέταλο "Θρύλε γ... την Μπάρτσα την π...".

21:07

Τώρα βγαίνει ο Ολυμπιακός για προθέρμανση υπό τους ήχους του ύμνου των Πειραιωτών, τραγουδά η Θύρα 7, στην οποία ήδη δεν πέφτει καρφίτσα.

21:02

Ένα τεράστιο πανό στο κέντρο των εξεδρών αφιερωμένο στον αγαπημένο των οπαδών του Ολυμπιακού Ερνέστο Βελβέρδε, που κάθεται στον πάγκο της "Μπάρτσα" και έρχεται για πρώτη φορά ως αντίπαλος στο ναό των πρωταθλητών Ελλάδας. "Ernesto gracias por todo", γράφει, που σημαίνει "Ερνέστο σε ευχαριστούμε για όλα".

21:01

Ήδη οι εξέδρες είναι μισογεμάτες! Υπενθυμίζεται ότι τα εισιτήρια είχαν εξαντληθεί εδώ και μέρες...

20:59

Καλησπέρα σας από το γιορτινό και αστεράτο "Γ. Καραϊσκάκης, είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί θα δούμε την εξέλιξη της σπουδαίας και ιστορικής αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ. Την ώρα του αγωνιστικού 90λεπτου στο LIVE θα ενσωματωθεί από τα γραφεία του a-sports.gr και ο Αντώνης Τσιράκης.