0
21:26

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:25

Χαμηλά παραμένουν οι Αρκάδες, οι οποίοι δεν έβαλαν δύσκολα σήμερα στον αντίπαλό τους.

21:24

Οι Θεσσαλονικείς διατηρούν το απόλυτο εντός έδρας και πηγαίνουν έτσι ξανά πάνω από την ΑΕΚ, πριν την αντιμετωπίσουν στο ΟΑΚΑ.

21:23

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 2-0.

21:16

21:12

86': Ο Καλτσάς κατεβάζει, κάνει και το σουτ από μέσα δεξιά και ο Ρέι αποκρούει.

21:12

86': Στη θέση του Βιεϊρίνια ο Κάμπος για τον ΠΑΟΚ.

21:10

85': Δοκιμάζει το πόδι του ο Βιεϊρίνια και ο Αθανασιάδης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

21:07

81': Στη θέση του Ελ Καντουρί ο Μπίσεσβαρ για τον ΠΑΟΚ.

21:04

Να πιέσουν οι παίκτες του ζητά ο Παντελίδης.

21:02

77': Μακ αντί Πέλκα για τον ΠΑΟΚ.

20:58

73': Δουβίκας αντί Κώτσιρα για τον Αστέρα.

20:58

73': Κίτρινη στον Γιαννούλη.

20:44

58': Καλό φαλτσαριστό σουτ του Πέλκα, αποκρούει ο Αθανασιάδης.

20:42

56': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ! Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Κυριακόπουλου από πλάγια δεξιά, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

20:40

55': Κυριακόπουλος αντί Μαντίντα για τον Αστέρα.

20:38

52': Καλτσάς αντί Τσουκαλά για τον Αστέρα.

20:36

50': Κόρνερ εκτελεί ο Βιεϊρίνια και η φάση περνά.

20:34

48': Σουτ στην κίνηση ο Πέλκας, άουτ η μπάλα.

20:32

46': Κόρνερ για τον Αστέρα, ο οποίος κερδίζει άλλο ένα. Περνά ανεκμετάλλευτο.

20:31

20:30

20:15

Λήξη πρώτου μέρους.

20:11

42': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια εκτελεί, η μπάλα φτάνει στον Πέλκα, εκείνος σουτάρει και το αποτέλεσμα είναι ένα ακόμη κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:07

Εξαιρετικά οργανωμένη επίθεση από τον ΠΑΟΚ, οι μισοί παίκτες του έρχονται σε επαφή με την μπάλα, ο Βιεϊρίνια είναι εκείνος που την κόβει για τον Μαουρίτσιο και ο Βραζιλιάνος με σουτ στην κίνηση και πάλι κάνει το 2-0. Ακόμη πιο ωραίο αυτό το τέρμα.

20:07

37': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:04

Ο Βιεϊρίνια βγάζει τη σέντρα, η μπάλα απομακρύνεται από τον Τσουκαλά και ο Μαουρίτσιο με σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής ανοίγει το σκορ.

20:03

34': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:02

32': Ο Πέλκας συνδυάζεται ωραία με τον Μαουρίτσιο, πλασάρει από θέση μέσα αριστερά και η μπάλα σταματά στα σώματα.

19:59

30': Σουτ του Πέλκα στην κίνηση, άουτ η μπάλα.

19:58

29': Κίτρινη στον Τσουκαλά.

19:56

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

19:53

Στο 70-30% η κατοχή μπάλας.

19:50

21': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

19:48

18': Ο Λέοβατς σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και ο Αθανασιάδης μπλοκάρει.

19:46

Να πιέζουν τον Ρέι ζητά ο Σάββας Παντελίδης.

19:42

12': Μακρινό σουτ του Βιεϊρίνια, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

19:40

11': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος κερδίζει άλλο ένα. Η μπάλα φτάνει στον Μαουρίσιο, εκείνος σουτάρει και αστοχεί.

19:39

10': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ωραία κάθετη του Βιεϊρίνια, ο Ελ Καντουρί πλασάρει από μέσα αριστερά και ο Αθανασιάδης αποκρούει.

19:37

7': Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Μανιάς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:35

5': Φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής από τον Πέλκα, λίγο έξω η μπάλα.

19:33

Καλύτερα μπήκαν οι "ασπρόμαυροι".

19:30

19:27

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:23

Από ήττα κόντρα στον Πανιώνιο προέρχονται οι Αρκάδες, που θέλουν να ξεκολλήσουν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

19:19

Την επιστροφή στις νίκες ψάχνουν οι "ασπρόμαυροι" για να βρεθούν και πάλι δεύτεροι και στο -1 από την κορυφή.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Αστέρα Τρίπολης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Ρέι, Σαμπράνο, Βαρέλα, Μάτος, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Μαουρίσιο, Βιεϊρίνια, Ελ Καντουρί, Πέλκας, Πρίγιοβιτς
Αναπ: Πασχαλάκης, Κρέσπο, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Μακ και Κουλούρης.
Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Τσουκαλάς, Μαντιντά, Τόνσο, Μανιάς.
Αναπ: Καπετάνος, Ιγκόρ, Τσιλιανίδης, Κυριακόπουλος, Καλτσάς, Γκοντό, Δουβίκας
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής) 4ος: Σέζος (Κιλκίς)