1
21:25

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:24

Τρομερό ξέσπασμα του Γρηγορίου που έλεγε στον Μάνταλο "τρία λεπτά, τρία λεπτά καθυστερήσεις για όλα αυτά;".

21:23

Στο γήπεδο που σκοράρει πιο συχνά από κάθε άλλο ο Αραούχο βρήκε δίχτυα και η Ένωση πηγαίνει στο +3 από Πανιώνιο, Ολυμπιακό και Λεβαδειακό.

21:23

Λήξη αναμέτρησης, πολύτιμη νίκη για την ΑΕΚ με 1-0.

21:22

90'+2: Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Αραούχο κλέβει την μπάλα από τον Κόρμπο, πλασάρει από μέσα δεξιά και ο Κότνικ αποκρούει.

21:21

Αποβάλλεται από τον πάγκο του Πανιωνίου ο Νίκος Ζαμάνης λόγω διαμαρτυριών για τον χρόνο των καθυστερήσεων.

21:20

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. Λίγα αν σκεφτεί κανείς πως υπήρχε τραυματισμός του Τσόσιτς και του Μάνταλου. "Πουλημένε", ακούγεται από την εξέδρα.

21:19

90': Κίτρινη στον Μπανανά.

21:18

88': Ο Ντουρμισάι βγάζει σέντρα, ο Χατζισαφί παίρνει την κεφαλιά και ο Μάνταλος ανακαλύπτει επιθετικό φάουλ. Στο δοκάρι κατέληξε η μπάλα.

21:17

Αποβάλλεται από τον πάγκο της Ένωσης ο βοηθός του Χιμένεθ.

21:15

Με δέκα θα τελειώσει το ματς η ΑΕΚ, δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μάνταλος.

21:12

Ένταση τώρα στον αγωνιστικό χώρο. Εκνευρισμένος ο Κόρμπος, προσπαθεί να τον ηρεμήσει ο Μπακασέτας.

21:12

Στο έδαφος ο Μάνταλος, ο οποίος φεύγει με φορείο.

21:12

Μπακασέτας και Αραούχο αλλάζουν την μπάλα και ο Αργεντινός αμαρκάριστος με ωραίο διαγώνιο σουτ ανοίγει το σκορ.

21:11

81': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:09

80': Φέρνει την μπάλα μπροστά του, κάνει και το σουτ ο Μπακασέτας και ο Κότνικ μπλοκάρει.

21:07

78': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση, απομακρύνεται η μπάλα.

21:07

78': Στη θέση του Τσόσιτς, ο οποίος τραυματίστηκε, ο Χριστοδουλόπουλος για την ΑΕΚ.

21:06

77': Στη θέση του Μασούρα ο Σαββίδης για τον Πανιώνιο.

21:04

75': Κίτρινη στον Σιμόες.

21:02

73': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος ανενόχλητος εντός περιοχής κάνει το σουτ, η μπάλα περνά κάτω από τα πόδια του Κάργα, αλλά ο Κότνικ αποκρούει.

21:01

71': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Μπακασέτας και η φάση περνά.

20:59

Ο Γρηγορίου ζητά από τον Μασούντ να είναι πιο ουσιαστικός.

20:57

68': Κίτρινη στον Κάργα.

20:56

67': Στη θέση του Λιβάγια ο Μπακασέτας για την ΑΕΚ. Αποδοκιμάζεται ο τελευταίος, ο οποίος έχει φορέσει τη φανέλα του Πανιωνίου.

20:56

67': Κίτρινη στον Μάνταλο.

20:54

64': Άστοχο σουτ του Μασούρα από τα όρια της περιοχής.

20:53

63': Στη θέση του Γαλανόπουλου ο Γιόχανσον για την ΑΕΚ.

20:51

62': Κίτρινη στον Γαλανόπουλο.

20:50

61': Μακρινό σουτ του Σιμόες, μπλοκάρει ο Κότνικ.

20:48

59': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Βλάχος προσπαθεί να τσιμπήσει την μπάλα, αλλά ο Ανέστης βγαίνει έγκαιρα και τον σταματά.

20:46

57'; Κίτρινη στον Χατζισαφί για διαμαρτυρία.

20:46

57': Ο Χατζισαφί προσπαθεί να μπει στην περιοχή, δέχεται μαρκάρισμα από τον Σιμόες, αλλά ο Μάνταλος κρίνει πως δεν υπάρχει κάτι.

20:45

55': Ο Γαλανόπουλος σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και ο Κότνικ μπλοκάρει.

20:43

54': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάγια δίνει στον Λόπες, εκείνος βρίσκει τον Αραούχο και ο τελευταίος από ιδανική θέση σημαδεύει τον Χατζισαφί.

20:42

53': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Χατζισαφί εκτελεί κόρνερ, ο Μπανανά παίρνει την κεφαλιά αλλά από κοντά αστοχεί.

20:40

51': Ο Μασούντ δίνει στον Βλάχο και εκείνος από μέσα δεξιά σουτάρει πέφτοντας και αστοχεί.

20:39

50': Ο Αραούχο σουτάρει εκτός περιοχής και αστοχεί.

20:39

49': Κίτρινη στον Οικονόμου.

20:35

46': Κάργας αντί Λάμπρου για τον Πανιώνιο. Τριάδα στην άμυνα και για τους "κυανέρυθρους" πλέον.

20:13

43': Κίτρινες σε Ντουρμισάι και Βράνιες για μεταξύ τους αψιμαχία.

20:12

42': Κίτρινη στον Αραούχο γιατί χτυπά με το χέρι τον Λάμπρου.

20:11

41': Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ. Ξανά ο Μάνταλος στην εκτέλεση και η φάση περνά.

20:09

Στο 47-53% πλέον η κατοχή μπάλας για τους φιλοξενούμενους.

20:06

36': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος εκτελεί κόρνερ, η μπάλα στρώνεται στον Σιμόες, εκείνος κάνει το σουτ από μέσα αριστερά και ο Κότνικ αποκρούει. Στην αρχή της φάσης, πάντως, η μπάλα είχε κοντράρει στο χέρι του.

20:05

35': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάγια πιάνει καλό σουτ εκτός περιοχής και ο Κότνικ πέφτει στη γωνιά του και αποκρούει δύσκολα.

20:05

Το κόρνερ εκτελέστηκε για την Ένωση και πέρασε χωρίς κάτι αξιοσημείωτο.

20:04

34': Στη θέση του Γεσίλ ο Ντουρμισάι για τον Πανιώνιο.

20:03

33': Κόρνερ για την ΑΕΚ, το παραχώρησε ο Χατζισαφί.

20:02

Ενοχλήσεις ο Γεσίλ, φαίνεται να ζητά αλλαγή.

20:01

30': Σουτάρει από πολύ μακριά ο Μασούρας, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Ανέστη.

19:58

29': Σουτ του Μάνταλου εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

19:55

Έχει ματώσει η μύτη του Σιώπη, μικρή διακοπή. Πήγε άτσαλα ο Λιβάγια με τον αγκώνα του.

19:53

Αλλάζει πλευρές σε Μασούρα και Λάμπρου ο Γρηγορίου γιατί δεν είναι ικανοποιημένος από τον δεύτερο αμυντικά. Θεωρεί ότι δεν μαρκάρει σωστά τον Λόπες.

19:50

20': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Γίνεται το γύρισμα από αριστερά, ο Αραούχο είναι σε ιδανική θέση, αλλά δεν βρίσκει μπάλα. Στην εξέλιξη της φάσης παίρνει κεφαλιά και ο Κότνικ μπλοκάρει.

19:50

Απόλυτη ισορροπία στην κατοχή μπάλας, 50-50%.

19:46

16': Φαλτσαριστό σουτ του Μάνταλου, εύκολα ο Κότνικ.

19:44

14': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος εκτελεί, ο Μπανανά απομακρύνει και το σουτ του Γαλανόπουλου είναι εντελώς άστοχο.

19:40

Έχει μπει καλύτερα η ΑΕΚ.

19:37

8': Ο Μάνταλος το εκτελεί και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:37

7': Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ κερδίζει ο Μάνταλος.

19:34

5': Σε θέση οφσάιντ ο Γεσίλ, σωστή η υπόδειξη.

19:30

19:27

Τώρα Πανιώνιος και ΑΕΚ κάνουν την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο...

19:16

Περίπου 5.000 φίλαθλοι του Πανιωνίου στις εξέδρες με την προσέλευση να συνεχίζεται και να αναμένεται να φτάσει τελικά τις 6.000.

19:15

Και οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες πριν από τη σέντρα.

18:55

Βγαίνει αποδοκιμαζόμενη από τους οπαδούς των "κυανέρυθρων" οι παίκτες της ΑΕΚ, που μόλις βγήκαν για το δικό τους ζέσταμα στο χορτάρι.

18:55

Εκπλήξεις από τον Μανόλο Χιμένεθ στο βασικό σχήμα της ΑΕΚ με τους Γιόχανσον, Χριστοδουλόπουλο και Μπακάκη να μένουν στον πάγκο.

18:50

Βγήκε για προθέρμανση ο Πανιώνιος υπό τους ήχους του ύμνου του...

18:48

Καλησπέρα σας από το γήπεδο της Νέας Σμύρνης, είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί θα δούμε την εξέλιξη της σημαντικής αναμέτρησης της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Την ώρα του αγωνιστικού 90λεπτου από τα γραφεία του a-sports.gr στη μετάδοση του LIVE θα είναι και ο Αντώνης Τσιράκης.

01:01

Το παιχνίδι του Πανιωνίου με την ΑΕΚ ξεκινά στις 19.30 της Κυριακής (29/10).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Οικονόμου, Χατζισαφί, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας, Λάμπρου, Μασούντ, Γεσίλ.
Αναπ: Μπαντής, Γκιοατά, Ντουρμισάι, Σαραμαντάς, Παπαγεωργίου, Σαββίδης, Κάργας.
Ανέστης, Γκάλο, Τσόσιτς, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Λόπες, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Λιβάγια, Αραούχο.
Αναπ: Τσιντώτας, Μπακάκης, Τζανετόπουλος, Γιόχανσον, Χριστοδουλόπουλος, Μπακασέτας, Γιακουμάκης.
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Κουράκης (Ηρακλείου) 4ος: Καλογερόπουλος (Αθηνών)