Μίλησε οι παράδοση με τους Ηπειρώτες να επιβεβαιώνουν ότι έχουν του... χεριού τους την Κέρκυρα στους "Ζωσιμάδες".

19:08

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για το ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1.

19:08

90'+4: Μακρινό σουτ του Ντουαλά στην κίνηση, άουτ η μπάλα.

19:07

90'+3: Απίστευτη φάση με τον Βελλίδη να πηγαίνει να εκτελέσει φάουλ, αυτό να εκτελείται και στη συνέχεια τους παίκτες της Κέρκυρας να μην μπορούν να σκοράρουν σε κενή εστία. Δεν έγινε σουτ γιατί ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ Γιάννινα παρεμπόδισε όσο έπρεπε τους αντιπάλους του.

19:05

19:01

87': Ντουαλά αντί Αρτυματά για την Κέρκυρα.

18:58

84': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Τακουνάκι του Γιάκου για τον Σολτάνι, άουτ στέλνει την μπάλα ο τελευταίος.

18:57

Τρομερό σουτ του Γιάκου στην κίνηση εκτός περιοχής και 2-1 για τους γηπεδούχους.

18:56

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:54

81': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Σέντρα από αριστερά, ο Μανθάτης πατάει και ο Σολτάνι με πλασέ αστοχεί για λίγο.

18:53

79': Στη θέση του Σπίνουλα ο Κόντος για την Κέρκυρα.

18:50

Ο Ναδάλες από μέσα αριστερά βγάζει παράλληλη μπαλιά και ο Κόντε στο δεύτερο δοκάρι ισοφαρίζει σε 1-1.

18:49

76': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:49

75': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ναδάλες το εκτελεί και η φάση περνά.

18:46

Εξαιρετική κάθετη του Αρτυματά, ο Παμλίδης φεύγει στην πλάτη της άμυνας και ανοίγει το σκορ με ωραίο πλασέ. Λάθος του Μπουκουβάλα που έμεινε τόσο πίσω και τον κράτησε στο ματς.

18:45

72': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

18:45

71': Βγάζει τη σέντρα ο Νικολιάς, ο Σολτάνι κάνει το σουτ με τη μία και ο Γιαννακόπουλος μπλοκάρει.

18:42

68': Κλείνει τις αλλαγές του ο ΠΑΣ με τον Μανθάτη αντί του Χαλκιαδάκη.

18:39

Σε 4-4-2 αλλάζει τον σχηματισμό του ο ΠΑΣ Γιάννινα.

18:36

62': Στη θέση του Τζημόπουλου, ο οποίος έχει ενοχλήσεις, ο Νικολιάς.

18:35

62'; ΔΟΚΑΡΙ για την ΚΕΡΚΥΡΑ! Λάθος από τον Γιάκο που γυρνάει την μπάλα προς τα πίσω, ο Γκόμες μπαίνει στη φάση, πλασάρει και σημαδεύει το δοκάρι.

18:33

60': Ζορμπάς αντί Μπαλάφα για την Κέρκυρα.

18:30

57': Ο Σολτάνι σεντράρει, ο Χαλκιαδάκης σουτάρει με τη μία και αστοχεί.

18:30

56': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Πολύ καλό σουτ του Τζημόπουλου, αποκρούει ο Γιαννακόπουλος.

18:28

55': Σολτάνι αντί Γαρουφαλιά για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

18:24

Γνώριμο το σκηνικό με τον ΠΑΣ Γιάννινα να κυκλοφορεί την μπάλα από τα πρώτα λεπτά.

18:19

18:18

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:02

18:01

45': Κίτρινη στον Επστάιν.

17:57

41': Ο Κόντε βγάζει τη σέντρα και ο Ναδάλες δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας.

17:55

Στο μισό γήπεδο παίζεται πλέον το ματς.

17:51

34': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Πολύ ωραία μπαλιά για τον Γαρουφαλιά, ο Κόντε πλασάρει από μέσα αριστερά και ο Γιαννακόπουλος αποκρούει.

17:49

32': Ο Ναδάλες εκτελεί φάουλ και ο Γιαννακόπουλος διώχνει με τις γροθιές.

17:47

30': Σε θέση οφσάιντ ο Κόντε, σωστή η υπόδειξη.

17:45

28': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:43

27': Κίτρινη στον Μπαλάφα.

17:42

Στο 57-43% η κατοχή μπάλας για τους γηπεδούχους.

17:39

23': Ο Επστάιν εκτελεί φάουλ ψάχνοντας κάποιον συμπαίκτη, αλλά δεν τα καταφέρνει.

17:35

19': Ο Χαλκιαδάκης εκτελεί κόρνερ και η μπάλα απομακρύνεται.

17:33

17': Μακρινό σουτ του Σοϊλέδη, άουτ η μπάλα.

17:30

Χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

17:27

11': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:25

Σαφείς οι προθέσεις της Κέρκυρας να περιμένει και να κλείσει τους χώρους.

17:21

Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΣ Γιάννινα.

17:17

17:14

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:10

Πολύ καλός ο καιρός στα Ιωάννινα.

17:07

Πολύ κακή παράδοση στο συγκεκριμένο γήπεδο έχουν οι Φαίακες, οι οποίοι γνωρίζουν διαδοχικές ήττες. Προέρχονται, όμως, από νίκες κόντρα σε Παναιτωλικό και Σπάρτη.

17:04

Τρίτη νίκη στη σειρά στο γήπεδό τους για πρώτη φορά μετά την άνοιξη του 2013 ψάχνουν οι Ηπειρώτες.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με την Κέρκυρα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μαυροπάνος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Ναδάλες,Γαρουφαλιάς, Λίλα, Γιάκος, Χαλκιαδάκης, Κόντε
Αναπ: Γιαννίκογλου, Κοζορώνης, Νικολιάς, Σολτάνι, Μανθάτης, Σκόνδρας, Καρανίκας
ΚΕΡΚΥΡΑ
Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Σοϊλέδης, Σιόντης, Αρτυματάς, Μπαλάφας, Γκόμες, Επστάιν, Παμλίδης
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Κρητικός, Ζορμπάς, Ντουαλά, Κόντος, Ντιογκό, Μπάουμαν
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Κολοσιώνης (Αιτ/νίας) 4ος: Μακρυπόδης (Αχαΐας)