7
21:24

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:23

Οι Θεσσαλοί υποδέχονται την τελευταία αγωνιστική τη Λαμία και χρειάζονται νίκη για να προκριθούν.

21:22

Δεν χωρά ιδιαίτερη κριτική το ματς με τους "κιτρινόμαυρους να κάνουν ό,τι θέλουν από την αρχή έως το τέλος και να κλειδώνουν έτσι την πρόκριση.

21:22

Λήξη αναμέτρησης, επιβλητική νίκη για την ΑΕΚ με 7-0.

21:20

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:19

89': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας! Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Μίλιτς σουτάρει με τη μία και η μπάλα φεύγει λίο έξω.

21:17

87': Καλό σουτ του Μπακασέτα, λίγο άουτ η μπάλα.

21:12

82': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:09

Ο Βινίσιους κάνει το γύρισμα στο κατάλληλο σημείο, ο Ροντρίγκες σουτάρει, ο Φιρινίδης αποκρούει και από κοντά ο Τρίστασον κάνει το 0-7.

21:09

79': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:08

78': Μακρινό σουτ του Μπακασέτα, άουτ η μπάλα.

21:05

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

21:01

70': Σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Καρακατσάνη και η μπάλα φεύγει άουτ.

21:01

70': Καλό σουτ του Γιακουμάκη από μέσα αριστερά, αποκρούει ο Φιρινίδιης.

20:57

Έχει πέσει ο ρυθμός.

20:54

65': Αντί του Λαμπρόπουλου ο Σκούπρας για τον Απόλλωνα Λάρισας.

20:54

64: Στη θέση του Αραούχο ο Γιακουμάκης για την ΑΕΚ.

20:52

62': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας σουτάρει από το σημείο του πέναλτι με το δεξί και ο Φιρινίδης αποκρουέι.

20:47

57': ΔΟΚΑΡΙ ευκαιρία για την ΑΕΚ!Ο Ροντρίγκες κάνει το γύρισμα, ο Μπακασέτας πλασάρει, η μπάλα κοντράρει στον Φιρινίδη και φεύγει λίγο έξω έχοντας βρει και στο αριστερό δοκάρι.

20:46

56': Μακρινό σουτ του Γιόχανσον, εντελώς άστοχο.

20:45

55': Κίτρινη στον Σάββα.

20:44

54': Ροντρίγκες αντί Χριστοδουλόπουλου για την ΑΕΚ. Χειροκροτήθηκε ο δεύτερος βγαίνοντας.

20:41

Αραούχο και Χριστοδουλόπουλος συνδυάζονται εξαιρετικά, ο πρώτος πλασάρει από μέσα αριστερά και κάνει το 0-6.

20:41

51: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:38

48': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:36

46': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Χριστοδουλόπουλος κάνει διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά και αστοχεί.

20:36

46': Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα, Καρακατσάνης και Διβανές αντί Τσιλούλη και Μαυριά.

20:36

46': Στη θέση του Τσόσιτς ο Βινίσιους για την ΑΕΚ.

20:35

20:33

20:18

20:15

Ο Μπακασέτας κάνει την κάθετη, ο Χριστοδουλόπουλος βγαίνει μόνος του με τον Φιρινίδη και πλασάρει κάτω από τα πόδια του για το 0-5.

20:15

42': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:13

Καλό σουτ του Μπακασέτα εκτός περιοχής, η μπάλα σκάει μπροστά στον Φιρινίδη και καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του για το 0-4.

20:13

40': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:11

39': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται πλασαριστά, ο Χριστοδουλόπουλος βγάζει σέντρα και η φάση περνά.

20:09

Εκτελείται κόρνερ από τον Μπακασέτα, ο Αϊντάρεβιτς παίρνει την κεφαλιά και κάνει το 0-3.

20:09

36': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:07

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Αγρόδημος.

20:03

30': Σε θέση οφσάιντ ο Μπακασέτας, σωστή η υπόδειξη.

20:01

27': Κίτρινη στον Μίλιτς.

19:59

26': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:55

Ο Μπακασέτας κάνει την πάσα, ο Αραούχο ακουμπά την μπάλα και από κοντά ο Χριστοδουλόπουλος σκοράρει για το 0-2. Ήταν σε θέση οφσάιντ ο Αργεντινός, κακώς συνεχίστηκε η φάση.

19:55

22': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:54

Στο 67-33% η κατοχή μπάλας για την ΑΕΚ.

19:54

21': Μακρινό σουτ του Αγρόδημου, άουτ η μπάλα.

19:52

Ο Μπακασέτας εκτελεί κόρνερ, ο Τζανετόπουλος παίρνει την κεφαλιά σχεδόν από τη μικρή περιοχή και ανοίγει το σκορ.

19:52

19': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:48

15': Ο Αραούχο κάνει μπαλιά από μέσα αριστερά, ο Γιόχανσον μάλλον προσπαθεί να την αποφύγει, αλλά τελικά σταματά την πορεία της.

19:45

13': Σουτ του Μπακασέτα από μέσα αριστερά, άουτ η μπάλα.

19:45

12': Ο Χριστοδουλόπουλος κάνει το γύρισμα από δεξιά και ο Φιρινίδης αντιδρά σωστά.

19:41

8': Ο Αραούχο γυρνάει για τον Μπακασέτα, εκείνος σουτάρει και η μπάλα κοντράρει στον Παπαζαχαρία. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

19:40

7': Μπαίνει στην περιοχή ο Χριστοδουλόπουλος, ανοίγει το κοντρόλ και κόβεται.

19:36

4': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται με πάσα, ο Μπακασέτας βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Γιόχανσον γυρίζει και οι γηπεδούχοι απομακρύνουν.

19:33

19:31

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του εκλιπόντα.

19:30

Οι ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα Λάρισας καταθέτουν λουλούδια στη Θύρα 1, εκεί που έχασε τη ζωή του πριν 31 χρόνια ο Χαράλαμπος Μπλιώνας.

19:27

19:23

Να διατηρήσουν το απόλυτο θέλουν οι "κιτρινόμαυροι" για να κλειδώσουν την πρόκριση.

19:19

Βήμα πρόκρισης θέλουν να κάνουν οι Θεσσαλοί, οι οποίοι θα είναι ικανοποιημένοι ακόμη και με τον βαθμό.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Απόλλωνα Λάρισας με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Φιρινίδης, Σάββας, Κουρτεσιώτης, Ανδρέου, Παπαζαχαρίας, Αγρόδημος, Τσιλούλης, Λαμπρόπουλος, Μίλιτς, Τζάνης, Μαυριάς.
Αναπ: Παϊτέρης, Καρακατσάνης, Σκούπρα, Λιβάνες, Ιορδανής, Τσιάτας, Λουκάς.
ΑΕΚ
Τσιντώτας, Γκάλο, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Τσόσιτς, Γιόχανσον, Αϊντάρεβιτς, Μπακασέτας, Τρίστασον, Χριστοδουλόπουλος, Αραούχο.
Αναπ: Ανέστης, Βινίσιους, Γιαννούτσος, Γαλανόπουλος, Γιούσης, Ροντρίγκες, Γιακουμάκης.
Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας) Βοηθοί: Δεμερτζής (Πέλλας), Χριστάκογλου (Χαλκιδικής) 4ος: Σιδηρόπουλος (Πέλλας)