1
16:50

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

16:50

Δύσκολο πλέον για τους Κρητικούς να προκριθούν, αφού το τελευταίο τους ματς στο Κύπελλο θα είναι κόντρα στον Ολυμπιακό.

16:50

Σκαρφαλώνουν στη δεύτερη θέση οι Αρκάδες "έχοντας" στην ισοβαθμία τον Χανιά-Κισσαμικό.

16:49

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Αστέρα με 2-1.

16:49

90'+3: Βγάζει τη σέντρα ο Αρναούτογλου, παίρνει την κεφαλιά ο Ξυδάς και ο Αθανασιάδης μπλοκάρει.

16:47

90'+1: Άστοχο σουτ του Αρναούτογλου.

16:46

16:45

90': Κόρνερ για τους Κρητικούς. Ο Αποστολίδης εκτελεί και η μπάλα περνά απ' όλους.

16:43

87': Ο Μανιάς σουτάρει από μέσα δεξιά, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

16:42

Εύκολα λάθη οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι δεν δείχνουν ικανοί να απειλήσουν.

16:38

82': Σκαστό σουτ του Καλτσά εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.

16:36

80': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Καλτσάς βγάζει τη σέντρα, ο Μανιάς παίρνει σκαστή κεφαλιά και αστοχεί.

16:34

78': Άστοχο σουτ του Καλτσά από μακριά.

16:32

76': Βγαίνει η σέντρα από δεξιά, ο Μαντίντα πιάνει εντυπωσιακό βολ πλανέ και αστοχεί.

16:31

75': Αποστολίδης αντί Βρεττού για τον Χανιά-Κισσαμικό.

16:31

75': Κλείνει τις αλλαγές του ο Αστέρας, φεύγει ο Τόνσο και μπαίνει ο Τσουκαλάς.

16:29

73': Κόρνερ για τον Αστέρα. Ο Τόνσο εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

16:28

Στο 69-31% η κατοχή μπάλας για τους γηπεδούχους.

16:27

71': Στη θέση του Ντάγκρα ο Νικόλτσης για τους φιλοξενούμενους.

16:26

70': Σε θέση οφσάιντ ο Καλτσάς, σωστή η υπόδειξη.

16:22

66': Μανιάς αντί Δουβίκα για τον Αστέρα.

16:20

Ο Τόνσο κάνει την πάσα, ο Δουβίκας σουτάρει από μέσα δεξιά και η πάλα φεύγει μέσα από τα χέρια του Λαζαρίδη για το 2-1.

16:19

64': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

16:19

63': Έχει ενοχλήσεις στον προσαγωγό ο Παντελάκης και τον αντικαθιστά ο Μαρκοπουλιώτης.

16:18

62': Ο Τόνσο βγάζει τη σέντρα, ο Δουβίκας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:15

60': Ο Καλτσάς βγάζει τη σέντρα, ο Αρναούτογλου έχει προτεταμένο το χέρι του και η μπάλα βρίσκει εκεί. Δικαίως διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι.

16:12

56': Κίτρινη στον Καλτσά για θέατρο. Υπάρχει επαφή με τον Σελινιωτάκη, αλλά πέφτει θεαματικά να πάρει πέναλτι.

16:10

55': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Καλτσάς φεύγει στην πλάτη της άμυνας, κάνει υπό πίεση σουτ από το ημικύκλιο και ο Λαζαρίδης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

16:08

53': Κίτρινη στον Σελινιωτάκη.

16:06

50': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:02

46': Ιγκλέσιας αντί Ντουντού για τον Αστέρα.

16:01

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:45

15:45

15:43

Ο Μαντίντα βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Τριανταφυλλόπουλος παίρνει την κεφαλιά, ο Λαζαρίδης ακουμπάει την μπάλα, αλλά εκείνη χτυπά στο αριστερό δοκάρι και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-1.

15:43

44': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

15:39

Ο Ξυδάς εκτελεί την μπάλα στο κέντρο της εστίας και ο Αθανασιάδης πέφτει δεξιά.

15:39

40': ΓΚΟΛ για τον ΧΑΝΙΑ-ΚΙΣΣΑΜΙΚΟ!

15:38

39': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΧΑΝΙΑ-ΚΙΣΣΑΜΙΚΟ! Ο Ντάγκρας κάνει την κοφτή ντρίμπλα και κερδίζει το πέναλτι από τον Ιγκόρ.

15:35

35': Νέο κόρνερ για τον Αστέρα. Τόνσο ο εκτελεστής, δεν βρίσκει συμπαίκτη.

15:33

34': Κόρνερ για τον Αστέρα. Ο Κυριακόπουλος το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

15:29

30': Μακρινό σουτ του Κυριακόπουλου, άουτ η μπάλα.

15:27

28': Ο Καλτσάς εκτελεί κόρνερ, ο Ντουντού παίρνει κεφαλιά και αστοχεί.

15:25

26': Ο Κυριακόπουλος βγάζει τη σέντρα, ο Δουβίκας πιάνει γυριστό και ο Λαζαρίδης μπλοκάρει.

15:23

24': Μακρινό σουτ του Ντουντού, άουτ η μπάλα.

15:21

Στο 60-40% η κατοχή μπάλας υπέρ των γηπεδούχων.

15:19

20': Νέο λάθος του βοηθού Παπανικολάου. Οριακά φάνηκε να καλύπτεται ο Ξυδάς.

15:15

16': Κίτρινη στον Παντελάκη.

15:12

Δεν περιμένει ο ΑΟΧ-Κισσαμικός παρά τη διαφορά δυναμικότητας. Προσπαθεί να κάνει το παιχνίδι του και αυτός.

15:09

Έχει ρυθμό το ματς, αλλά και αρκετά λάθη.

15:05

5': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Μπατίστ λανθασμένα.

15:01

2': Κόρνερ για τον Αστέρα. Το εκτελεί ο Κυριακόπουλος και δεν βρίσκει συμπαίκτη.

15:01

14:58

14:56

Λίγος ο κόσμος στο γήπεδο.

14:53

Με νίκη επί του Αχαρναϊκού είχαν ξεκινήσει τις υποχρεώσεις τους οι Κρητικοί στη διοργάνωση. Αυτό ήταν και το μοναδικό επίσημο ματς τους έως τώρα.

14:49

Μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό οι Αρκάδες ψάχνουν το πρώτο τους τρίποντο στο Κύπελλο για να μπουν σε τροχιά πρόκρισης. Τελευταίο τους ματς η ήττα από τον Πανιώνιο για τη Σούπερ Λίγκα.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Χανιά-Κισσαμικό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Αθανασιάδης, Ιγκόρ, Τριανταφυλλόπουλος, Σελίν, Κυριακόπουλος, Ντούντου, Μουνάφο, Μαντίντα, Τόνσο, Καλτσάς, Δουβίκας
Αναπ: Καπετάνος, Γιαννούλης, Ζουμα, Τσουκαλάς, Ιγκλέσιας, Γκοντό, Μανιάς,
Λαζαρίδης, Αρναούτογλου, Παντελάκης, Τόλι, Ζιούλης, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Ξυδάς, Βρεττός, Λεό, Ντάγκρας
Αναπ: Παπαδόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Φουάσης, Λεμονής, Αποστολίδης, Νικόλτσης, Τασιούλης.
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας) Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), Παπανικολάου (Κορινθίας) 4ος: Κακρίδης (Κορινθίας)