-
0
19:06

19:06

Πρώτη νίκη για τους Θεσσαλούς στον 8ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας, πρώτη ήττα για τους Αχαιούς.

19:05

90'+3: Λήξη του αγώνα, 3-0.

19:03

90'+1: Σουτ του Γιαννιτσάνη, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα.

19:02

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:59

87': Ωραίο σουτ του Ντέλετιτς, με το ένα χέρι σταματά την μπάλα ο Βρονταράς.

18:57

85': Κίτρινη στον Λαγό.

18:54

82': Τρίτη αλλαγή και για την Παναχαϊκή, Στεργίδης αντί Κυνηγόπουλου.

18:54

82': Μακρής αντί Μασούρα, τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ.

18:53

81': Εξαιρετική ατομική προσπάθεια και σουτ του Κρίζμαν, διώχνει σε κόρνερ ο Βρονταράς.

18:50

Ο Κρίζμαν σκοράρει από κοντά και σε κενή εστία μετά από αρχική απόκρουση του Βρονταρά σε σουτ του Γιαννιτσάνη, ο οποίος είχε δεχθεί την πάσα του Περόνε.

18:50

78': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:49

77': Κίτρινη στον Περόνε.

18:48

76': Κρίζμαν αντί Μπάλλα, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ.

18:48

76': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντέλετιτς, περνά άουτ η μπάλα.

18:47

75': Κίτρινη στον Λουμπαρδέα.

18:46

74': Ορθή υπόδειξη οφσάιντ στον Γιαννιτσάνη.

18:42

70': Ντέλετιτς αντί Κρητικού, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ.

18:39

67': Ο ρέφερι Σκουλάς καταλογίζει επιιθετικό φάουλ του Κυνηγόπουλου στον Θεοδωρόπουλο σε εκτέλεση κόρνερ του Γκίνο κι ενώ η Παναχαϊκή σκοράρει με τον Μακρυδημήτρη, οπότε ως μη γενόμενη η φάση. Δεν φάνηκε να υπάρχει φάουλ πάντως.

18:37

66': Ο Ελευθεριάδης μπαίνει στην περιοχή από αριστερά και κάνει δυνατό σουτ, περνά άουτ η μπάλα.

18:35

64': Κόρνερ για την ΑΕΛ κι ενώ ο Μπουτζίκος ήταν πεσμένος στο έδαφος. Περνά ανεκμετάλλευτο.

18:33

61': Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Νίκο Μασούρα.

18:32

60': Κόρνερ για την Παναχαϊκή, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:26

55': Δεύτερη αλλαγή για την Παναχαϊκή, Σπανός αντί Γκέσιου.

18:25

53': Σουτ του Ελευθεριάδη, κοντράρει η μπάλα, αποκρούει ο Θεοδωρόπουλος.

18:24

52': Νίκος Μασούρας αντί Αποστολόπουλου στην πρώτη αλλαγή της Παναχαϊκής.

18:23

Ο Περόνε βρίσκει δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ κι ενώ η μπάλα χτυπά πρώτα στο αριστερό δοκάρι.

18:23

51': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:17

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

18:02

45'+1: Λήξη πρώτου ημιχρόνου, 1-0.

18:01

45': Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

17:59

44': Κίτρινη στον Γκέσιο.

17:58

42': Κίτρινη στον Μπουτζίκο.

17:57

41': Κίτρινη στον Φωτάκη.

17:51

35': Κεφαλιά του Περόνε μετά από κόρνερ, η μπάλα ψηλά άουτ.

17:50

34': Ο Γιαννιτσάνης μπαίνει επικίνδυνα στη μεγάλη περιοχή από αριστερά, διώχνουν την τελευταία στιγμή οι αμυντικοί της Παναχαϊκής προ του Κρητικού.

17:49

33': Σέντρα του Ελευθεριάδη, κεφαλιά του Κυνηγόπουλου, η μπάλα άουτ.

17:43

27': Φαλτσαριστό σουτ του Μασούρα από το ημικύκλιο, ελάχιστα άουτ η μπάλα, σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΛ.

17:35

19': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή, ο Ελευθεριάδης αδειάζει έξοχα τον Ναβάρο, αλλά από κοντά δεν μπορεί να νικήσει τον Θεοδωρόπουλο.

17:28

12': Σουτ του Ελευθεριάδη, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

17:27

11': Κεφαλιά του Ελευθεριάδη μετά από σέντρα του Φωτάκη, διώχνει σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος.

17:25

Ο Γιαννιτσάνης είναι αφύλακτος από αριστερά, δέχεται την ασίστ του Περόνε και με διαγώνιο σουτ νικά τον Βρονταρά, αφού η μπάλα περνά κάτω από τα πόδια του, 1-0.

17:24

9': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

17:18

3': ΔΟΚΑΡΙ για την Παναχαϊκή! Ο Φωτάκης εκτελεί κόρνερ από δεξιά, από μια πρώτη κεφαλιά του Λουμπαρδέα γίνεται η δεύτερη από τον αφύλακτο Κυνηγόπουλο και η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

17:17

2': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή με αφύλακτο τον Αποστολόπουλο στην περιοχή, το πλασέ που κάνει είναι αδύναμο όμως και μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.

17:16

17:12

Mπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:08

Οι Θεσσαλοί ψάχνουν την πρώτη νίκη στον 8ο όμιλο, αφού στην πρεμιέρα είχαν χάσει με 2-0 από τον Παναθηναϊκό. Οι Αχαιοί είχαν κερδίσει την Αναγέννηση Καρδίτσας με 1-0.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΛ με την Παναχαϊκή για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΛ
Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο, Κούσας, Καρατάσιος, Κόντορ, Λαγός, Μπάλλας, Μασούρας, Περόνε, Κρητικός, Γιαννιτσάνης.
Αναπ: Μπόζοβιτς, Ντέλετιτς, Κρίζμαν, Ζίζιτς, Γουάλας, Μακρής, Δερμιτζάκης.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Βρονταράς, Αγουρίδης, Γκίνο, Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Αποστολόπουλος, Λουμπαρδέας, Γκέσιος, Κυνηγόπουλος, Μπουτζίκος, Μακρυδημήτρης.
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας). Βοηθοί: Δίπλαρης (Καρδίτσας), Βρούζος (Πιερίας). 4ος: Μαλούτας (Ημαθίας).