Καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:58

Δύο στα δύο ο Ολυμπιακός και πρόκριση στους «16« του Κυπέλλου Ελλάδας, μαθηματικές μόνο οι ελπίδες του Αχαρναϊκού.

16:58

90'+2: Λήξη του αγώνα, 0-3.

16:57

Ο Εμενίκε με εξ επαφής κεφαλιά γράφει το 0-3 μετά από ωραία ενέργεια του Βρουσάι από αριστερά και σέντρα του Μαρίν.

16:56

90'+1: ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

16:53

88': Τρίτη αλλαγή για τον Αχαρναϊκό, Παπαθανασίου αντί Τσεβά.

16:46

81': Ανεκμετάλλευτη περνά η εκτέλεση του Μίλιτς.

16:45

80': Κόρνερ κερδίζει ο Εμενίκε για τον Ολυμπιακό.

16:43

78': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο νεαρός Βρουσάι αντί του Καρσελά.

16:42

77': Κυριαζόπουλος αντί Αρώνη, δεύτερη αλλαγή για τον Αχαρναϊκό.

16:41

76': Ατομική προσπάθεια και σουτ του Ταχτσίδη, είναι άστοχο.

16:38

73': Ορθή υπόδειξη οφσάιντ στον Εμενίκε.

16:35

70': Διαδικαστικά κυλά το ματς για τον Ολυμπιακό...

16:27

62': Πρώτη αλλαγή για τον Αχαρναϊκό, Καρδάσης αντί Μεντή.

16:25

60': Εμενίκε αντί Τζούρτζεβιτς, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

16:21

56': Φάτσα με το γκολ ο Ταχτσίδης, καθυστερεί χαρακτηριστικά όμως και διώχνουν οι αμυντικοί του Αχαρναϊκού.

16:19

54': Σουτ του Μαρίν μέσα από την περιοχή, αποκρούει ο Λαμπίρης.

16:18

54': Κεφαλιά του Μαρίν μετά από σέντρα του Φιγκέιρας από δεξιά, η μπάλα κοντράρει, ο Λαμπίρης μπλοκάρει.

16:13

Ο Μαρίν κάνει ωραία προσποίηση, ο Καρσελά σεντράρει από αριστερά, ο Λαμπίρης δεν κάνει καλή απόκρουση και ο Μάρτινς δεν δυσκολεύεται από κοντά να γράψει το 0-2.

16:13

48': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

16:12

47': Κόρνερ κερδίζει ο Ολυμπιακός, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Μαρίν.

16:11

46': Σουτ του Πάσχου εκτός περιοχής, περνά άουτ η μπάλα.

16:10

46': Ζντιέλαρ αντί Ζιλέ στην πρώτη αλλαγή του Ολυμπιακού.

16:10

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

15:54

45'+1: Λήξη πρώτου ημιχρόνου, 0-1.

15:54

45'+1: Κεφαλιά του Ταχτσίδη μετά από εκτέλεση φάουλ του Μαρίν, περνά άουτ η μπάλα.

15:52

45': Μακρινό δυνατό σουτ του Βούκοβιτς, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

15:47

40': Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Ζιλέ.

15:47

40': Φαλτσαριστό πλασέ του Ταχτσίδη, είναι άστοχο.

15:45

38': Κίτρινη στον Βούκοβιτς για φάουλ στον Μεγαλοοικονόμου.

15:44

37': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, από την εκτέλεση του Μαρίν δεν προκύπτει κάτι αξιοσημείωτο.

15:36

29': Ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό, δυνατό σουτ του Παπασάββα μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:33

27': Κεφαλιά του Μάρτινς μετά από σέντρα του Καρσελά από δεξιά, εκπληκτική επέμβαση του Λαμπίρη και μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

15:33

26': Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Μαρίν.

15:32

25': Εκτελεί ο Μαρίν, μπλοκάρει ο Λαμπίρης.

15:31

24': Κόρνερ κερδίζει ο Τζούρτζεβιτς για τον Ολυμπιακό.

15:29

22': Σουτ του Μαρίν από μέσα αριστερά, αποκρούει ο Λαμπίρης ασταθώς, οφσάιντ υποδεικνύεται ο Τζούρτζεβιτς εν συνεχεία.

15:25

18': Δυνατό σουτ του Ταχτσίδη, αρκετά άστοχο.

15:23

17': Δυνατό σουτ του Μάρτινς από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα ψηλά άουτ.

15:23

17': Κίτρινη στον Αρώνη για φάουλ στον Τζούρτζεβιτς.

15:22

16': Κόρνερ κερδίζει ο Χαραλαμπόπουλος για τον Αχαρναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο από την εκτέλεση του Μηλιώτη.

15:21

15': Δυνατό σουτ του Τσεβά, μπλοκάρει ο Καπίνο.

15:16

Ωραία συνεργασία Τζούρτζεβιτς, Μάρτινς και Καρσελά, ο τελευταίος βρίσκει τον Ζιλέ στην περιοχή και ο Βέλγος χαφ με δυνατό σουτ νικά τον Λαμπίρη, 0-1.

15:16

9': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

15:14

7΄: Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Τζούρτζεβιτς, ο οποίος βρίσκει την μπάλα με το στήθος και το πόδι μαζί μετά από σέντρα του Φιγκέιρας, πάνω από το oριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

15:11

5': Ο Τζούρτζεβιτς βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Αχαρναϊκού από ωραία κάθετη του Καρσελά, αλλά πλασάρει άστοχα. Σημαντική ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

15:07

1': Κόρνερ κερδίζει ο Αχαρναϊκός από κόντρα στον Βούκοβιτς, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:07

15:04

Τώρα βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:48

Στο γήπεδο της Νεάπολης θα γίνει το παιχνίδι του 5ου ομίλου, με τους πρωταθλητές να έχουν κερδίσει με 2-1 τον Αστέρα Τρίπολης στην 1η αγωνιστική. Οι τυπικά γηπεδούχοι είχαν ηττηθεί στην Κρήτη με 1-0 από τον ΑΟΧ - Κισσαμικό.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αχαρναϊκού με τον Ολυμπιακό για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
Λαμπίρης, Μεγαλοοικονόμου, Μπεκατώρος, Μεντής, Αφράτης, Αρώνης, Παπασάββας, Μηλιώτης, Τσεβάς, Χαραλαμπόπουλος, Πάσχος.
Αναπ: Καλογεράκος, Καρβουνίδης, Καναβέτας, Κυριαζόπουλος, Τουγλής, Παπαθανασίου, Καρδάσης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Kαπίνο, Φιγκέιρας, Βούκοβιτς, Νικολάου, Μίλιτς, Ζιλέ, Ταχτσίδης, Μαρίν, Μάρτινς, Καρσελά, Τζούρτζεβιτς.
Αναπ: Χουτεσιώτης, Λάμπρου, Ζντιέλαρ, Ξενιτίδης, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Εμενίκε.
Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών). Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Πρέντζας (Δυτικής Αττικής). 4ος: Δημητρόπουλος (Δυτικής Αττικής).