Κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα θα παίξει την τελευταία αγωνιστική ο Άρης για την πρόκριση.

Πολύτιμο διπλό για τους Νεοσμυρνιώτες, οι οποίοι ουσιαστικά προκρίνονται στην επόμενη φάση.

19:08

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 2-1.

19:06

Εκτελείται κόρνερ, ο Λάμπρου κάνει σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής, ο Γεσίλ αλλάζει την πορεία της μπάλας και τη στέλνει έτσι στα δίχτυα για το 1-2.

19:06

90'+3: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

19:04

90'+2: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Από τις κόντρες η μπάλα πάει στον Χατζισαφί, εκείνος πλασάρει από μέσα δεξιά και ο Καντιμοίρης αποκρούει.

19:04

19:02

90': Μιλούνοβιτς αντί Πασά για τον Άρη.

19:02

Στο έδαφος ο Δεληζήσης, μικρή διακοπή.

19:01

88': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Καλό σουτ του Χατζισαφί από μέσα αριστερά, αποκρούει ο Καντιμοίρης.

19:01

Αψιμαχία ανάμεσα σε Λάμπρου και Βαλεριάνο.

18:58

85': Εντελώς άστοχο σουτ του Μπαργκάν στην κίνηση.

18:57

84': Στη θέση του Πλατέλλα ο Νίκιτς για τον Άρη.

18:54

81': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Γεσίλ προλαβαίνει τον Καντιμοίρη, κάνει το πλασέ και ο Σόουζα διώχνει. Με την τροχιά που είχε η μπάλα, πάντως, δεν θα έμπαινε στα δίχτυα.

18:53

80': Εκτελείται κόρνερ για τον Άρη, ο Δεληζήσης παίρνει την κεφαλιά και ο Κότνικ μπλοκάρει.

18:52

79': Χατζισαφί αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

18:52

79': Κίτρινη στον Πλατέλλα.

18:50

77': Κίτρινη στον Γκιοατά.

18:47

Από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα μένει στα καρέ του Πανιωνίου, Ο Κότνικ αποκρούει το σουτ του Σόουζα και από κοντά ο Πασάς ισοφαρίζει σε 1-1.

18:47

74': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

18:46

72': Μπαργκάν αντί Παυλίδη για τον Άρη.

18:43

70': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:39

66': Μακρινό σουτ του Ιντζόγλου, άουτ η μπάλα.

18:38

65': Ο Γεσίλ κάνει σουτ από μέσα δεξιά και ο Καντιμοίρης απορκούει.

18:37

64': Διπλή αλλαγή για τον Πανιώνιο, Μασούντ και Γεσίλ μπαίνουν, Σαββίδης και Ντουρμισάι βγαίνουν.

18:33

60': Κόρνερ για τον Άρη, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:32

59': Ο Πλατέλλας εκτελεί φάουλ και ο Σόουζα κάνει φάουλ στον Κότνικ. Ο δεύτερος χάνει την μπάλα και οι γηπεδούχοι στη συνέχεια σκοράρουν. Γι' αυτό και οι έντονες διαμαρτυρίες προς τον Καραντώνη.

18:30

57': Κόρνερ για τον Άρη, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:27

54': Ευκαιρία για τον Άρη! Γίνεται το γύρισμα από αριστερά, ο Σόουζα πλασάρει και η μπάλα κοντράρει και φεύγει εκτός. Άουτ έδωσε ο Καραντώνης.

18:25

52': Ο Παυλίδης δίνει στον Μπούρμπο, εκείνος κάνει την μπαλιά και ο Κότνικ μπλοκάρει.

17:59

43': Ο Μασούρας στρώνει για τον Σαββίδη, εκείνος κάνει κάτι σαν σουτ και ο Καντιμοίρης μπλοκάρει.

17:56

Ωραία πάσα στην πλάτη της άμυνας, ο Λάμπρου μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, αδειάζει τον Μπούρμπο και στη συνέχεια με διαγώνιο πλασέ ανοίγει το σκορ.

17:55

39': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

17:51

35': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Σαββίδης φεύγει στην πλάτη της άμυνας και αντί να γυρίσει για τον Λάμπρου σουτάρει από πλάγια και αστοχεί. Κάπου κόντραρε και δόθηκε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

17:51

35': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Σουτ από το ημικύκλιο από τον Μασούρα, ελάχιστα έξω η μπάλα.

17:49

33': Ο Πλατέλλας κάνει φαλτσαριστό σουτ και αστοχεί.

17:48

32: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Ντουρμισάι κάνει από δεξιά το γύρισμα, ο Μασούρας είναι ολομόναχος αλλά δεν σημαδεύει γωνία και ο Καντιμοίρης αποκρούει. Από θέση οφσάιντ, πάντως, πρέπει να ξεκίνησε η φάση.

17:45

29': Ο Παυλίδης αναλαμβάνει την εκτέλεση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:44

28': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη.

17:40

24': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Ντουρμισάι δίνει για τον Λάμπρου, εκείνος κάνει το πλασέ από μέσα δεξιά και ο Καντιμοίρης αποκρούει. Στην εξέλιξη της φάσης ο Σαββίδης παίρνει κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Μασούρας σουτάρει και η πάλα φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

17:37

Προσπαθεί να πάρει κάποιες προσπάθειες πάνω του ο Λάμπρου, αλλά δεν έχει προς το παρόν ουσία.

17:34

19': Κίτρινη στον Μουμίν.

17:33

Τώρα αρχίζει να πατά καλύτερα στο γήπεδο ο Άρης και να προσπαθεί να ισορροπήσει.

17:29

Στο έδαφος ο Σαραμαντάς, προσωρινή διακοπή.

17:26

11': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο οποίος κερδίζει ένα ακόμη. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

17:23

8': Ο Σαββίδης σουτάρει από τα όρια της περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:22

6': Βγαίνει η σέντρα από αριστερά, ο Ντουρμισάι σουτάρει στην κίνηση και αστοχεί.

17:20

4': Σουτ εκτός περιοχής του Γκιατά, ψηλά η μπάλα.

17:17

17:14

17:12

Λίγος ο κόσμος στο γήπεδο.

17:09

Ισόπαλος με τον ΠΑΣ Γιάννινα (1-1) στη Νέα Σμύρνη αναδείχτηκε ο Πανιώνιος στην πρώτη αγωνιστική του Κυπέλλου. Προέρχεται, πάντως, από διπλό στην Τρίπολη.

17:05

Από νίκη στο Αίγιο προέρχονται οι Θεσσαλονικείς, οι οποίοι δίνουν μόλις το δεύτερο επίσημο ματς τους για φέτος.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Άρη με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΡΗΣ
Καντιοίρης, Μπούρμπος, Σόουζα, Δεληζήσης, Βαλεριάνος, Μουμίν, Ιντζόγλου, Παυλίδης, Πλατέλλας, Κάσσος, Πασάς
Αναπ: Αναγνωστόπουλος, Στεφάνοβιτς, Κλιγγόπουλος, Καλούδης, Μιλούνοβιτς, Νίκιτς, Μπαργκάν
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Παπαγεωργίου, Κάργας, Γκιοατά, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σιώπης, Σαββίδης, Μασούρας, Λάμπρου, Ντουρμισάι
Αναπ: Μπαντής, Οικονομίδης, Γεσίλ, Βουκελάτος, Χατζισαφί, Μπανανά, Μασούντ
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Δημητριάδης (Καστοριάς) 4ος: Κοτσάνης (Δράμας)