-
4
16:53

16:52

Ανώτεροι οι Θρακιώτες, πήραν τελικά το παιχνίδι και τη δεύτερη νίκη τους στο Κύπελλο.

16:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Ξάνθη με 4-2.

16:48

16:44

86': Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Εκτελείται με πάσα και η φάση περνά.

16:42

Έχουν την μπάλα στην κατοχή τους οι γηπεδούχοι και παίζουν διαρκώς παράλληλα.

16:39

Ο Κίκε από αριστερά κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Γέντρισεκ γράφει το 2-4 με πλασέ από τη μικρή περιοχή. Ανενόχλητος ο φορ της Ξάνθης, κάκιστη η αντίδραση της άμυνας των γηπεδούχων.

16:39

81': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

16:38

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Εργοτέλης, περιμένει η Ξάνθη.

16:34

76': Κίτρινη στον Σβάρνα.

16:32

75': Κάιπερς αντί Λαμπάκη για τον Εργοτέλη.

16:31

Στο έδαφος ο Λαμπάκης, δεν μπορεί να συνεχίσει. Με φορείο θα αποχωρήσει.

16:29

72': Μπούζας αντί Μπουτσάκη για τον Εργοτέλη.

16:25

68': Μεχία αντί Μελιόπουλου για την Ξάνθη.

16:25

68': Σταματάκος αντί Έφορντ για τον Εργοτέλη.

16:23

66': Κίτρινη στον Ρότσε.

16:22

Ο Τριάδης από αριστερά κάνει την μπαλιά, ο Ρότσε δεν μπορεί με προβολή, αλλά ο αμαρκάριστος Κίκε στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-3.

16:21

64': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

16:18

61': Γέντρισεκ αντί Κάστρο για την Ξάνθη.

16:17

59': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Ροβίθης, σωστή η υπόδειξη.

16:16

Ο Ροβίθης αναλαμβάνει την εκτέλεση, στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνιά και ισοφαρίζει σε 2-2. Σωστά έπεσε ο Γκαραβέλης, αλλά πήγε πολύ πλάγια η μπάλα.

16:15

58': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

16:14

57': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ Ο Ροβίθης τσιμπά την μπάλα προ του Γκαραβέλη, πέφτει θεαματικά και ο διαιτητής δείχνει βούλα.

16:12

54': Στη θέση του Λουσέρο ο Κίκε για την Ξάνθη.

16:08

Στην πλάτη της άμυνας φεύγει ο Έφορντ, κερδίζει στο σπριντ τον Σβάρνα και με ωραίο πλασέ από μέσα αριστερά μειώνει σε 1-2.

16:08

50': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

15:47

45': Κίτρινη στον Μαζουλουξή.

15:42

41': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Εντυπωσιακό μακρινό σουτ του Μπουτσάκη, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

15:40

39': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Σταμόπουλος βγάζει τη σέντρα, ο Ιατρούδης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

15:39

38': Κίτρινη στον Σιλά.

15:37

Συνεχώς με την μπάλα κάτω οι γηπεδούχοι. Αυτό, βέβαια, τους δυσκολεύει αισθητά στο να τη βγάλουν από την περιοχή τους.

15:35

Από την εξέδρα βλέπει το ματς ο τιμωρημένος Τάκης Γκώνιας και δίνει οδηγίες.

15:33

31': Κόρνερ για την Ξάνθη. Και αυτό εκτελέστηκε πλασαριστά αλλά δεν υπήρξε συνέχεια.

15:28

Ο Τριάδης περνά πολύ εύκολα τον Λαμπάκη, κάνει ωραίο πλασέ από μέσα αριστερά προς την απέναντι γωνία και διαμορφώνει το 0-2.

15:28

26': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

15:27

26': Διαγώνιο σουτ του Τριάδη από τα όρια της περιοχής, άουτ η μπάλα.

15:24

23': Ο Τριάδης βγάζει την μπαλιά και ο Λουσέρο δεν καταφέρνει με προβολή να τη βρει όπως θα ήθελε.

15:21

Ο Λουσέρο με σκαφτή πάσα βγάζει μόνο του τον Τριάδη, ο Κατσιμήτρος πάει να βγει και κάνει λάθος και ο μεσοεπιθετικός της Ξάνθης ανοίγει το σκορ με πλασέ προ κενής εστίας.

15:20

20': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

15:15

15': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελείται πλασαριστά και η φάση περνά.

15:14

Μικρή διακοπή, στο έδαφος Μπουτσάκης και Κάστρο.

15:10

8': Κόρνερ για την Ξάνθη, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:06

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:02

14:59

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:57

Άδειες οι κερκίδες στο Παγκρήτιο.

14:53

Από νίκη προέρχεται η Ξάνθη για το Κύπελλο, αφού στην πρεμιέρα είχε επιβληθεί με 2-0 του Παναιτωλικού. Τελευταίο της ματς, όμως, ήταν αυτό της Κυριακής στη Ριζούπολη, όπου ηττήθηκε.

14:49

Μόλις το δεύτερο επίσημο ματς για τους Κρητικούς είναι το σημερινό. Το πρώτο ήταν πάλι για το Κύπελλο, όταν έχασαν από τον Πανσερραϊκό.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Εργοτέλη με την Ξάνθη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Κατσιμήτρος, Λαμπάκης, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Σταμόπουλος, Βογιατζής, Μπουτσάκης, Αγγελόπουλος, Ιατρούδης, Έφορντ, Ροβίθης
Αναπ: Χανιωτάκης, Κάιπερς, Μανουσάκης, Δουλγεράκης, Σταματάκος, Μπούζας, Κούρτι
ΞΑΝΘΗ
Γκαραβέλης, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Σβάρνας, Σιλά, Π. Ορφανίδης, Λουσέρο, Μελιόπουλος, Τριάδης, Ρότσε, Κάστρο
Αναπ: Τζελέπης, Ορφανίδης, Φασίδης, Κίκε, Χατζητερζόγλου, Μεχία, Γέντρισεκ
Διαιτητής: Κυρίτσης (Δωδεκανήσου) Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Κοκμοτός (Ρεθύμνου) 4ος: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)