0
21:23

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:23

Αρκετά καλά στάθηκε η Καλλιθέα, αλλά υπέκυψε τελικά στην ανωτερότητα των γηπεδούχων.

21:23

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τη Λαμία με 1-0.

21:20

21:17

88': Κίτρινη στον Παντελιάδη.

21:15

86': Ο Βάντερσον από δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Τσούκαλος σουτάρει και αστοχεί.

21:14

86': Κόρνερ για την Καλλιθέα. Ο Μάκο το εκτελεί, ο Ταλέντο παίρνει την πρώτη κεφαλιά και προ του Σμυρλή διώχνει ο Μελίσσας.

21:12

84': Ο Κουτρομάνος δοκιμάζει σουτ από αρκετά μακριά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:09

80': Στη θέση του Ξόμπλιου ο Φερέιρα για την Καλλιθέα.

21:05

Παρά το γκολ, η Λαμία είναι εκείνη που δείχνει μεγαλύτερη διάθεση να παίξει επιθετικά.

21:01

Ο Καραγιάννης βγάζει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Βάντερσον με ωραίο σουτ στην κίνηση εκτελεί τον Κορωνάκη για το 1-0.

20:59

70': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:57

68': Καλό σουτ του Κουτρομάνου, αλλά ο Κορωνάκης δείχνει τα αντανακλαστικά του αποκρούοντας.

20:53

64': Απευθείας φάουλ από τον Βάντερσον, μπλοκάρει ο Κορωνάκης.

20:53

64': Στη θέση του Λινάδρου ο Φράγκος για τη Λαμία.

20:52

63': Δοκιμάζει το πόδι του ο Ταλέντο, μπλοκάρει ο Μελίσσας.

20:52

63': Μακρινό σουτ του Σμυρλή, άουτ η μπάλα.

20:50

61': Ένα ακόμη κόρνερ για τη Λαμία. Εκτελεί ο Παντελιάδης και δεν βρίσκει συμπαίκτη.

20:49

Στο έδαφος ο Μάκο, μικρή διακοπή.

20:47

58': Κόρνερ για τη Λαμία, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:45

56': Αδύναμο φαλτσαριστό σουτ του Ντακόλ, μπλοκάρει εύκολα ο Κορωνάκης.

20:44

Έχει ανεβάσει την πίεσή της η Λαμία.

20:40

51': Σμυρλής αντί Χοτζάλι για την Καλλιθέα.

20:39

50': Κίτρινη στον Κουκόλη.

20:36

47': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ! Ο Βάντερσον σουτάρει από μέσα αριστερά και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Κορωνάκη. Πρέπει να βρήκε λίγο και ο τερματοφύλακας της Καλλιθέας την μπάλα.

20:35

46': Βάντερσον και Παντελιάδης μπαίνουν για τη Λαμία, Κρισάντους και Παπαργυρίου βγαίνουν.

20:34

20:32

20:16

20:16

20:15

45': Εντυπωσιακό γυριστό του Λινάρδου, ψηλά η μπάλα.

20:11

41': Ο Κουκόλης σκοράρει όντας εμφανώς σε θέση οφσάιντ. Σωστά ακυρώνεται το γκολ.

20:10

40': Μήλιος αντί Καντέ για την Καλλιθέα.

20:07

38': ΔΟΚΑΡΙ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ! Ο Ταλέντο με πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια προ κενής εστίας ο Ξόμπλιος καταφέρνει να αστοχήσει!

20:04

34': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Κρισάντους σουτάρει από μέσα αριστερά και η μπάλα κοντράρει, στη συνέχεια τη σπάει για τον Καραγιάννη, εκείνος σουτάρει και ο Κορωνάκης αποκρούει.

20:02

"Δώσε κάρτα", φωνάζουν από τον πάγκο της Λαμίας.

20:02

32': Ένταση στον αγωνιστικό χώρο ανάμεσα σε Καντέ και Λινάρδο.

20:01

31': Κόρνερ για τη Λαμία, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:59

Στο 54-46% η κατοχή μπάλας για τους γηπεδούχους.

19:58

28': Ο Τσούκαλος το εκτελεί, ο Καραγιάννης παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ψηλά.

19:58

28': Εξαιρετική προσπάθεια του Τσούκαλου, κάνει και συρτό σουτ εκτός περιοχής και ο Κορωνάκης αποκρούει και παραχωρεί κόρνερ.

19:55

25': Ευκαιρία για την Καλλιθέα! Μπαίνει στην περιοχή από δεξιά ο Βασιλείου, κάνει και την μπαλιά για τον Ξόμπλιο και την τελευταία στιγμή αυτή κόβεται.

19:51

22': Αδύναμο σουτ του Τσούκαλου, μπλοκάρει εύκολα ο Κορωνάκης.

19:49

Υπάρχει δυσαρέσκεια στις τάξεις του κόσμου με τα εύκολα λάθη των γηπεδούχων. Δεν είναι, πάντως, μεγάλη η προσέλευση.

19:45

Καλύτερα έχουν μπει οι φιλοξενούμενοι.

19:44

14': Κίτρινη στον Ντιακιτέ.

19:41

11': Σουτ εκτός περιοχής του Μάκο, δεν βρίσκει στόχο..

19:40

10': Κόρνερ για την Καλλιθέα, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:35

5': Καλό σουτ του Ταλέντο εκτός περιοχής, αποκρούει ο Μελίσσας.

19:33

3': Σουτ του Ταλέντο από μέσα δεξιά, άουτ φεύγει η μπάλα.

19:30

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:28

19:26

Στο 96% η υγρασία αυτή τη στιγμή στο ΔΑΚ. Κατά τα άλλα καλές οι καιρικές συνθήκες.

19:23

Ήττα και για την Καλλιθέα στο πρώτο της ματς και μάλιστα εντός έδρας από τον Απόλλωνα Λάρισας.

19:19

Την ήττα από την ΑΕΚ είχαν γνωρίσει την πρώτη αγωνιστική των ομίλων οι Φθιώτες και ψάχνουν τώρα βαθμούς για να μπουν σε τροχιά πρόκρισης.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Λαμίας με την Καλλιθέα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΛΑΜΙΑ
Μελίσσας, Κουτρομάνος, Παπαργυρίου, Ασίγκμπα, Κουκόλης, Αναστασόπουλος, Καραγιάννης, Κρισάντους, Λινάρδος, Ντακόλ, Τσούκαλος
Αναπ: Πίτκας, Παντελιάδης, Μανιάς, Τσέλιος, ΦράγκοςΠιτσαρούχας, Βάντερσον
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Κορωνάκης, Βασιλείου, Συριόπουλος, Ντιακιτέ, Παπαγγελής, Μίγγος, Καντέ, Μάκο, Ταλέντο, Χοτζάλι, Ξόμπλιος
Αναπ: Κουτογλίδης, Μπιμάι, Φερέιρα, Μήλιος, Σμυρλής, Ζεζάι, Τουρούκης
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων) Βοηθοί: Κουρεντάς (Τρικάλων), Νταλούκας (Τρικάλων) 4ος: Ρούσης (Θεσσαλίας)