Αποκλείστηκε η Αναγέννηση μετά τη δεύτερη ήττα στη σειρά.

Αγκαλιά με την πρόκριση οι "πράσινοι" μετά από αυτή τη νίκη.

19:04

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 2-1.

19:01

19:01

Γίνεται η μπαλιά από τον Μουνιέ, ο Μολίνς κοντρολάρει, αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο και με πλασέ από μέσα δεξιά κάνει το 1-2.

19:01

90'+1: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:57

Έχει δυναμώσει πολύ η βροχή.

18:53

84': Κονέ αντί Τζέκου για την Αναγέννηση Καρδίτσας.

18:53

84': Κίτρινη στον Κωνσταντινόπουλο.

18:51

81': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:49

80': Μπουζούκης αντί Δώνη για τον Παναθηναϊκό.

18:44

Ένταση τώρα στον αγωνιστικό χώρο ανάμεσα σε Μολίνς και Θεοδωρακάκη. Με συστάσεις γλιτώνουν.

18:40

71': Στη θέση του Μπιτέλη ο Μασούρας για την Αναγέννηση Καρδίτσας.

18:39

69': Μολίνς αντί Πίσπα για τον Παναθηναϊκό.

18:36

66': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:33

63': Σκοράρει με εντυπωσιακό γυριστό ο Μουνιέ αλλά είναι και μισό μέτρο μπροστά. Σωστά ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ.

18:29

60': Λουντ αντί Χατζηγιοβάνη για τον Παναθηναϊκό.

18:25

56': Στη θέση του Πλαβούκου ο Χατζάρας για την Αναγέννηση Καρδίτσας.

18:22

Ο Γιόχανσον βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Μουνιέ παίρνει καρφωτή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα προς το αριστερό παραθυράκι του Γκέκα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

18:21

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:19

49': Απευθείας φάουλ από τον Πίσπα, μπλοκάρει ο Γκέκας.

18:18

48': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Καμπέσας από αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Χατζηγιοβάνης σουτάρει από καλή θέση και αστοχεί.

18:15

18:14

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:01

17:59

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων,

17:56

42': Κίτρινη στον Μουνιέ.

17:54

40': Μακρινό σουτ του Σταματάκη, ψηλά η μπάλα.

17:51

37': Ο Καρίκι από πλάγιο βρίσκει τον Τζέκο, εκείνος σουτάρει από μέσα δεξιά και ο Διούδης αποκρούει με το πόδι.

17:48

34': Κίτρινη στον Κισκαμπάνη.

17:46

32': Ο Μουνιέ εκτελεί κόρνερ, ο Σιλά παίρνει την πρώτη κεφαλιά και στη συνέχεια ο Καμπέσας αστοχεί.

17:45

31': Βγαίνει η σέντρα από δεξιά, ο Χατζηγιοβάνης κάνει καλό σουτ και ο Γκέκας πέφτει στη δεξιά γωνιά και αποκρουέι.

17:41

Στο 36-64% η κατοχή μπάλας υπέρ των "πρασίνων".

17:39

25': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Ινσούα μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Χατζηγιοβάνης δεν προλαβαίνει την μπάλα με προβολή.

17:38

24': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Καμπέσας βγάζει σέντρα από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι και ο αμαρκάριστος Χατζηγιοβάνης από κοντά αστοχεί.

17:36

Το ένα λάθος μετά το άλλο κάνουν οι "πράσινοι". Δεν μπορούν να αλλάξουν τρίτη πάσα. Σε πολλές περιπτώσεις δεν περνούν καν το κέντρο!

17:33

Άφαντος έως τώρα ο Παναθηναϊκός επιθετικά.

17:29

15': Κίτρινη στον Πλαβούκο γιατί έβγαλε τη φανέλα του στους πανηγυρισμούς.

17:28

Ο Σουντουρά μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, αδειάζει τον Αυλωνίτη, βγάζει την πάσα στον Πλαβούκο και εκείνος από τη μικρή περιοχή κάνει το 1-0.

17:28

14': ΓΚΟΛ για την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ!

17:25

Κυκλοφορούν την μπάλα ο φιλοξενούμενοι.

17:21

Σε κάκιστη κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος.

17:18

Αρκετός ο κόσμος των "πρασίνων", που ακούγεται κιόλας.

17:15

17:12

17:09

Νίκη επί της ΑΕΛ είχε πάρει το "τριφύλλι" την 1η αγωνιστική για το Κύπελλο. Οι "πράσινοι", πάντως, προέρχονται από ισοπαλία στη Λαμία και σε λίγες μέρες έχουν το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό. Γι' αυτό και οι πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα τους.

17:05

Μόλις ένα ματς επίσημο έχουν στα πόδια τους οι Θεσσαλοί, αυτό της 1ης αγωνιστικής του Κυπέλλου κόντρα στην Παναχαϊκή. Σε αυτό είχαν γνωρίσει την ήττα με 1-0.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Αναγέννησης Καρδίτσας με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Γκέκας, Καρίκι, Κισκαμπάνης, Θεοδωρακάκης, Κωνσταντινόπουλος, Μπιτέλης, Σταματάκης, Σουντουρά, Ποζατζίδης, Πλαβούκος, Τζέκος
Αναπ: Κάτσικας, Ρουσσάκης, Παπαευθυμίου, Κονέ, Χατζάρας, Μπούσδας
Διούδης, Γιοχάνσον, Ινσούα, Αυλωνίτης, Ευαγγέλου, Σιλά, Δώνης, Μουνιέ, Καμπέσας, Χατζηγιοβάνης, Πίσπας
Αναπ: Kότσαρης, Μόλινς, Λούντ, Χούλτ, Κολοβέτσιος, Σταϊκος, Μπουζούκης
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας) Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας), Καρακώστας (Λάρισας) 4ος: Καρατέρπος (Κοζάνης)