0
16:51

Ευχαριστούμε πολύ, καλό συνέχεια.

16:51

Εμφανώς χωρίς ρυθμό ο Παναιγιάλειος, για τον οποίο το πρωτάθλημα ξεκινά σε λίγες μέρες. Πολλά, πάντως, τα προβλήματα αμυντικά.

16:50

Εύκολο απόγευμα για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος πηγαίνει στους 4 βαθμούς και περιμένει τι θα κάνουν αύριο Άρης και Πανιώνιος στη Θεσσαλονίκη.

16:49

Λήξη αναμέτρησης, 3-0 το τελικό σκορ.

16:49

90'+3: Εκτός περιοχής σουτ του Ντόλοβατς, μπλοκάρει ο Πολίτης.

16:47

16:46

90': Σουτάρει ο Γούφας από μέσα αριστερά και αποκρούει ο Γιαννίκογλου.

16:43

87': Σουτ του Κοζορώνη εκτός περιοχής, εύκολα ο Πολίτης.

16:40

84': Μακρινό σουτ του Κοζορώνη, άουτ η μπάλα.

16:37

81': Σουτ του Χαλκιαδάκη από μέσα αριστερά, αποκρούει ο Πολίτης.

16:36

81': Κόρνερ για τον Παναιγιάλειο, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:35

Στο έδαφος ο Βιδάλ, μικρή διακοπή.

16:34

79': Διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά του Ντόλοβατς χωρίς ιδιαίτερη δύναμη, μπλοκάρει ο Πολίτης.

16:34

78': Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Καλό σουτ του Σταματή από μέσα αριστερά, αποκρούει ο Γιαννίκογλου.

16:33

"Ρε Τάσο, μία φάση σήμερα, μία" λέει προς τον παίκτη του ο Κουρμπανάς. Δικαιολογημένα τα παράπονά του από τον Παπαχρήστο.

16:31

75': Ντόλοβατς αντί Σολτάνι για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

16:26

70': Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Γκούφας κοντρολάρει μετά τη λανθασμένη εκτίμηση του Σκόνδρα, σουτάρει από μέσα δεξιά και ο Γιαννίκογλου αποκρούει.

16:24

68': Στη θέση του Νικολιά ο Χαλκιαδάκης για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

16:23

Ο Σολτάνι βρίσκει αυτή τη φορά τον Κόντε, εκείνος στοπάρει και εκτελεί αμέσως για το 3-0.

16:23

67': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

16:22

66': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Σολτάνι από δεξιά κάνει παράλληλη πάσα λίγο πιο πίσω από εκεί που την ήθελε ο Κόντε, ο οποίος δεν κατάφερε να πλασάρει από τη μικρή περιοχή.

16:21

65': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Κόντε κρατά την μπάλα εντός περιοχής, αργεί να πλασάρει και τελικά από κοντά αστοχεί.

16:20

65': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Σολτάνι βγάζει τη σέντρα, ο Κόντε παίρνει την κεφαλιά και ο Πολίτης αποκρούει.

16:19

63': Σέντρα από αριστερά, ο Μανθάτης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:18

63': Στη θέση του Μπετρά ο Κόντε για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

16:18

62': Μακρινό σουτ του Μπρους, μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννίκογλου.

16:17

61': Μπρους και Σταματής μπαίνουν αντί Καζναφέρη και Γεωργακόπουλου για τον Παναιγιάλειο.

16:15

59': Μπαίνει στην περιοχή ο Μανθάτης και τον παρενοχλεί όσο πρέπει ο Παπαχρήστος για να τελειώσει η φάση.

16:14

Δεν δείχνει να μπορεί να αντιδράσει ο Παναιγιάλειος.

16:10

54': Καλή μπαλιά του Κοζορώνη, ο Μπέριος έχει βρεθεί σε θέση φορ και αστοχεί από μέσα αριστερά.

16:09

53': Σουτ εκτός περιοχής του Κριστέτο, άουτ η μπάλα.

16:06

Ο Κοζορώνης εκτελεί κόρνερ, ο Σκόνδρας παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στην άλλη γωνιά της εστίας.

16:06

50': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

16:05

49': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ωραίο σόλο από τον Σολτάνι, μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, φέρνει την μπάλα στο αριστερό, σουτάρει και ο Πολίτης αποκρούει.

16:04

48': Εκτελείται φάουλ από τον Κοζορώνη, ο Πολίτης αποκρούει, στη συνέχεια Μπετρά δίνει στον Μανθάτη και ο τελευταίος σκοράρει. Το γκολ, όμως, δεν μετρά για επιθετικό φάουλ του Γάλλου.

16:01

46': Γκούφας αντί Κόκκορη για τον Παναιγιάλειο.

16:01

16:01

15:45

15:43

Έχει πέσει ο ρυθμός.

15:39

39': Κίτρινη στον Κόκκορη.

15:37

38': Μακρινό σουτ του Βιδάλ, μπλοκάρει ο Πολίτης.

15:37

38': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:35

36': Εκτέλεση φάουλ από μακριά από τον Κριστέτο, εύκολα ο Γιαννίκογλου.

15:33

Ο Σολτάνι βγάζει από δεξιά τη σέντρα, ο Πολίτης δεν διώχνει σωστά και σε κενή εστία ο Νικολιάς κάνει το 1-0.

15:33

33': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

15:32

32': Φαλτσαριστό σουτ του Βιδάλ εκτός περιοχής, λίγο έξω η μπάλα.

15:30

30': Κόρνερ για τον ΠΑΣ, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:27

27': Ο Μπετρά μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, σουτάρει και ο Πολίτης αποκρούει.

15:26

26': Νέο αδύναμο σουτ του Αποστολόπουλου από μέσα αριστερά, εύκολα μπλοκάρει ο Πολίτης.

15:23

Στο 51-49%η κατοχή μπάλας για τους γηπεδούχους.

15:20

20': Αδύναμο σουτ του Αποστολόπουλου, εύκολα ο Πολίτης.

15:15

16': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Βιδάλ εκτεεί και η μπάλα απομακρύνεται.

15:11

12': Ο Καρανίκας βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Μπετρά πάει άτσαλα με το κεφάλι και αστοχεί.

15:09

Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι.

15:04

5': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Κοζορώνης το εκτελεί και οι γηπεδούχοι κερδίζουν ένα ακόμη. Αυτό εκτελείται στο δεύτερο δοκάρι και ο Μπετρά δεν καταφέρνει να πιάσει την κεφαλιά.

15:03

4': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Μπετρά μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, αλλά αργεί απελπιστικά να πλασάρει με αποτέλεσμα να κοπεί.

15:01

14:59

14:56

Καλός ο καιρός στα Ιωάννινα, αλλά ελάχιστος ο κόσμος στο γήπεδο.

14:53

Μόλις ένα επίσημο ματς έχουν στα πόδια τους οι Αιγιώτες, αυτό με τον Άρη για το Κύπελλο, στο οποίο ηττήθηκαν με 1-0 στην έδρα τους.

14:49

Πρώτη νίκη στο Κύπελλο ψάχνουν οι Ηπειρώτες για να κάνουν και βήμα πρόκρισης. Στην πρεμιέρα είχαν έρθει ισόπαλοι 1-1 στη Νέα Σμύρνη με τον Πανιώνιο.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναιγιάλειο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Γιαννίκογλου, Καρανίκας, Μπέριος, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Κοζορώνης, Βιδάλ, Νικολιάς, Σολτάνι, Μανθάτης, Μπετρά
Αναπ: Βενετικίδης, Μπουκουβάλας, Κόντε, Χαλκιαδάκης, Γαρουφαλιάς, Μαυροπάνος, Ντόλοβατς
Πολίτης, Ρέλλας, Ιντζίδης, Στίκας, Παπαχρήστος, Γκούμας, Κριστέτο, Καζναφέρης, Σκαρτσίλας, Κόκκορης, Γεωργακόπουλος
Αναπ: Αθανασίου, Βλάχος, Γαβριηλίδης, Γκούφας, Μπρους, Κοντοχρήστος, Σταματής
Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας) Βοηθοί: Σκορδίλης (Κέρκυρας), Στεφούλης (Γρεβενών) 4ος: Τσετσίλας (Γρεβενών)