Το είχε ανάγκη η "Ελαφρά Ταξιαρχία" και κατάφερε να πάρει το τρίποντο κόντρα στην πολύ κακή Ξάνθη.

Λήξη αναμέτρησης, πρώτη νίκη για τον Απόλλωνα στη φετινή σεζόν.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:02

Στο έδαφος ο Τσόβιτς, προσωρινή διακοπή.

20:01

89': Κίτρινη στον Κονέ.

20:01

88': Στη θέση του Μάατσι ο Ελμπάζ για τον Απόλλωνα.

19:59

87': Κίτρινη στον Λισγάρα.

19:58

85': Στη θέση του Καστιγέχος ο Ανιέτε για τον Απόλλωνα.

19:57

Τραγικό λάθος του Μεχία με μπαλιά προς τα πίσω, ο Αλμπάνης κλέβει, περνά τον Ζίβκοβιτς και κάνει το 2-0.

19:56

84': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

19:54

Παίζουν έξυπνα οι γηπεδούχοι και ροκανίζουν τον χρόνο.

19:51

79': Στη θέση του Λουσέρο ο Σιλά για την Ξάνθη. Χειροκροτήθηκε ο πρώτος από τον κόσμο του Απόλλωνα.

19:49

77': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Σέντρα από τον Αλμπάνη, κεφαλιά από τον Μάατσι, ο οποίος αστοχεί.

19:48

75': Κίτρινη στον Τσόβιτς.

19:46

74': Χουάρες αντί Μενδρινού για τον Απόλλωνα.

19:43

72': Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη.

19:42

70': Κίτρινη στον Κύργια.

19:41

69': Ωραία προσωπική ενέργεια από τον Αλμπάνη, κάνει και το πλασέ από μέσα αριστερά και ο Ζίβκοβιτς αποκρούει.

19:38

66': Ο Μεχία εκτελεί φάουλ, ο Χατζητερζόγλου δεν βρίσκει την μπάλα και αυτή φεύγει άουτ.

19:35

63': Κίτρινη στον Κάστρο γιατί μπήκε νωρίτερα στο γήπεδο.

19:34

62': Κίκε και Γέντρισεκ βγαίνουν για την Ξάνθη Ρότσε και Κάστρο μπαίνουν.

19:33

61': Κίτρινη στον Μπαρτολίνι, ο οποίος είναι στον πάγκο!

19:29

57': Ο Μεχία εκτελεί φάουλ, ο Γέντρισεκ βρίσκει λίγο την μπάλα και ο Τσόβιτς μπλοκάρει.

19:25

53': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελείται πλασαριστά και στη συνέχεια είναι κακή η σέντρα του Κίκε.

19:23

51': Ο Κίκε βγάζει σέντρα από δεξιά και ο Λουσέρο δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση.

19:21

49': Μακρινό σουτ του Λισγάρα, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

19:20

48': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Μάατσι αδειάζει ωραία τον προσωπικό του αντίπαλο, σουτάρει από μέσα δεξιά και ο Ζίβκοβιτς διώχνει με δυσκολία.

19:20

48': Απευθείας φάουλ του Κασάδο, μπλοκάρει ο Τσόβιτς.

19:18

46': Κίτρινη στον Μπιτζιμίν.

19:18

19:16

19:02

19:02

19:02

45'+1: Σουτ του Μπαξεβανίδη από αρκετά πλάγια, μπλοκάρει ο Τσόβιτς.

18:59

43': Σουτ εκτός περιοχής από τον Αλμπάνη, πέφτει και αποκρούει ο Ζίβκοβιτς.

18:58

42': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Ο Κονέ το εκτελεί και ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει.

18:54

Έχει ανεβεί η Ξάνθη.

18:51

35': Κίτρινη για τον Κοντοέ.

18:48

32': Μακρινό σουτ του Καστιγέχος, εύκολα ο Ζίβκοβιτς.

18:47

31': Βγάζει σέντρα ο Ντε Λούκας, ο Λουσέρο παίρνει αδύναμη κεφαλιά και ο Τσόβιτς μπλοκάρει.

18:45

29': Κόρνερ για την Ξάνθη. Απευθείας άουτ η μπάλα από την εκτέλεση του Κασάδο.

18:41

25': Ο Κονέ εκτελεί φάουλ, ο Μπιτζιμίν παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:38

22': Μακρινό σουτ του Μπρίτο, αποκρούει ο Τσόβιτς.

18:35

19': Ο Αλμπάνης πλασάρει από μέσα αριστερά και με δυσκολία ο Ζίβκοβιτς παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

18:31

Παρά το γκολ ο Βούλιτς κάνει συνεχώς παρατηρήσεις στους παίκτες του.

18:27

Ο Κονέ εκτελεί κόρνερ, ο Καστιγέχος παίρνει σκαστή κεφαλιά, νικά τον Ζίβκοβιτς και ανοίγει το σκορ.

18:27

11': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

18:23

7': Σε θέση οφσάιντ ο Αλμπάνης, σωστά σηκώνεται το σημαιάκι.

18:20

4': Ο Μπρίτο από δεξιά κάνει την μπαλιά και ο Γέντρισεκ δεν μπορεί να γυρίσει.

18:16

18:13

18:09

Από ισοπαλία κόντρα στην ΑΕΚ προέρχεται η Ξάνθη.

18:05

Το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα ψάχνει η "Ελαφρά Ταξιαρχία", η οποία βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας.

18:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Απόλλωνα Σμύρνης με την Ξάνθη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Μπιτζιμίν, Κούρος, Παπάζογλου, Κονέ, Μενδρινός, Αλμπάνης, Μάατσι, Καστιγέχος
Αναπ: Χουάντερσον, Ντάσιος, Μάατσεν, Ελμπάζ, Ανιέτε, Χουάρες, Μπαρτολίνι
ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Χατζητερζόγλου, Λισγάρας, Κασάδο, Ντε Λούκας, Μεχία, Λουσέρο, Μπρίτο, Κίκε, Γέντρισεκ.
Αναπ: Γκαραβέλης, Σιλά, Κάστρο, Ορφανίδης, Τριάδης, Μελιόπουλος, Ρότσε
Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας) Βοηθοί: Κοντίζας (Πειραιά), Καλφάκης (Χανίων) 4ος: Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)