Τέταρτο εκτός έδρας ματς για τους "πράσινους", ξανά χωρίς νίκη.

Διαμαρτυρίες από τους παίκτες του Παναθηναϊκού στον Ζαχαριάδη.

22:26

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

22:24

90'+2: ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Μολίνς βρίσκει τον χώρο να σουτάρει βάζοντας πλάτη τον Κουκόλη και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

22:23

90'+1: Ο Μολίνς συγκλίνει από αριστερά, κάνει και το σουτ και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

22:22

22:19

87': Στη θέση του Βάντερσον ο Ντακόλ για τη Λαμία.

22:18

Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους γιατί από την αρχή της φάσης βρισκόταν στο έδαφος ο Βάντερσον. Περίμεναν απο τους αντιπάλους τους να πετάξουν την μπάλα έξω.

22:18

Ο Βιγιαφάνιες βγάζει ωραία κάθετη, ο Μολίνς ξεφεύγει από τα μαρκαρίσματα, πλασάρει στην έξοδο τον Παπαδόπουλο και ισοφαρίζει σε 1-1.

22:17

85': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

22:15

Ο κόσμος προσπαθεί να ενθαρρύνει τους γηπεδούχους.

22:12

80': Κίτρινη στον Καραγιάννη.

22:11

Ροκανίζει όσο μπορεί τον χρόνο η Λαμία.

22:07

75': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί φάουλ, ο Μολίνς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22:07

75': Κίτρινη στον Αναστασιάδη.

22:06

74': Απευθείας φάουλ από τον Βάντερσον, άουτ η μπάλα.

22:03

71': Στη θέση του Κολοβέτσιου ο Πίσπας για τον Παναθηναϊκό.

22:02

70': Κόρνερ για τη Λαμία, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:58

66': Καραγιάννης αντί Πίτι για τη Λαμία.

21:55

63': Καμπέσας αντί Λουντ για τον Παναθηναϊκό.

21:53

61': Στη θέση του Ασίγκμπα ο Κουτρομάνος για τη Λαμία.

21:53

61': Κίτρινη στον Μολίνς.

21:52

60': Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί, ο Κολοβέτσιος παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Ασίγκμπα διώχνει προ του Μολίνς.

21:52

60': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί και η μπάλα φεύγει ξανά κόρνερ. Έχουν ανεβάσει την πίεσή τους οι φιλοξενούμενοι.

21:50

58': Κίτρινη στον Κουκόλη, ο οποίος συμπληρώνει τέσσερις και θα χάσει ένα από τα επόμενα τέσσερα ματς της Λαμίας.

21:48

56': Κίτρινη στον Μουνιέ.

21:48

56': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Χίλιεμαρκ και ο Όμο απομακρύνει.

21:46

54': Ο Μουνιέ βγάζει την μπαλιά, ο Μολίνς παίρνει αδύναμη κεφαλιά και αστοχεί.

21:44

52': Κίτρινη στον Βιγιαφάνιες.

21:40

Σε 4-1-4-1 έχει αλλάξει το σύστημά του ο Παναθηναϊκός. Μοναδικο αμυντικό χαφ ο Κουρμπέλης.

21:39

47': Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί φάουλ, ο Κολοβέτσιος αμαρκάριστος δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και αστοχεί.

21:38

46': Μουνιέ αντί Ρέις για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

21:37

21:37

21:21

21:19

45'+2: Κίτρινη στον Πίτι.

21:18

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:18

45': Ο Πίτι εκτελεί φάουλ, ο Όμο παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα κοντάρει και φεύγει πάνω από τα δοκάρια. Διαδοχικά κόρνερ για τους γηπεδούχους στη συνέχεια χωρίς αντίκρισμα.

21:16

Έντονη συνομιλία ανάμεσα σε Βιγιαφάνιες και Μπλάζιτς.

21:14

Δεν βγάζουν αντίδραση οι "πράσινοι".

21:11

Ο Πίτι εκτελεί κόρνερ, ο Βασιλαντωνόπουλος πιάνει σκαστό σουτ, ο Χουλτ διώχνει πάνω στον Κουλιμπαλί και στη συνέχεια η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0.

21:10

37': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

21:09

37': Ο Πίτι κάνει το σουτ από μέσα δεξιά, η μπάλα βρίσκει στον Χουλτ και φεύγει λίγο έξω.

21:09

36': Ο Όμο πέφτει από τζαρτζάρισμα του Κουλιμπαλί εντός περιοχής και υπάρχουν χλιαρές διαμαρτυρίες για πέναλτι. Σωστά δεν δίνεται κάτι.

21:06

Δεν υπάρχει ρυθμός στο ματς.

21:02

29': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Χίλιεμαρκ βγάζει τη σέντρα, ο Λουντ σουτάρει στην κίνηση και η μπάλα φεύγει εκτός.

21:01

27': Κίτρινη στον Όμο.

20:58

25': Ο Κουρμπέλης κλέβει από τον Όμο, κάνει σουτ εκτός περιοχής και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

20:54

Μικροτραυματισμός για τον Αναστασιάδη.

20:53

20': Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί κόρνερ, ο Μολίνς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:50

Στο 48-52% η κατοχή μπάλας για τον Παναθηναϊκό.

20:47

14': Σε θέση οφσάιντ ο Μολίνς, σωστή η υπόδειξη.

20:45

"Ξυπνήστε" φωνάζει στους παίκτες του ο Μαρίνος Ουζουνίδης.

20:41

7': Ευκαιρία για τη Λαμία! Δυνατό σουτ του Παντελιάδη από μακριά, κόρνερ παραχωρεί με το ένα χέρι ο Βλαχοδήμος. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:37

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

20:33

20:29

20:27

Γεμάτο το ΔΑΚ, στο οποίο βρίσκονται οπαδοί και των δύο ομάδων.

20:23

Μετά το επεισοδιακό 2-1 επί της ΑΕΛ οι "πράσινοι" ψάχνουν άλλη μία νίκη.

20:19

Από ήττα με 4-0 στην Τούμπα προέρχονται οι Φθιώτες, που θέλουν δεύτερο σερί θετικό αποτέλεσμα στο ΔΑΚ.

20:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Λαμίας με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΛΑΜΙΑ
Παπαδόπουλος, Ασίγκμπα, Αναστασιάδης, Κουκόλης, Παντελιάδης, Όμο, Μπλάζιτς, Πίτι, Ακόστα, Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον.
Αναπ: Πίτκας, Παπαργυρίου, Τσούκαλος, Κουτρουμάνος, Καραγιάννης, Κρισάντους, Ντακόλ
Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Κολοβέτσιος, Κουτρουμπής, Χουλτ, Ρέις, Χίλιεμαρκ, Κουρμπέλης, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Μολίνς
Αναπ: Διούδης, Ινσούα, Γιόχανσον, Μουνιέ, Ευαγγέλου, Καμπέσας, Πίσπας.
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Γρεβενης (Χαλκιδικής), Νικολαΐδης (Μακεδονίας) 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)