Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

24:03

Αποθεώνεται από τους συμπαίκτες του ο Τζανετόπουλος για την εξαιρετική του εμφάνιση.

24:03

Με 3-1 πέρασε από τη Βιέννη η Ριέκα, αλλά μένει πίσω από την ΑΕΚ στη βαθμολογία.

24:02

Εμφάνιση καριέρας από τον Ανέστη, ο οποίος απαντά με αυτό τον τρόπο στη μεγάλη κριτική που έχει δεχτεί φέτος από την αρχή της σεζόν.

24:01

Πολύτιμος βαθμός για την ΑΕΚ και ένα μεγάλο αποτέλεσμα.

24:01

Λήξη αναμέτρησης, 0-0. Έντονες αποδοκιμασίες από τους Ιταλούς, φωνάζει ο κόσμος της ΑΕΚ για την ομάδα του.

24:01

90'+5: Ο Αραούχο κάνει σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό εκτελείται πλασαριστά και περνά ανεκμετάλλευτο.

23:57

90'+3: Στη θέση του Μάνταλου ο Γαλανόπουλος για την αεκ.

23:55

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:54

90': Ευκαιρία για τη Μίλαν! Ο Τσαλχάνογλου εκτελεί φάουλ, η μπάλα περνά απ' όλους και ο Ανέστης αποκρούει.

23:49

85': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Απευθείας φάουλ από τον Μπακασέτα, με δυσκολία διώχνει ο Ντοναρούμα.

23:47

83': Μπορίνι αντί Σούσο για τη Μίλαν.

23:44

80': Μεγάλη ευκαιρία για τη Μίλαν! Ο Σούσο αδειάζει εύκολα τον Σιμόες, κάνει σκαφτό πλασέ, αλλά ο Ανέστης αποκρούει ξανά.

23:43

79': Κίτρινη στον Λιβάγια, που είναι στον πάγκο, επειδή πέταξε ένα μπουκάλι στον αγωνιστικό χώρο.

23:42

78': Αδύναμο σουτ του Κουτρόνε από μέσα δεξιά, μπλοκάρει ο Ανέστης.

23:40

76': Στη θέση του Λιβάγια ο Μπακασέτας για την ΑΕΚ. Αποδοκιμάζεται ο πρώτος για το πέρασμά του από την Ίντερ.

23:38

73': Κίτρινη στον Μάνταλο.

23:37

73': Κεσί αντί Μποναβεντούρα για τη Μίλαν.

23:34

Στο έδαφος ο Σιμόες, προσωρινή διακοπή.

23:33

69': Μεγάλη ευκαιρία για την Μίλαν! Ο Κουτρόνε εκτελεί μόνος του από μέσα αριστερά, σουτάρει και ο Ανέστης αποκρούει.

23:33

68': Ευκαιρία για τη Μίλαν! Ο Τσαλχάνογλου εκτελεί φάουλ, ο Βράνιες σκύβει, ο Ανέστης αιφνιδιάζεται αλλά αποκρούει.

23:28

64': Στη θέση του Χριστοδουλόπουλου ο Αραούχο για την ΑΕΚ.

23:26

62': Στη θέση του Αντρέ Σίλβα ο Κάλινιτς για τη Μίλαν.

23:26

62': Πολύ κακό σουτ του Αντρέ Σίλβα από μακριά.

23:26

62': Μακρινό σουτ του Λιβάγια, είναι εντελώς άστοχο.

23:24

60': Ο Σούσο βγάζει τη σέντρα, ο Αντρέ Σίλβα την κεφαλιά και ο Ανέστης μπλοκάρει.

23:22

58': Μεγάλη ευκαιρία για τη Μίλαν! Ο Τσαλχάνογλου σουτάρει εκτός περιοχής, ο Ανέστης αποκρούει και στη συνέχεια ο Τζανετόπουλος προλαβαίνει τον Αντρέ Σίλβα.

23:20

Στο έδαφος ο Βράνιες, προσωρινή διακοπή.

23:19

55': Αυτό εκτελείται στο πρώτο δοκάρι, ο Αντρέ Σίλβα παίρνει αμαρκάριστος την κεφαλιά και αστοχεί.

23:18

54': Ευκαιρία για τη Μίλαν! Ο Λοκατέλι πιάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής και ο Ανέστης διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ.

23:17

53': Ωραία ενέργεια από τον Μάνταλο, οπλίζει εκτός περιοχής και ο Μουσάκιο τον κόβει με καθοριστικό τάκλιν.

23:16

52': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο βγάζει τη σέντρα, ο Λόπες παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

23:14

Γίνονται εύκολα λάθη.

23:10

23:08

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

23:02

Στους 20.812 είναι οι θεατές όπως ενημέρωσε η Μίλαν. Στα 506.984 τα έσοδα.

22:53

22:53

22:52

45': Αυτό εκτελείται, η μπάλα στρώνεται στον Λοκατέλι, εκείνος σουτάρει και στέλνει λίγο έξω την μπάλα.

22:52

45': Ευκαιρία για τη Μίλαν! Ο Αντρέ Σίλβα αδειάζει τον πρώτο αντίπαλο, σουτάρει και ο Σιμόες με τάκλιν κόβει. Στη συνέχεια σουτάρει ο Μποναβεντούρα και κόβει ο Γκάλο παραχωρώντας κόρνερ.

22:51

44': Ευκαιρία για τη Μίλαν! Ο Κρουτόνε σουτάρει από θέση μέσα δεξιά και ο Ανέστης μπλοκάρει.

22:50

43': Σε θέση οφσάιντ ο Μάνταλος, σωστή η υπόδειξη.

22:47

41': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Χριστοδουλόπουλος εκτελεί κόρνερ, ο Γιόχανσον κάνει το γύρισμα και ο Ντοναρούμα πέφτει και αποκρούε.

22:44

37': Κίτρινη στον Λοκατέλι.

22:41

Η Ριέκα κερδίζει με 2-0 στη Βιένη την Αούστρια.

22:37

30': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μουσάκιο κάνει απίστευτο λάθος, ο Σιμόες κλέβει, γυρνάει και η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία. Λίγο έλειψε να μπει αυτογκόλ, αφού η μπάλα βρήκε και στο πόδι του Ντοναρούμα.

22:36

29': Από εκτέλεση φάουλ ο Κουτρόνε παίρνει αδύναμη κεφαλιά και ο Ανέστης μπλοκάρει.

22:35

28': Κίτρινη στον Σιμόες.

22:34

Χάνει εύκολα την μπάλα στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ.

22:32

25': Σουτάρει εκτός περιοχής ο Λοκατέλι, άουτ η μπάλα.

22:30

Έχει ανεβάσει στροφές η Μίλαν.

22:26

20': Δοκιμάζει το πόδι του ο Τσαλχάνογλου, είναι εντελώς άστοχος.

22:25

18': Μακρινό σουτ του Σούσο, άουτ η μπάλα.

22:22

Μακριά από την περιοχή της κρατά τη Μίλαν η ΑΕΚ.

22:18

Καλά έχει μπει στο ματς η ΑΕΚ και γι' αυτό χειροκροτεί ο Χιμένεθ.

22:14

8': Σκοράρει ο Κουτρόνε, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Σωστή η απόφαση, είναι ελάχιστα πιο μπροστά.

22:12

5': Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ, η οποία κερδίζει και άλλο ένα. Εκτελείται πλασαριστά και η φάση περνά.

22:10

4': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Το εκτελεί ο Χριστοδουλόπουλος και η μπάλα απομακρύνεται.

22:09

3': Σε θέση οφσάιντ ο Λιβάγια, σωστή η υπόδειξη.

22:07

22:04

Λιγοστός ο κόσμος στο γήπεδο.

22:03

21:59

Το απόλυτο μετρά η Μίλαν, η οποία είναι στην κορυφή. του ομίλου. Καρδιοχτύπησε πάντως με τη Ριέκα. Σε δύσκολη θέση ο Μοντέλα,ο οποίος πρέπει αν κερδίσει σήμερα. για να μην απολυθεί, όπως και το ματς που έρχεται με την Τζένοα.

21:56

Τέσσερις βαθμούς έχει μέχρι τώρα η ομάδα του Χιμένεθ στον όμιλο με το διπλό στη Ριέκα και την εντός έδρας ισοπαλία με την Αούστρια.

21:53

Το πιο δύσκολο τεστ για φέτος στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ είναι το σημερινό για την Ένωση.

21:50

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Μίλαν με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΜΙΛΑΝ
Τζ. Ντοναρούμα, Μουσάκιο, Μπονούτσι, Ροντρίγκεθ, Καλάμπρια, Μποναβεντούρα, Λοκατέλι, Σούσο, Τσαλχάνογλου, Αντρέ Σίλβα, Κουτρόνε.
Αναπ: Στοράρι, Κάλινιτς, Μπορίνι, Μοντολίβο, Μπίγλια, Παλέτα, Κεσί
Ανέστης, Βράνιες, Τζανετόπουλος, Μπακάκης, Γκάλο, Λόπες, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος, Χριστοδουλόπουλος, Λιβάγια.
Αναπ: Τσιντώτας, Αϊντάρεβιτς, Αραούχο, Μπακασέτας, Γαλανόπουλος, Κλωναρίδης, Γιαννούτσος
Διαιτητής: Αντρέας Έκμπεργκ (Σουηδία) Βοηθοί: Στέφαν Χάλμπεργκ (Σουηδία), Μεχμέτ Κάλουμ (Σουηδία) 4ος: Μάγκνους Σιόμπλομ (Σουηδία)