Πήγαν οι παίκτες προς το μέρος των 2.500 φίλων του Ολυμπιακού και τους χειροκρότησαν οι παίκτες.

23:37

Στροφή στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ πλέον για τους Πειραιώτες.

23:36

Αξιοπρεπής ήττα για τους Πειραιώτες, οι οποίοι παραμένουν χωρίς βαθμό στον όμιλο. Το θετικό είναι ότι η Σπόρτινγκ Λισσαβώνας ηττήθηκε με 2-1 στο Τορίνο από τη Γιουβέντους.

23:36

Τα λένε για λίγο Βαλβέρδε και Λεμονής.

23:35

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Μπαρτσελόνα επί του Ολυμπιακού με 3-1.

23:34

Πέφτει κάτω ο Σουάρες και με αίσθηση χιούμορ φωνάζουν "πέστε κάτω οε οε οε"!

23:33

23:33

90'+1: Κίτρινη στον Ελαμπντελαουί.

23:32

Ο Φορτούνης εκτελεί κόρνερ, ο Νικολάου πιάνει πολύ ωραία κεφαλιά και κάνει το 3-1.

23:31

90': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

23:27

86': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. Ο Ράκιτιτς το εκτελεί, ο Παουλίνιο παίρνει την κεφαλιά και ο Προτό μπλοκάρει.

23:26

84': Σουτ του Μέσι από μέσα αριστερά, ψηλά η μπάλα.

23:22

80': Στη θέση του Μπουσκέτς ο Αντρέ Γκόμες για την Μπαρτσελόνα.

23:20

79': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης το εκτελεί και ο Τερ Στέγκεν διώχνει με το ένα χέρι.

23:16

"Έρνέστο Βαλβέρδε...", φώναξαν οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού!

23:14

72': Στη θέση του Οφόε ο Φορτούνης για τον Ολυμπιακό.

23:11

70': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Μέσι και Σουάρες συνεργάζονται, ο πρώτος σουτάρει και ο Προτό αποκρούει. Στη συνέχεια δεν καταφέρνει να τον νικήσει ούτε ο Παουλίνιο.

23:09

67': Στη θέση του Ινιέστα ο Ράκιτιτς για την Μπαρτσελόνα. Αποθεώθηκε ο Ισπανός βγαίνοντας, σηκώθηκε όλο το γήπεδο όρθιο και τον χειροκρότησε

23:08

Ένας οπαδός της Μπαρτσελόνα πήδηξε τις διαφημιστικές πινακίδες και επιχείρησε να μπει στον αγωνιστικό χώρο, δεν πρόλαβε όμως... Τον έπιασαν 6-7 σεκιούριτι και τον ακινητοποίησαν... Είχε φανέλα που έγραφε "βοηθήστε την Καταλονία, σώστε την Ευρώπη".

23:07

65':Πάρντο αντί Καρσελά για τον Ολυμπιακό.

23:06

Ο Μέσι κάνει ωραίο γύρισμα, η μπάλα περνά από δύο, αλλά ο Ντιν με ωραίο διαγώνιο σουτ κάνει το 3-0.

23:06

64': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

23:04

Αυτό είναι το 100ο γκολ του Αργεντινού στην Ευρώπη.

23:03

Καλή εκτέλεση φάουλ του Μέσι, ο οποίος κάνει το 2-0. Ακούμπησε την μπάλα ο Προτό, αλλά δεν ήταν αρκετό. Μπορούσε να αντιδράσει λίγο καλύτερα, πάντως, γιατί δεν πήγε τόσο πλάγια.

23:03

61': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

23:02

60': Κίτρινη στον Νικολάου για μαρκάρισμα στον Μέσι.

23:01

58': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση, απομακρύνεται η μπάλα.

22:58

56': Παράλληλη σέντρα από τον Κούτρη, περνά απ' όλους η μπάλα. Εξαιρετικές οι προϋποθέσεις, δεν βρήκαν την μπάλα όμως Ανδρούτσος και Τζούρτζεβιτς.

22:56

55': Στη θέση του Ζιλέ ο Τζούρτζεβιτς για τον Ολυμπιακό. Πιο πίσω θα πάει ο Οφόε.

22:51

49': Ο Ντιν γυρνάει για τον Σουάρες, εκείνος δεν πιάνει το σουτ και ο Προτό μπλοκάρει.

22:47

46': Μαστσεράνο αντί Ντεουλοφέου για την Μπαρτσελόνα.

22:28

42': Αποβάλλεται ο Πικέ, με δέκα η Μπαρτσελόνα! Ο Πικέ βάζει το χέρι του για να σκοράρει και βλέπει δεύτερη κίτρινη.

22:27

41': Κίτρινη στον Μποτία για φάουλ στον Μέσι.

22:23

37': Φαλτσαριστό σουτ του Μέσι από μέσα δεξιά, αποκρούει ο Προτό.

22:22

36': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Καλό σουτ του Οφόε στην κίνηση, άουτ φεύγει η μπάλα.

22:18

33': Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ωραία ντρίμπλα και πάσα του Μέσι, ολομόναχος πλασάρει ο Σουάρες και ο Προτό πραγματοποιεί μεγάλη επέμβαση.

22:18

32': Κίτρινη στον Ρομαό.

22:15

29': Εκτελείται φάουλ από τον Μέσι, ο Μπουσκέτς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22:13

27': Ο Μέσι οπλίζει εντός περιοχής και την τελευταία στιγμή του βάζει την κόντρα ο Μποτία.

22:12

26': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. Εκτελείται χαμηλά και ο Μποτία διώχνει.

22:10

24': ΔΟΚΑΡΙ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ! Ωραία μπαλιά από τον Ινιέστα, ο Παουλίνιο προλαβαίνει τον Προτό και με κεφαλιά σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

22:08

23': Σε θέση οφσάιντ ο Ινιέστα, σωστά σταματά η φάση στην εξέλιξη της οποίας σκόραρε ο Παουλίνιο.

22:07

"libertà", φώναζε όλο το γήπεδο από το ξεκίνημα του 17', όπου έγινε το 1-0, αλλά και μετά το γκολ, ζητώντας ελευθερία-αυτονομία στην Καταλονία. Ενώ σηκώθηκαν και πανό, πλακάτ στο πέταλο των φανατικών της "Μπάρτσα".

22:06

21': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Ντεουλοφέου μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει και το σουτ και ο Προτό παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

22:04

Ο Ντεουλοφέου κάνει από δεξιά το γύρισμα, ο Νικολάου κάνει στραβοκλωτσιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Προτό για το 1-0.

22:04

18': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

22:03

17': Μακρινό σουτ του Παουλίνιο, ψηλά η μπάλα.

22:01

14': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα, εκτελείται πλασαριστά. Κακή η σέντρα του Ντεουλοφέου στη συνέχεια.

21:59

Ελάχιστα πιο μπροστά από τους συμπαίκτες του ο Οφόε. Σαν 4-6-0 το σύστημα του Ολυμπιακού. Η πίεση αρχίζει από τον Βέλγο στη σέντρα.

21:57

12': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Καρασελά και η μπάλα απομακρύνεται.

21:56

11': Κίτρινη στον Πικέ για τράβηγμα στον Οφόε.

21:55

Κοντά στις 50.000 υπολογίζεται ο κόσμος στις εξέδρες...

21:54

Από τα πλάγια προσπαθούν οι Καταλανοί να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα.

21:51

5': Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Εκτελείται κόρνερ από τον Ντεουλοφέου, ο Ουμτιτί παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Σουάρες κάνει αμαρκάριστος την προβολή και από κοντά αστοχεί.

21:49

Πιέζει από τα πρώτα λεπτά η Μπαρτσελόνα.

21:46

1': Έναρξη αναμέτρησης...

21:45

Όλα είναι έτοιμα πλέον...

21:45

Μαζί στο live και ο Αντώνης Τσιράκης από την Αθήνα...

21:45

Και αναμνηστική ΦΩΤΟ με τους παίκτες και των δύο ομάδων!

21:44

Αποδοκιμασίες στον ύμνο του Τσάμπιονς Λιγκ από τους Καταλανούς, που ζητούν ανεξαρτησία.

21:42

Βγήκαν επίσημα οι δύο ομάδες...

21:39

Αυτή τη στιγμή στις εξέδρες είναι περισσότεροι από 35.000, αλλά λογικά ο αριθμός αυτός θα αυξηθεί, αφού υπάρχει κόσμος εσωτερικά και περιμετρικά του "Καμπ Νόου".

21:31

Τώρα μέσα και η "Μπάρτσα" για τις τελευταίες κουβεντες του Ερνέστο Βαλβέρδε πριν από τη σέντρα...

21:30

Ο Ολυμπιακός μπήκε στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες από τον Τάκη Λεμονή.

21:29

Ακούγονται οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού, οι οποίοι έχουν γεμίσει την εξέδρα των φιλοξενούμενων στο ψηλότερο σημείο του γηπέδου απέναντι και δεξιά των δημοσιογραφικών, στο ύψος του κόρνερ.

21:18

Τώρα βγήκε για ζέσταμα η Μπαρτσελόνα...

21:08

Ο Ολυμπιακός μόλις πατά το βρεγμένο χορτάρι για την καυθερωμένη προθέρμανση.

21:05

Δυνατή βροχή εδώ και λίγα λεπτά στο επιβλητικό σπίτι της "Μπάρτσα", που έχει συνολική χωριτικότητα 99.344 θέσεις και με ύψος 48 μέτρα, καθώς έχει πέντε διαζώματα!