1
21:28

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:28

Πολύτιμη ανάσα για τον Παναθηναϊκό, ήττα για την ΑΕΛ που δικαιολογείται να φωνάζει για το ακυρωθέν γκολ του Περόνε.

21:28

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τους "πράσινους" με 2-1.

21:27

"Οε οε οε, εμείς θα σε κρατήσουμε Παναθηναϊκέ", φωνάζει ο κόσμος.

21:27

90'+6: Κίτρινη για καθυστέρηση στον Βλαχοδήμο.

21:25

Στο έδαφος ο Βλαχοδήμος, προσωρινή διακοπή.

21:25

Συνθήματα κατά του Αλέξη Κούγια ακούγονται τώρα.

21:25

Τρομερό ξέσπασμα στους πανηγυρισμούς από τους γηπεδούχους. Όλος ο πάγκος μπήκε μέσα.

21:24

Ο Χίλιεμαρκ βγάζει σέντρα, η μπάλα παίρνει κατεύθυνση προς την εστία και χωρίς να την ακουμπήσει κανείς καταλήγει στα δίχτυα για το 2-1.

21:23

90'+3: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:22

90'+2: Στη θέση του Ναζλίδη ο Γιαννιτσάνης για την ΑΕΛ.

21:22

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:21

90'+1: Ρέις αντί Λουντ για τον Παναθηναϊκό.

21:20

90': Σκοράρει ο Περόνε έχοντας υποδειχτεί σε θέση οφσάιντ. Απίστευτη απόφαση, τουλάχιστον μισό μέτρο πίσω.

21:19

88': Στη θέση του Ντέλετιτς ο Λαγός για την ΑΕΛ.

21:18

87': Στη συνέχεια ο Χουλτ τον παίρνει αγκαλιά και του λέει κάποια γαλλικά. Κίτρινη και σε εκείνον.

21:18

87': Κίτρινη στον Ντέλετιτς για σκληρό μαρκάρισμα.

21:17

86': Μουνιέ αντί Μολίνς για τον Παναθηναϊκό.

21:14

84': Αποβάλλεται ο Άλτμαν, με εννιά ο Παναθηναϊκός! Σωστή η απόφαση, κλωτσά τον Ντέλετιτς αψυχολόγητα.

21:14

83': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Δυνατό σουτ του Μολίνς από μέσα δεξιά, αποκρούει ο Μπόζοβιτς.

21:12

82': Άλτμαν αντί Βιγιαφάνιες για τον Παναθηναϊκό.

21:12

Στο έδαφος ο Περόνε, προσωρινή διακοπή.

21:11

80': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ωραία αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, ο Μασούρας σουτάρει από μέσα αριστερά και ο Βλαχοδήμος αποκρούει.

21:10

Ο Λεοζίνιο εκτελεί φάουλ, ο Περόνε βρίσκει λίγο την μπάλα με το κεφάλι και ισοφαρίζει σε 1-1.

21:09

78': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

21:08

77': Αποβάλλεται ο Σιλά, με δέκα ο Παναθηναϊκός. Σωστή δεύτερη κίτρινη για άγαρμπο μαρκάρισμα.

21:04

Ο κόσμος προσπαθεί να σπρώξει τους "πράσινους" για τα τελευταία λεπτά του ματς.

21:01

70': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Χίλιεμαρκ και Μολίνς αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο πρώτος πλασάρει από μέσα δεξιά και ο Μπόζοβιτς αποκρούει.

20:59

69': Στη θέση του Αγκάνοβιτς ο Περόνε για την ΑΕΛ.

20:57

67': Κίτρινη στον Κουρμπέλη.

20:56

65': Κόρνερ για την ΑΕΛ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:53

62': Μακρινό σουτ του Βιγιαφάνιες, ψηλά η μπάλα.

20:52

61': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λουντ πιάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής και ο Μπόζοβιτς παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:49

59': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και ο Ναζλίδης απομακρύνει.

20:47

57': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Ο Ντέλετιτς στρώνει για τον Λεοζίνιο, εκείνος από το ημικύκλιο πιάνει φαλτσαριστό σουτ και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

20:46

55': Ψάχνει χώρο ο Μολίνς, κάνει και το σουτ εκτός περιοχής και αστοχεί.

20:45

55': Σε θέση οφσάιντ ο Ναζλίδης, σωστή η υπόδειξη.

20:41

Ο Βιγιαφάνιες το εκτελεί και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Μπόζοβιτς, ο οποίος πέφτει από την άλλη.

20:41

50': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:39

49': Κίτρινη σε Ρέντζα για διαμαρτυρία και Φατιόν.

20:39

49': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί το κόρνερ, ο Φατιόν παίρνει αγκαλιά τον Μολίνς και τον γκρεμίζει.

20:39

48': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Χίλιεμαρκ δίνει στον Βιγιαφάνιες, εκείνος σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

20:37

47': Μακρινό σουτ του Μασούρα, άουτ η μπάλα.

20:36

20:34

20:20

20:17

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:16

44': Κόρνερ για την ΑΕΛ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:12

Να μη βιάζονται ζητά από τους παίκτες του ο Φυντάνης, ο οποίος θέλει να σπάσουν τον ρυθμό του Παναθηναϊκού.

20:08

36': Για φάουλ στον Χουλτ διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι ακριβώς έξω από την περιοχή.

20:06

34': Κίτρινη στον Σιλά.

20:05

33': Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί φάουλ, ο Μολέδο παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Κουλιμπαλί κάνει το πλασέ και ο Ναζλίδης απομακρύνει.

20:04

32': Κίτρινη στον Ντέλετιτς.

20:01

28': Μακρινό σουτ του Σιλά, άουτ η μπάλα.

19:59

Βγάζει κάποιες καλές συνεργασίες ο Παναθηναϊκός, αλλά του λείπει η σωστή τελική επιλογή.

19:55

22': Σουτ του Ντέλετιτς από μέσα δεξιά, άουτ η μπάλα.

19:54

22': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:50

18': Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί κόρνερ και με δυσκολία ο Μπόζοβιτς αποκρούει. Στην ίδια φάση υπάρχει τράβηγμα του Ζίζιτς στον Μολέδο, ο οποίος διαμαρτύρεται για πέναλτι.

19:49

17': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί φάουλ, ο Μολέδο παίρνει την κεφαλιά και ο Μπόζοβιτς μπλοκάρει.

19:47

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το παιχνίδι.

19:43

11': Ο Μολίνς εκτελεί φάουλ απευθείας και η μπάλα σταματά στο τείχος.

19:39

7': Ο Μολίνς σουτάρει από πλάγια και η μπάλα φεύγει εκτός.

19:38

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Παναθηναϊκός.

19:34

2': Κόρνερ για την ΑΕΛ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:32

19:30

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:27

Αρκετά τα άδεια καθίσματα στη Λεωφόρο.

19:23

Μετά την ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ οι Θεσσαλοί αναζητούν ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα.

19:19

Δεύτερη νίκη στη σειρά ψάχνουν οι "πράσινοι" κόντρα στα εξωαγωνιστικά προβλήματα έχουν.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την ΑΕΛ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Μολέντο, Κολοβέτσιος, Χουλτ, Σιλά, Κουρμπέλης, Χίλιεμαρκ, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Μολίνς
Αναπ: Διούδης, Ινσούα, Κουτρουμπής, Μουνιέ, Ρέις, Άλτμαν, Πίσπας
ΑΕΛ
Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Φάρκας, Γουάλας, Φατιόν, Ντέλετιτς, Αγκάνοβιτς, Μασούρας, Λεοζίνιο, Ναζλίδης.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο, Κούσας, Λαγός, Περόνε, Γιαννιτσάνης, Μπάλλας.
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας) Βοηθοί: Καραβασίλης (Καβάλας), Γεωργακόπουλος (Πειραιά) 4ος: Σταθόπουλος (Αχαΐας)