1
22:23

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

22:23

Ξανά προβληματική μακριά από το ΟΑΚΑ η ΑΕΚ, άφησε και πάλι βαθμούς. Απλά σε σχέση με το ματς στην Τρίπολη, πήρε την ισοπαλία.

22:22

Παλικαρίσιος βαθμός για την Ξάνθη, που τελείωσε το ματς με εννιά. Άλλη μία ισοπαλία στην έδρα της.

22:22

Ακούστηκαν κάποιες αποδοκιμασίες με το σφύριγμα της λήξης.

22:22

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

22:22

90'+5: Κίτρινη στον Κασάδο για καθυστέρηση.

22:18

"Υπάρχει χρόνος, παίξτε με μυαλό" φωνάζει ο Χιμένεθ.

22:17

22:16

90': Κίτρινη στον Αραούχο.

22:15

Ωραία ενέργεια από τον Μάνταλο, μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, δίνει έτοιμο γκολ στον Βράνιες και εκείνος ισοφαρίζει με πλασέ από τη μικρή περιοχή.

22:15

88': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

22:11

85': Βγαίνει η σέντρα από αριστερά, ο Μπακασέτας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22:11

84': Κίτρινη στον Σιλά για καθυστέρηση.

22:08

82': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Καλό σουτ του Λιβάγια εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

22:05

78': Ο Μπακασέτας σουτάρει από τα όρια της περιοχής και αστοχεί.

22:04

Αποβάλλεται από τον πάγκο της Ξάνθης ο Τσαλίκης.

22:03

76': Στη θέση του Γαλανόπουλου ο Μπακασέτας.

22:02

75': Στη θέση του Μπρίτο ο Σιλά για την Ξάνθη.

22:01

74': Ο Λόπες βγάζει τη σέντρα, ο Βράνιες παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

21:59

72': Αποβάλλεται ο Σβάρνας, με εννιά η Ξάνθη! Ο αμυντικός των γηπεδούχων ανατρέπει τον Λιβάγια, ο οποίος ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

21:57

70': Μακρινό σουτ του Γέντρισεκ, άουτ η μπάλα.

21:56

69': Κλωναρίδης αντί Χριστοδουλόπουλου για την ΑΕΚ.

21:51

65': Στη θέση του Γκάλο ο Λόπες για την ΑΕΚ. Δεξιά πάει ο Μπακάκης.

21:50

64': Στη θέση του Κίκε ο Γέντρισεκ για την Ξάνθη.

21:48

62': Κίτρινη στον Σιμόες.

21:46

59': Στη θέση του Ρότσε ο Σβάρνας για την Ξάνθη.

21:44

58': Ο Χριστοδουλόπουλος εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει.

21:42

56': Αποβάλλεται ο Φλίσκας, με δέκα η Ξάνθη. Είχε κίτρινα και πήγε δυνατά στον Αραούχο.

21:41

54': Μακρινό σουτ του Χριστοδουλόπουλου, άουτ η μπάλα.

21:39

Στο έδαφος ο Ρότσε, προσωρινή διακοπή.

21:37

50': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μάνταλος και Αραούχο αλλάζουν την μπάλα, αλλά ο τελευταίος αντί να πλασάρει προσπαθεί να κάνει πάσα.

21:36

49': Σουτ στην κίνηση από τον Σιμόες, άουτ η μπάλα.

21:33

47': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Γίνεται η σέντρα από αριστερά από τον Μάνταλο, ο Χριστοδουλόπουλος παίρνει την κεφαλιά και ο Ζίβκοβιτς πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση με το ένα χέρι.

21:32

21:32

21:18

21:16

45'+2: Κίτρινη στον Λιβάγια.

21:15

21:15

45': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:12

42: Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο βγάζει τη σέντρα, ο Αραούχο παίρνει την πρώτη κεφαλιά και στο δεύτερο δοκάρι ο Μάνταλος με γυριστό αστοχεί.

21:10

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μπρίτο, άγαλμα μένει ο Ανέστης και 1-0. Όσο καλά και να το έκανε, πάντως, ο Αφρικανός όφειλε να έχει αντιδράσει καλύτερα ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ.

21:10

40': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

21:09

40': Κίτρινη στον Μπρίτο.

21:08

39': Κίτρινη στον Γαλανόπουλο.

21:07

38': Μακρινό σουτ του Γκάλο, αποκρούει ασταθώς ο Ζίβκοβιτς και στη συνέχεια ο Μπακάκης αστοχεί από μακριά.

21:04

35': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο βγάζει τη σέντρα, ο Χριστοδουλόπουλος παίρνει την κεφαλιά και ο Ζίβκοβιτς κάνει μεγάλη επέμβαση.

21:02

33': Επικίνδυνο γύρισμα από τον Αραούχο, η μπάλα απομακρύνεται και στη συνέχεια το σουτ του Γαλανόπουλου είναι άστοχο.

21:01

32': Ο Λουσέρο εκτελεί φάουλ, ο Φλίσκας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:59

30': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:56

Ανεβάζει στροφές η ΑΕΚ.

20:53

Ο Χιμένεθ ζητά από τον Γαλανόπουλο να ανεβαίνει.

20:49

20': Κίτρινη στον Λισγάρα.

20:48

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΚ.

20:45

15': Ο Κασάδο εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Ανέστης διώχνει.

20:43

14': Κίτρινη στον Μπακάκη.

20:39

9': Ο Μπρίτο σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο έξω. Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο.

20:36

6': Κίτρινη στον Φλίσκα.

20:32

2': Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ. Το εκτελεί ο Χριστοδουλόπουλος, ο Σιμόες παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:31

2': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:30

20:27

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:23

Να αφήσει πίσω της την ήττα από τον Αστέρα στην Τρίπολη καλείται η Ένωση, η οποία χρειάζεται διπλό για να πάει ξανά στην κορυφή.

20:19

Μόνο ισοπαλίες μετρούν εντός έδρας οι Θρακιώτες, οι οποίοι πάντως προέρχονται από διπλό στην Κέρκυρα.

20:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ξάνθης με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Φλίσκας, Κασάδο, Μεχία, Ντε Λούκας, Λουσέρο, Κίκε, Μπρίτο, Ρότσε.
Αναπ: Τσιντώτας, Έλντερ Λόπες, Τζανετόπουλος, Γιόχανσον, Κλωναρίδης, Πατίτο Ροντρίγκες, Μπακασέτας.
Ανέστης, Γκάλο, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Μπακάκης, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Χριστοδουλόπουλος, Μάνταλος, Λιβάγια, Αραούχο.
Αναπ: Γκαραβέλης, Σβάρνας, Σιλά, Κάστρο, Π. Ορφανίδης, Τριάδης, Γέντρισεκ.
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) 4ος: Φωτιάς (Πέλλας)