Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

17:52

Πέντε ματς χωρίς νίκη είχαν οι Ηπειρώτες και πήραν σημαντική ψυχολογική ανάσα.

17:52

Το πρώτο γκολ στην ιστορία τους στους "Ζωσιμάδες" πέτυχαν οι Κρητικοί, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό.

17:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα με 3-1.

17:50

90'+2: Κόρνερ για τον ΠΑΣ, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:49

17:47

89': Κίτρινη στον Τζημόπουλο.

17:44

86': Αποβάλλεται ο Ντικαμονά με απευθείας κόκκινη για εκτός φάσης χτύπημα. Είχε νεύρα και με το χέρι στο πρόσωπο του Κόντε γκρεμίζει τον Ισπανό.

17:43

85': Κίτρινη στον Ντικαμονά.

17:39

81': Στη θέση του Χαλκιαδάκη ο Σολτάνι για τον ΠΑΣ.

17:39

81': Καθυστερεί ο Χαλκιαδάκης και βλέπει την κίτρινη.

17:39

81': Στόιτσεφ αντί Ντεβέσα για τον Πλατανιά.

17:37

79': Κόρνερ για τον ΠΑΣ, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:33

75': Γίνεται η σέντρα από δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Ναδάλες και τη στιγμή που πλασάρει κοντράρεται και κερδίζει απλά ένα κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

17:31

73': Πατράλης αντί Δημούτσου για τον Πλατανιά.

17:31

73': Στη θέση του Γιάκου ο Μανθάτης για τον ΠΑΣ.

17:28

70': Στη θέση του Πριντέτα ο Κοροβέσης για τον Πλατανιά.

17:27

70': Μακρινό σουτ του Λίλα, άουτ η μπάλα.

17:24

67': Μακρινό σουτ του Πριντέτα, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

17:22

65': Νικολιάς αντί Γαρουφαλιά για τον ΠΑΣ.

17:18

60': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ωραία κάθετη του Τζημόπουλου, ο Γιάκος κάνει το πλασέ από μέσα δεξιά και ο Κοκκαλάς αποκρούει.

17:15

57': Διαγώνιο σουτ του Ενσικουλού, άουτ η μπάλα.

17:13

55': Ο Βάντερσον εκτελεί φάουλ, ο Πριντέτα παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:10

53': Ο Δημούτσος σουτάρει από μέσα δεξιά και αστοχεί.

17:08

51': Κίτρινη στον Ναδάλες.

17:07

50': Απευθείας φάουλ του Ναδάλες, άουτ η μπάλα.

17:03

17:02

16:47

16:46

16:44

Εξαιρετικοί στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι.

16:41

Ο Ναδάλες βγάζει τη σέντρα, ο Χαλκιαδάκης κατεβάζει την μπάλα ωραία, σουτάρει αμέσως με το αριστερό και εκτελεί τον Κοκκαλά.

16:40

39': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

16:39

Όποτε σκοράρει ο Τζημόπουλος, ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν χάνει. Οκτώ νίκες και τέσσερις ισοπαλίες μετρούν οι Ηπειρώτες.

16:38

Ο Ναδάλες εκτελεί κόρνερ, ο Τζημόπουλος πηδά ψηλότερα όλων και με κεφαλιά κάνει το 2-1.

16:37

36': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

16:34

34': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Περνά ανεκμετάλλευτο.

16:30

Έχουν την υπεροχή οι γηπεδούχοι, αλλά κάνουν ημιτελείς προσπάθειες.

16:26

Ο Πετράκης ζητά από τον Χαλκιαδάκη να μην βγαίνει τόσο στα πλάγια.

16:22

Στο έδαφος ο Λίλα, μικρή διακοπή.

16:21

21': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι για τον Στανισάβλιεβιτς, δεν μπορεί εκείνος να πάρει την κεφαλιά.

16:17

Προσπαθούν να κοντρολάρουν το ματς οι γηπεδούχοι.

16:13

Γίνεται η βαθιά μπαλιά, ο Χαλκιαδάκης με κεφαλιά σπάει για τον Κόντε και εκείνος από μέσα δεξιά σουτάρει αμέσως και κάνει το 1-1.

16:12

12': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

16:09

9': Ο Ντεβέσα δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και ο Βελλίδης μπλοκάρει.

16:08

Ο Γκρζέλτσακ επιχειρεί μακρινό σουτ, ο Βελλίδης δεν έχει καλό οπτικό πεδίο και γίνεται το 0-1.

16:07

7': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

16:06

6': Μαρινό σουτ του Ντεβέσα, εύκολα ο Βελλίδης.

16:04

3': Λίλα και Μπουκουβάλας συνδυάζονται ωραία, ο δεύτερος βγάζει τη σέντρα και ο Γιάκος με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά αστοχεί.

16:01

15:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:53

Ούτε ο Πλατανιάς χαμογέλασε πριν τη διακοπή, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα από τον Παναιτωλικό.

15:49

Από δύο ήττες κόντρα σε ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό προέρχονται οι Ηπειρώτες, οι οποίοι ψάχνουν την επιστροφή στις νίκες.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Πλατανιά ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Ναδάλες, Γαρουφαλιάς, Λίλα, Γιάκος, Χαλκιαδάκης, Κόντε
Αναπ: Γιαννίκογλου, Κοζορώνης, Νικολιάς, Μπέριος, Μανθάτης, Σολτάνι, Καρανίκας
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Κοκκαλάς, Στάθης, Ντικαμονά, Πριντέτα, Βάντερσον, Κρος, Δημούτσος, Στανισάβλιεβιτς, Ντεβέσα, Ενσικουλού, Γκρζέλτσακ
Αναπ: Κασωτάκης, Αγγελόπουλος, Μπούντνικ, Πατράλης, Κοροβέσης, Παπανικολάου, Στόιτσεφ
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Μερκενίδης (Μακεδονίας), Νικολαΐδης (Μακεδονίας) 4ος: Σέζος (Κιλκίς)