2
23:37

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:37

Η Ελλάδα θέλει νίκη για να τερματίσει δεδομένα δεύτερη και στη συνέχεια να δει τι θα έχουν κάνει και οι υπόλοιποι. Στόχος να μην είναι η τελευταία δεύτερη όλων των ομίλων, αφού έτσι δεν θα πάει στα μπαράζ.

23:36

Τελευταίο ματς, αυτό στο "Γ. Καραϊσκάκης" κόντρα στο αδύναμο Γιβραλτάρ.

23:36

Λήξη αναμέτρησης, πολύτιμη νίκη για την Ελλάδα με 2-1. Η "γαλανόλευκη" προσπερνά τη Βοσνία και σκαρφαλώνει στη δεύτερη θέση.

23:35

90'+3: Κίτρινη στον Σάμαρη.

23:34

90'+2: Ο Μάνταλος σουτάρει εκτός περιοχής και ο Παναγή αποκρούει.

23:32

23:31

90': Κίτρινη για καθυστέρηση στον Μανωλά.

23:30

89': Στη θέση του Μήτρογλου ο Σάμαρης για την Ελλάδα.

23:30

Πιέζει η Κύπρος, αντέχει η Ελλάδα.

23:27

86': Μυτιδης αντί Μαργκάσα για την Κύπρο.

23:24

Ο Τζαβέλλας πήγε στον πάγκο και είπε ότι "μας έχουν σκάσει". Εμφανές ότι έχει ξεμείνει από δυνάμεις η εθνική και γι' αυτό απλά αμύνεται όπως μπορεί.

23:21

80': Οικονομίδης αντί Κάστανου για την Κύπρο.

23:21

79': Λάθος από τον Τζαβέλλα, ο Κυριάκου πιάνει δυνατό σουτ και ο Καρνέζης αποκρούει.

23:19

Στο 59-41% η κατοχή μπάλας για τους γηπεδούχους.

23:17

76': Στη θέση του Φορτούνη ο Δώνης.

23:14

Σκέφτεται να ρίξει και τον Δώνη στο ματς ο Σκίμπε.

23:10

69': Στη θέση του Τοροσίδη, που έχει ενοχλήσεις, ο Ρέτσος για την Ελλάδα.

23:09

Στο έδαφος ο Φορτούνης, προσωρινή διακοπή.

23:06

64': Μακρινό σουτ του Λαΐφη, εντελώς άστοχο.

23:03

62': Ο Κυριάκου σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και ο Καρνέζης μπλοκάρει.

23:01

60': Στη θέση του Αντωνιάδη ο Αλεξάνδρου για την Κύπρο.

22:58

57': Λάθος από τον Αντωνιάδη, ο Μήτρογλου φεύγει μόνος του με τον Παναγή, αλλά ο Κύπριος τερματοφύλακας προλαβαίνει τη φάση.

22:58

57': ΔΟΚΑΡΙ για την Ελλάδα! Ο Μάνταλος κάνει αρχικά κοφτή ντρίμπλα, σουτάρει με το αριστερό και η μπάλα πάει στο δεξί δοκάρι.

22:56

55': Ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Φορτούνης δίνει στον Μήτρογλου, εκείνος μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, σκέφτεται αν θα του ξαναδώσει την μπάλα, αλλά τελικά σουτάρει και αστοχεί.

22:55

54': Απευθείας φάουλ του Σταφυλίδη, ψηλά η μπάλα.

22:52

51': Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική! Ο Μήτρογλου πάει μόνος του μέχρι το τέλος, αλλά χάνει την ισορροπία του και δεν πλασάρει όπως θα ήθελε με αποτέλεσμα να αποκρούει ο Παναγή.

22:49

48': Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Φορτούνης εκτελεί κόρνερ, ο Τοροσίδης πηδά ανενόχλητος από τη μικρή περιοχή και αστοχεί.

22:47

22:45

22:30

22:30

22:28

44': Σε θέση οφσάιντ ο Δημητρίου, σωστός ο βοηθός.

22:27

Έχουν πάρει μέτρα οι Κύπριοι, περιμένει η Εθνική.

22:23

40': Απευθείας φάουλ από μακριά από τον Κατελάρη, απελπιστικά άστοχο.

22:19

36': Κίτρινη στον Λαμπάν για δυνατό φάουλ στον Τοροσίδη, ο οποίος μένει για λίγο στο έδαφος.

22:16

33': Ο Μήτρογλου σουτάρει από μέσα δεξιά, η μπάλα κοντράρει και ο Παναγή μπλοκάρει.

22:16

32': Ευκαιρία για την Εθνική! Ο Μήτρογλου ανοίγει για τον Μάνταλο, εκείνος από μέσα δεξιά αν και μόνος του προσπαθεί να βρει τον Φορτούνη, αλλά η πάσα του δεν ήταν καλή.

22:13

Πατάει καλύτερα πλέον η Εθνική, το πιστεύουν οι παίκτες της.

22:10

Ο Φορτούνης εκτελεί κόρνερ, ο Τζιόλης παίρνει την κεφαλιά από κοντά και κάνει το 1-2.

22:10

26': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

22:09

Ο Μάνταλος δίνει στον Μήτρογλου, εκείνος αδειάζει πανεύκολα τον Αντωνιάδη, πλασάρει ωραία από το ημικύκλιο και ισοφαρίζει σε 1-1. Όλα ξεκίνησαν από λάθος του Λαΐφη.

22:08

24': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

22:05

21' Πέφτει μόνος του στο έδαφος ο Μάνταλος, δεν υπάρχει πέναλτι.

22:02

Εξαιρετική κάθετη για τον Σωτηρίου, ο Καρνέζης αποκρούει το πλασέ του αλλά στη συνέχεια ο φορ της Κοπεγχάγης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Εκτός τόπου ο Τζαβέλλας, ο οποίος έμεινε χαμηλά και κράτησε στο ματς τον Σωτηρίου.

22:02

18': ΓΚΟΛ για την ΚΥΠΡΟ!

22:01

17': Κίτρινη στον Τοροσίδη.

21:59

15': Κόρνερ για την Εθνική, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:57

13': Σε θέσω οφσάιντ ο Μήτρογλου, σωστά σηκώνεται το σημαιάκι.

21:52

8': Ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ, ο Μανωλάς παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

21:49

5': Σε θέση οφσάιντ ο Λαμπάν, σωστή η υπόδειξη.

21:48

Κυκλοφορούν την μπάλα οι Κύπριοι.

21:44

21:41

Έχουμε και την ανάκρουση του εθνικού ύμνου, τον οποίο φυσικά τραγουδούν οι παίκτες και των δύο ομάδων.

21:40

21:37

Το "δώρο" από τους Βέλγους ήρθε, οι οποίοι κέρδισαν στη Βοσνία. Πλέον το μπαλάκι στα χέρια των διεθνών μας.

21:34

Νίκη με κάθε κόστος θέλει η "γαλανόλευκη" για να περάσει δεύτερη.

21:30

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κύπρου με την Ελλάδα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΥΠΡΟΣ
Παναγή, Δημητρίου, Κατελάρης, Αντωνιάδης, Λαϊφης, Μαργκάσα, Λαμπάν, Αρτυματάς, Κάστανος, Κυριάκου, Σωτηρίου.
Αναπ: Χαραλαμπίδης, Μακρής, Στυλιάνου, Οικονομίδης, Μιχαήλ, Νικολάου, Αλεξάνδρου, Γεωργαλλίδης, Αβραάμ, Μεκρής, Μυτίδης, Βασιλείου.
ΕΛΛΑΔΑ
Καρνέζης, Τοροσίδης, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς, Τζαβέλλας, Ζέκα, Τζιόλης, Μάνταλος, Σταφυλίδης, Φορτούνης, Μήτρογλου
Αναπ: Ταχτσίδης, Σάμαρης, Γιαννιώτας, Μπακασέτας, Ρέτσος, Κουρμπέλης, Δώνης, Χριστοδουλόπουλος, Μανιάτης, Παπαδόπουλος, Καπίνο, Ανέστης
Διαιτητής: Αλμπέρτο Ουντιάνο (Ισπανία) Βοηθοί: Ρομπέρτο Αλόνσο (Ισπανία), Ντιέγκο Μπαρμπέρο (Ισπανία) 4ος: Χοσέ Σάντσεθ (Ισπανία)