Από ένα ημίχρονο είχε η κάθε ομάδα.

17:57

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

17:56

90'+3: Ο Μασούρας κάνει το γύρισμα και ο Γιαννίκογλου μπλοκάρει.

17:54

90'+1: Μακρινό σουτ του Πινιώτη, άουτ η μπάλα.

17:51

Στο έδαφος ο Μπέριος, προσωρινή διακοπή.

17:47

Ο Βιδάλ εκτελεί φάουλ από αριστερά, ο Μαυροπάνος παίρνει την κεφαλιά και από κοντά στο δεύτερο δοκάρι ο Γιάκος ισοφαρίζει σε 1-1. Έχει χάσει εντελώς τη φάση και τον παίκτη του ο Λάμπρου.

17:46

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:46

83': Κίτρινη στον Κάργα.

17:44

81': Σουτ στην κίνηση από μέσα αριστερά από τον Σπιριντόνοβιτς, μπλοκάρει ο Γιαννίκογλου.

17:42

79': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούρας από το ύψος της περιοχής κάνει το σουτ και η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια.

17:40

77': Στη θέση του Ταπόκο ο Γεσίλ για τον Πανιώνιο.

17:37

Έχει γυρίσει πίσω ο Πανιώνιος προκειμένου να κρατήσει το υπέρ του σκορ.

17:32

69': Ο Λίλα σουτάρει από αριστερά και ο Αστράς αποκρούει.

17:28

65': Λάμπρου και Πινιώτης μπαίνουν για τον Πανιώνιο, Σαραμαντάς και Σαββίδης βγαίνουν.

17:25

62': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ! Από εκτέλεση κόρνερ ο Μαυροπάνος παίρνει την κεφαλιά και ο Γιάκος εξ επαφής στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Αστρά.

17:25

62': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Αδυναμία της άμυνας του Πανιωνίου να διώξει, ο Βιδάλ κάνει ωραίο πλασέ και ο Αστράς αποκρούει.

17:23

60': Σολτάνι αντί Μπετρά για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

17:22

59': Ο Καρανίκας κάνει το γύρισμα, ο Λίλα το σουτ και ο Αστράς μπλοκάρει.

17:19

57': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελείται πλασαριστά και η φάση περνά.

17:15

53': Ο Μπετρά παίρνει κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ και ο Αστράς μπλοκάρει.

17:11

49': Μακρινό σουτ του Καρανίκα, άουτ η μπάλα.

17:08

46': Γιάκος αντί Κοζορώνη για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

17:08

17:07

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:51

16:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:48

45': Στρώνεται η μπάλα στον Ταπόκο, εκείνος κάνει το σουτ από τα όρια της περιοχής και αστοχεί.

16:45

Στο έδαφος ο Βιδάλ, μικρή διακοπή.

16:44

41': Άλλο ένα σουτ από μακριά από τον Σαραμαντά, μπλοκάρει ο Γιαννίκογλου.

16:42

40': Μακρινό σουτ του Μανθάτη, άουτ η μπάλα.

16:39

36': Κίτρινη στον Σαραμαντά. Οριακά εκτός περιοχής έκρινε ο Τζοβάρας πως γίνεται το μαρκάρισμα στον Αποστολόπουλο, αλλά δεν υπάρχει ξεκάθαρη εικόνα ούτε από τα ριπλέι.

16:37

35': Ο Κοζορώνης εκτελεί φάουλ, ο Λίλα παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:35

33': Μακρινό σουτ του Σαραμαντά, άουτ η μπάλα.

16:31

28': Φεύγει στην πλάτη της άμυνας ο Μασούρας, αλλά αργεί υπερβολικά ψάχνοντας παίκτη και ο Γιαννίκογλου μπλοκάρει.

16:27

Κοντρολάρουν το ματς οι γηπεδούχοι.

16:23

21': Κίτρινη στον Λίλα.

16:23

Ο Ταπόκο κάνει το τάκλιν στον Λίλα, ο Χατζισαφί φεύγει στην αντεπίθεση, ανοίγει αριστερά στον Σπιριντόνοβιτς και ο Αυστριακός με διαγώνιο σουτ ανοίγει το σκορ.

16:23

21': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:20

18': Καλό σουτ από τον Κοζορώνη, αποκρούει ο Αστράς.

16:17

14': Δυνατό σουτ του Σαραμαντά από αρκετά μακριά, αποκρούει ο Γιαννίκογλου.

16:14

11': Κόρνερ για τον ΠΑΣ, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:12

9': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, Καρανίκας αντί Ναδάλες.

16:08

6': Σε θέση οφσάιντ ο Μασούρας. Ως μη γενόμενη, λοιπόν, η φάση, στην εξέλιξη της οποίας σούταρε και απέκρουσε ο Γιαννίκογλου.

16:05

3': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Βάζει δύναμη ο Χατζισαφί και η φάση περνά.

16:03

16:01

Αλλαγή της τελευταίας στιγμής με τον Λίλα να παίρνει τη θέση του Γαρουφαλιά.

15:58

15:54

Αρκετές αλλαγές από τους Γρηγορίου και Πετράκη.

15:50

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα των δύο ομάδων.

15:48

Πρώτο ματς για φέτος στο Κύπελλο για Πανιώνιο και ΠΑΣ, οι οποίοι αναμετρήθηκαν και πριν τρεις μέρες στους "Ζωσιμάδες" για το πρωτάθλημα.

15:44

Συνεχίζεται το ζέσταμα των δύο ομάδων.

15:40

Καλησπέρα σας από τη Νέα Σμύρνη, είμαι ο Αντώνης Τσιράκης και θα σας μεταφέρω την εξέλιξη στο παιχνίδι του Πανιωνίου με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Αστράς, Παπαγεωργίου, Γκιοατά, Κάργας, Σαραμαντάς, Ταπόκο, Κόρμπος, Σαββίδης, Σπιριντόνοβιτς, Χατζισαφί, Μασούρας
Αναπ: Κότνικ, Βουκελάτος, Οικονομίδης, Γεσίλ, Λάμπρου, Πινιώτης, Σταυρόπουλος
Γιαννίκογλου, Σκόνδρας,, Μπέριος, Μαυροπάνος, Αποστολόπουλος, Ναδάλες, Γαρουφαλιάς, Κοζορώνης, Βιδάλ, Μανθάτης, Μπετρά
Αναπ: Βενετικίδης, Γαρουφαλιάς, Καρανίκας, Γιάκος, Μιχαήλ, Σολτάνι, Ντόλοβατς
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας) Βοηθοί: Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής), Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής) 4ος: Αντιπαριώτης (Ανατολικής Αττικής)