-
0
20:05

20:05

Είχαν ευκαιρίες και οι Φαίακες για να σκοράρουν, αλλά πήραν θετικό αποτέλεσμα και στο δεύτερο παιχνίδι επί Βοσνιάδη.

20:04

Πίεσε πολύ προς το τέλος ο Πλατανιάς, αλλά δεν βρήκε το γκολ.

20:04

Λήξη αναμέτρησης, 0-0 το αποτέλεσμα.

20:01

19:59

90': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Πολύ καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Ντεβέσα, αποκρούει ο Γιαννακόπουλος.

19:58

89': Στη θέση του Επστάιν ο Κόντος για την Κέρκυρα.

19:57

88': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Μπούτνικ πιάνει ωραία κεφαλιά και ο Γιαννακόπουλος αποκρούει.

19:57

87': Κίτρινη στον Γκόμες.

19:56

86': Κίτρινη στον Παμλίδη.

19:53

83': Κίτρινη στον Επστάιν.

19:52

82': Στη θέση του Κοροβέση ο Στόιτσεφ για τον Πλατανιά.

19:50

81': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Σοϊλέδης βγάζει μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Γκόμες πιάνει διαγώνιο σουτ στην κίνηση και αστοχεί.

19:49

79': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Μπούτνικ πιάνει σκαστή κεφαλιά και ο Γιαννακόπουλος αποκρούει.

19:47

77': Στη θέση του Στανισάβλιεβιτς ο Γκρζέλτσακ για τον Πλατανιά.

19:45

75': Γυριστό στην κίνηση πιάνει ο Ενσικουλού, άουτ η μπάλα.

19:43

73': Απευθείας φάουλ από τον Σοϊλέδη, αποκρούει ο Κοκκαλάς.

19:42

72': Κίτρινη για τον Δημούτσο.

19:40

70': Κόρνερ για τον Πλατανιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:39

69': Στη θέση του Ντουαλά ο Ζορμπάς για την Κέρκυρα.

19:36

Πολλά τα λάθη στα τελευταία λεπτά.

19:33

63': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Γιαννακόπουλος κάνει γκάφα δίνοντας την μπάλα στον Ντεβέσα, εκείνος σουτάρει σε κενή εστία και στη γραμμή διώχνει ο Σιόντης.

19:30

Έχει πέσει ο ρυθμός.

19:26

Στο έδαφος ο Ενσικουλού, νέα διακοπή.

19:25

55': Ο Επστάιν εκτελεί φάουλ, αλλά ο Ντουαλά δεν βρίσκει την μπάλα.

19:21

Στο έδαφος ο Σπίνουλας, προσωρινή διακοπή.

19:17

48': Ο Κοροβέσης στρώνε για τον Ντεβέσα και το σουτ του τελευταίου περνά εκτός.

19:15

46': Στη θέση του Ιωάννου ο Αρτυματάς για την Κέρκυρα. Αναγκαστική και αυτή η αλλαγή.

19:15

19:15

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:01

19:01

18:56

42': Δημούτσος αντί Καρυπίδη για τον Πλατανιά.

18:53

Ζητάει αλλαγή ο Καρυπίδης, ο οποίος έχει πέσει στο έδαφος.

18:50

36': Σουτάρει εντός περιοχής ο Ντεβέσα, στα σώματα η μπάλα.

18:46

32': Ο Ντεβέσα δοκιμάζει το πόδι του από μακριά και αστοχεί.

18:44

30': Ο Παμλίδης βγάζει κάθετη για τον Ντουαλά, εκείνος έχει δίπλα του παίκτη για να δώσει την μπάλα, αλλά σουτάρει μόνος του και ο Κοκκαλάς μπλοκάρει.

18:42

28': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Επστάιν μπαίνει στην περιοχή , πλασάρει με το δεξί και ο Κοκκαλάς απομακρύνει.

18:41

27': Ο Βάντερσον βγάζει τη σέντρα, ο Μπούτνικ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:39

25': Κίτρινη στον Σιόντη.

18:37

Δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα η Κέρκυρα.

18:34

20': Κίτρινη στον Ντουαλά.

18:32

19': Ο Ενσικουλού βγάζει τη σέντρα, ο Μπούτνικ σκοράρει με ωραία κεφαλιά ψαράκι και το γκολ σωστά δεν μετρά. Ήταν εμφανώς σε θέση οφσάιντ.

18:31

Έχει πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Πλατανιάς.

18:27

13': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Εκτελείται πλασαριστά και ο Ντουαλά απομακρύνει.

18:25

Έχει ρυθμό το ματς στα πρώτα λεπτά.

18:21

7': Ο Παμλίδης αφήνει για τον Ντουαλά, εκείνος κάνει διαγώνιο σουτ από μέσα αριστερά και αστοχεί.

18:19

5': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Ο Ντεβέσα το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

18:15

1': Κίτρινη στον Ντεβέσα.

18:15

18:13

18:09

Με καλή ψυχολογία στην Κρήτη η Κέρκυρα μετά τη νίκη επί του Παναθηναϊκού.

18:05

Από ισοπαλία στη Λιβαδειά προέρχονται οι Χανιώτες, οι οποίοι στο γήπεδό τους έχουν γνωρίσει την ήττα από την Ξάνθη.

18:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πλατανιά με την Κέρκυρα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Κοκκάλας, Στάθης, Καρυπίδης, Πριντέτα, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Στανισάβλιεβιτς, Ντιντακ, Κοροβέσης, Ενσικουλού, Μπούτνικ
Αναπ: Κασωτάκης, Αγγελόπουλος, Γκρζέλτσακ, Πατράλης, Δημούτσος, Παπανικολάου, Στόιτσεφ
ΚΕΡΚΥΡΑ
Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Σοϊλέδης, Σιόντης, Μπαλάφας, Γκόμες, Ντουάλα, Επστάιν, Παμλίδης
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Αρτυματάς, Βενέτης, Ζορμπάς, Κόντος, Μπάουμαν, Νούνες
Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας) Βοηθοί: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Απτόσογλου (Αθηνών) 4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)