Μία ακόμη κακή εμφάνιση για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος μένει στους μηδέν βαθμούς! Βελτιωμένη η Κέρκυρα στην επιστροφή του Αλέξανδρου Βοσνιάδη.

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Κέρκυρα με 1-0.

Ανορθόδοξα προσπαθεί να αναπτυχθεί ο Παναθηναϊκός.

22:18

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:15

88': Ο Λουντ βρίσκει τον Καμπέσας, εκείνος σουτάρει από μέσα δεξιά και αστοχεί. Πολύ άτσαλα πήγε πάνω του ο Σοϊλέδης με τις τάπες. Δεν συγκινήθηκε ο Παπαδόπουλος. Κοντοστάθηκε αρχικά, αλλά δεν έδειξε βούλα.

22:14

86': Ζορμπάς αντί Μπαλάφα για την Κέρκυρα.

22:10

Να μην κλειστεί η Κέρκυρα ζητά στους παίκτες του ο Βοσνιάδης.

22:07

80': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μολίνς έκανε τακουνάκι, ο Άλτμαν βγάζει μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Καμπέσας αμαρκάριστος με κεφαλιά αστοχεί.

22:07

79': Κόντος αντί Επστάιν για την Κέρκυρα.

22:03

Στο έδαφος ο Επστάιν, προσωρινή διακοπή.

22:01

Εντελώς προβλέψιμος ο Παναθηναϊκός, δεν μπορεί να κάνει καν τελική.

21:57

70': Στη θέση του Παμλίδη ο Αρτυματάς για την Κέρκυρα.

21:54

67': Μολίνς αντί Κολοβέτσιου για τον Παναθηναϊκό.

21:53

65': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος κερδίζει ένα ακόμη. Απευθείας άουτ περνά η μπάλα.

21:49

61': Καμπέσας αντί Μουνιέ για τον Παναθηναϊκό.

21:46

59': Επστάιν και Ντουαλά αλλάζουν την μπάλα, ο πρώτος σουτάρει από μέσα δεξιά και ο Βλαχοδήμος αποκρούει.

21:45

57': Σε θέση οφσάιντ ο Παμλίδης, σωστή η υπόδειξη.

21:43

Οδηγίες από τον Βοσνιάδη στον Ντουαλά για το πώς να "τρυπήσει" την αντίπαλη άμυνα.

21:40

52': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Ντουαλά ανοίγει για τον Επστάιν, εκείνος πλασάρει από μέσα αριστερά και ο Βλαχοδήμος αποκρούει βγαίνοντας έγκαιρα.

21:37

Γρηγορο γκολ ψάχνουν οι "πράσινοι", αλλά δεν είναι απειλητικοί.

21:33

46': Άλτμαν αντί Λουτσιάνο για τον Παναθηναϊκό.

21:33

21:32

21:17

21:17

45'+3: Κίτρινη στον Γκόμες.

21:16

45'+2: Κόρνερ για την Κέρκυρα. Το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι ο Επστάιν και διώχνει ο Χουλτ.

21:15

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:13

Φλύαρη η υπεροχή του Παναθηναϊκού.

21:09

40': Κίτρινες σε Κουρμπέλη και Ντουαλά για μεταξύ τους αψιμαχία.

21:05

21:01

32': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Τσάβες γυρίζει για τον Χίλιεμαρκ, ο Γιαννακόπουλος αποκρούει το πλασέ του και στη συνέχεια ο Λουντ αστοχεί.

20:59

30': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Τσάβες κάνει το γύρισμα από αριστερά, ο Λουτσιάνο πιάνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:57

Παίρνει μέτρα στο γήπεδο το "τριφύλλι".

20:53

24': Κίτρινη στον Λουτσιάνο για διαμαρτυρία.

20:53

24': Μακρινό σουτ ο Λουτσιάνο, άουτ η μπάλα.

20:52

23': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:49

20': ΔΟΚΑΡΙ για την ΚΕΡΚΥΡΑ! Ο Γκόμες από δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Παμλίδης πετιέται πρώτος στην πορεία της μπάλας και τη στέλνει στο αριστερό δοκάρι του Βλαχοδήμου.

20:47

Ο Επστάιν αναλαμβάνει την εκτέλεση, σημαδεύει την αριστερή γωνιά και ο Βλαχοδήμος πέφτει από την άλλη.

20:47

18': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

20:46

16': Κίτρινη στον Κουτρουμπή.

20:45

16': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΕΡΚΥΡΑ! Ο Ντουαλά βάζει την μπάλα μπροστά του, ο Κουτρουμπής προσπαθεί να τον κλείσει και κάνει χέρι.

20:41

12': Ο Τσάβες βάζει πλάτη τον Γρομητσάρη, εκείνος τον κρατάει εκτός περιοχής, αλλά ο Παπαδόπουλος λέει "παίζετε". Σε προφανή θέση για γκολ ήταν ο Αργεντινός.

20:37

8': Ο Επστάιν πιάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:34

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

20:30

20:27

20:25

Με αρκετές αλλαγές και οι δύο ομάδες στις ενδεκάδες τους συγκριτικά με το πώς παρατάχθηκαν στα ματς της 2ης αγωνιστικής.

20:22

Την πρώτη τους νίκη ψάχνουν οι "πράσινοι" στη φετινή Σούπερ Λίγκα. Προέρχονται από δύο ισοπαλίες.

20:18

Επιστροφή Αλέξανδρου Βοσνιαδη για τους Φαίακες. Πρώτο ματς που θα κάτσει στον πάγκο τους από τη στιγμή που διαδέχτηκε τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο. Στόχος η αποφυγή της τρίτης ήττας στη σειρά.

20:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κέρκυρας με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Γρομητσάρης, Ιωάννου, Σοϊλέδης, Μπαλάφας, Σιόντης, Γκομές, Επστάιν, Ντουαλά, Παμλίδης
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Ζορμπάς, Αρτυματάς, Κόντος, Μπάουμαν, Νούνες.
Βλαχοδήμος, Γιοχάνσον, Χούλτ, Κουτρουμπής, Κολοβέτσιος, Κουρμπέλης, Χίλιεμαρκ, Μουνιέ, Λούντ, Λουτσιάνο, Τσάβες.
Αναπ: Διούδης, Ινσούα, Σιλά, Δώνης, Άλτμαν, Καμπέσας, Μολίνς.
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) Βοηθοί: Δίπλαρης (Καρδίτσας), Κελαζόγλου (Χαλκιδικής) 4ος: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)