0
20:06

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

20:05

Εύκολα πήρε το ματς η Ένωση, αρκετά τα προβλήματα για την ΑΕΛ, η οποία έπαιζε με δέκα από το 50'.

20:05

Λήξη αγώνα, νίκη για την ΑΕΚ με 4-0.

20:04

90'+2: Απευθείας φάουλ από τον Αϊντάρεβιτς, αποκρούει ο Μπόζοβιτς.

20:03

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:03

90': Σουτ του Αραούχο από το ημικύκλιο της περιοχής, άουτ η μπάλα.

19:59

Ο Αϊντάρεβιτς βγάζει ωραία σέντρα και ο Αραούχο με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή κάνει το 4-0.

19:58

86': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:54

81': Βλαχομήτρος αντί Μάνταλου για την ΑΕΚ.

19:50

78': Κριζμάν αντί Γιοβάνοβιτς για την ΑΕΛ.

19:49

76': Στη θέση του Λιβάγια ο Αραούχο για την ΑΕΚ.

19:47

Ο Μπακασέτας δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής, ο Μπόζοβιτς κάνει κακή εκτίμηση και η μπάλα φεύγει μέσα από τα χέρια του για το 3-0.

19:46

74': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:46

74': Ο Κλωναρίδης προσπαθεί να δώσει έτοιμο γκολ στον Λιβάγια και ο Γκόλιας παρεμβαίνει την τελευταία στιγμή.

19:44

71': Μακρινό σουτ του Βράνιες, άουτ η μπάλα.

19:41

69': Μπακασέτας αντί Χριστοδουλόπουλου για την ΑΕΚ.

19:39

Έχει κατεβάσει ταχύτητα η ΑΕΚ.

19:35

62': Άψυχο σουτ από τον Αϊντάρεβιτς, άουτ η μπάλα.

19:32

59': Ο Λόπες βγάζει τη σέντρα, ο Λιβάγια παίρνει την κεφαλιά και ο Μπόζοβιτς μπλοκάρει.

19:29

56': Δοκιμάζει το πόδι του ο Χριστοδουλόπουλος από μακριά και ο Μπόζοβιτς μπλοκάρει.

19:25

53': Κίτρινη στον Βράνιες.

19:22

50': Ο Αγκάνοβιτς ορθώς αποβάλλεται για τη συγκεκριμένη ενέργειά του.

19:21

49': Σκληρό φάουλ του Αγκάνοβιτς στον Βράνιες. Έχει πάει με τον αγκώνα.

19:18

46': Περόνε και Αγκάνοβιτς μπαίνουν για την ΑΕΛ, Ντέλετιτς και Λεοζίνιο βγαίνουν.

19:18

19:16

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:01

18:59

43': Κόρνερ για την ΑΕΛ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:57

42': Πατά περιοχή ο Χριστοδουλόπουλος, κάνει και το σουτ και ο Μπόζοβιτς μπλοκάρει.

18:56

41': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάγια κοντρολάρει, αδειάζει τον Γιοβάνοβιτς και σουτάρει λίγο έξω.

18:55

Στο 62-38% η κατοχή μπάλας.

18:54

Προσπαθεί με σέντρες η ΑΕΛ, διώχνει η άμυνα της ΑΕΚ.

18:50

Ο Μάνταλος κάνει ωραία μπαλιά, ο Λιβάγια στοπάρει με το στήθος, ξεφεύγει από δύο, γυρνάει για τον Κλωναρίδη και εκείνος σκοράρει προ κενής εστίας.

18:50

35': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:48

33': Κίτρινη στον Ρέντζα.

18:47

Υποτονικό το ματς. Δεν βοηθάει που δεν υπάρχει και κόσμος στο γήπεδο να δώσει παλμό.

18:43

28': Ο Ρέντζας κάνει σουτ εκτός περιοχής και αστοχεί.

18:39

Έχει πέσει ο ρυθμός.

18:35

Το γόνατό του κρατά ο Λιβάγια, που φαίνεται να έχει μικροενοχλήσεις.

18:32

17': Απευθείας φάουλ από τον Χριστοδουλόπουλο, μπλοκάρει ο Μπόζοβιτς.

18:31

16': Κίτρινη στον Φατιόν.

18:28

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΚ.

18:24

9': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Κλωναρίδης μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει σουτ στην κλειστή γωνία του Μπόζοβιτς, ο οποίος διώχνει με τα πόδια.

18:23

Σε ρόλο οδηγού από τα πρώτα λεπτά η Ένωση έχοντας πετύχει τον στόχο της, δηλαδή το γρήγορο γκολ.

18:20

Ο Μπακάκης βγάζει τη σέντρα, ο Μάνταλος πιάνει εντυπωσιακό γυριστό στην κίνηση και ανοίγει το σκορ.

18:20

4': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:16

18:14

18:12

Αρκετή η ζέστη στο Μαρούσι. Στους 32 βαθμούς η θερμοκρασία.

18:08

Πρώτη νίκη ψάχνουν οι Θεσσαλοί στη Σούπερ Λίγκα. Έχουν μόλις έναν βαθμό μετά από δύο αγωνιστικές.

18:04

Να επιστρέψει στις νίκες θέλει η Ένωση, η οποία δεν θα έχει και πάλι τον κόσμο στο πλευρό της. Κεκλεισμένων των θυρών το ματς.

18:01

Καλησπέρα σας από το ΟΑΚΑ, είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί με τον Αντώνη Τσιράκη θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη στο ματς της ΑΕΚ με την ΑΕΛ. Σε περίπου 15 λεπτά η σέντρα.

Ανέστης, Μπακάκης, Λόπες, Βράνιες, Τσόσιτς, Αϊντάρεβιτς, Γιόχανσον, Μάνταλος, Κλωναρίδης, Χριστοδουλόπουλος, Λιβάγια.
Αναπ: Τσιντώτας, Γκάλο, Τζανετόπουλος, Κονέ, Βλαχομήτρος, Μπακασέτας, Αραούχο.
ΑΕΛ
Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Γιοβάνοβιτς, Γουάλας, Φατιόν, Λαγός, Ντέλετιτς, Λεοζίνιο, Ναζλίδης
Αναπ: Σαραφίκας, Ναβάρο, Φάρκας, Κρίζμαν, Αγκάνοβιτς, Περόνε, Γιαννιτσάνης.
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου), Βασιλόπουλος (Έβρου) 4ος: Λάμπρου (Ευβοίας)