-
0
21:13

21:11

Νικηφόρα πρεμιέρα για την ΑΕΚ σε ένα ματς με αρκετές παραφωνίες από τη διαιτησία.

21:10

90'+3: Λήξη του αγώνα, 2-0.

21:07

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:57

80': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Βινίσιους αντί Μάνταλου.

20:51

73': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Εντέλει ο Γιόχανσον είναι ο σκόρερ του 2-0 μετά την ασίστ του Μάνταλου. Ο Τζήλος πήρε πάνω του τη φάση μετά το λάθος του 1ου βοηθού Δημητριάδη.

20:49

73': Ο Γιόχανσον σκοράρει σε κενή εστία μετά από πάσα του Μάνταλου, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ κακώς, καλύπτεται ο Σουηδός.

20:45

69': Τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Μάζουρεκ αντί Ντίαζ.

20:39

63': Πλασέ του Μάνταλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ελάχιστα άουτ η μπάλα.

20:37

60': Μπράβο αντί Ρόσα, δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό.

20:32

56': Κίτρινη στον Μπεχαράνο για φάουλ στον Γιόχανσον.

20:32

Πολύ ξύλο στο δεύτερο μέρος από τους παίκτες των δύο ομάδων, ο Τζήλος δείχνει να έχει χάσει τον έλεγχο...

20:30

54': Σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Μάνταλος αστοχεί με πλασέ από τη μικρή περιοχή ύστερα από ασίστ του Πατίτο Ροντρίγκες.

20:28

51': Κίτρινη στον Χαντάκια για φάουλ στον Λιβάγια.

20:25

48': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Πάουλο, σωστή για μαρκάρισμα στον Μάνταλο.

20:24

47': Παρατηρήσεις από τον Τζήλο σε Λιβάγια και Χαντάκια για διαπληκτισμό τους. Ο Λιβάγια, πάντως, έχει χτυπήσει εκτός φάσης τον αντίπαλό του, του χαρίστηκε ο Τζήλος.

20:24

47': Κακό σουτ του Γκάλο εντός περιοχής, περνά άουτ η μπάλα.

20:23

46': Ο Πατίτο Ροντρίγκες κάνει δυνατό τάκλιν στον Μαρινάκη, δεν είδε τίποτα ο ρέφερι Τζήλος.

20:22

46': Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ, Λιβάγια αντί Κλωναρίδη, Πατίτο Ροντρίγκες αντί Τρίστασον.

20:22

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

20:05

Προηγήθηκε σχετικά νωρίς η ΑΕΚ με το πέναλτι του Αλμέιδα, αλλά ο Πορτογάλος αποβλήθηκε ορθώς κατόπιν και το δεύτερο ημίχρονο προμηνύεται ιδιαίτερα ενδιαφέρον.

20:04

45'+2: Λήξη πρώτου ημιχρόνου, 1-0.

20:02

45': Κίτρινη στον Μάνταλο, σωστή για τάκλιν από πίσω.

20:02

45': Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:02

45': Δυνατό σουτ του Μπεχαράνο, σε δύο χρόνους αποκρούει ο Ανέστης.

19:58

41': Κίτρινη στον Γιόχανσον για φάουλ στον Ντίαζ.

19:56

39': Κίτρινη στον Ροντρίγκες για φάουλ στον Γιόχανσον.

19:53

36': Παραχωρεί κόρνερ για τον Παναιτωλικό ο Γκάλο, εκτελεί ο Πάουλο, απομακρύνουν οι παίκτες της ΑΕΚ.

19:50

33': Κίτρινη στον Ντίαζ, καθώς δεν είχε σωστή θέση στο τείχος.

19:47

30': Ωραίο σουτ του Ρόσα, εξαιρετική και η επέμβαση του Ανέστη, που διώχνει σε κόρνερ, το οποίο θα περάσει ανεκμετάλλευτο για τον Παναιτωλικό.

19:45

28': Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Αλμέιδα και είναι σωστή στο αδικαιολόγητο χτύπημα του Πορτογάλου φορ στον Xαντάκια με αγκωνιά.

19:42

25': Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, ο Κλέσιο βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και δίνει έτοιμο γκολ στον Μοράρ, το πλασέ του οποίου διώχνει σωτήρια ο Ανέστης. Εν συνεχεία, το σουτ του Ρόσα θα κοντράρει στους αμυντικούς της ΑΕΚ και κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο εντέλει.

19:39

22': Σέντρα του Ντίαζ, ο Μοράρ προλαβαίνει τον Τσιγκρίνσκι και πιάνει την κεφαλιά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.