Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:05

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0

21:03

90'+3: Στη θέση του Λάμπρου ο Σαραμαντάς για τον Πανιώνιο.

21:01

20:56

87': Στη θέση του Ντουρμισάι ο Ταπόκο για τον Πανιώνιο.

20:55

85': Κάκιστη εκτέλεση φάουλ από τον Σοϊλέδη, ο οποίος σπαταλά αυτή τη φάση.

20:52

82': Παπαγεωργίου αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

20:50

81': Στη θέση του Ντιογκό ο Βάργκας για την Κέρκυρα.

20:50

80': Απευθείας φάουλ από τον Χατζισαφί, λίγο έξω η μπάλα.

20:49

79': Κίτρινη στον Γκόμες.

20:48

78': Κίτρινη στον Σαββίδη.

20:47

78': Στη θέση του Σπίνουλα ο Γκόμες για την Κέρκυρα.

20:43

74': Κίτρινη στον Ιωάννου.

20:42

72': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Ντουρμισάι πιάνει σουτ από μακριά και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

20:39

69': Κίτρινη στον Κότνικ για καθυστέρηση.

20:34

64': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Λάμπρου κάνει εντυπωσιακό σόλο, σουτάρει από μέσα αριστερά και ο Γιαννακόπουλος αποκρούει.

20:30

61': Στη θέση του Επστάιν ο Μεληκιώτης για την Κέρκυρα.

20:26

57': Ο Ζορμπάς εκτελεί κόρνερ, ο Σιόντης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:26

56': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Ζορμπάς δίνει στον Τουράμ, εκείνος κάνει το σουτ από μέσα δεξιά και ο Κότνικ αποκρούει.

20:23

Ο Χατζισαφί εκτελεί κόρνερ, ο Ντουρμισάι παίρνει την κεφαλιά και κάνει το 0-1. Τον έχασε εντελώς ο Σπίνουλας.

20:22

53': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

20:19

49': Ο Χατζισαφί εκτελεί κόρνερ, ο Ντουρμισάι παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:15

20:15

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:02

20:01

45': Στο δοκάρι η εκτέλεση του Μασούντ με τον Γιαννακόπουλο να αγγίζει την μπάλα. Στη συνέχεια ο Ιρανός αστοχεί σε κενή εστία.

19:59

44': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Ο Λάμπρου κάνει ωραία το κοντρόλ, αποφεύγει τον Σοϊλέδη και στη συνέχεια πέφτει εύκολα.

19:57

Επηρεασμένοι από το χαμένο πέναλτι δείχνουν οι γηπεδούχοι.

19:53

39': Αποκρούει ο Κότνικ το πέναλτι του Τουράμ πέφτοντας στην αριστερή του γωνιά.

19:53

38': ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ! Χωρίς να έχει πίεση ο Μπανανά βρίσκει την μπάλα με το χέρι. Ανεξήγητη η κίνησή του.

19:49

34': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούντ εκτελεί κόρνερ, ο Χατζισαφί πιάνει μονοκόμματο σουτ στην κίνηση και ο Γιαννακόπουλος αποκρούει.

19:47

32': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Χατζισαφί και Μασούρας αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο Ιρανός κάνει σουτ από μέσα αριστερά και σημαδεύει την εξωτερική πλευρά των διχτυών.

19:43

28': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Εκτελείται πλασαριστά και η φάση περνά.

19:39

24': Αδύναμο σουτ εκτός περιοχής από τον Λάμπρου, εύκολα μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.

19:36

20': Ο Σοϊλέδης εκτελέι κόρνερ, ο Ιωάννου παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:33

17': Κίτρινη στον Ζορμπά.

19:32

16': Ένα ακόμη κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελεί ο Χατζισαφί και διώχνει ο Ιωάννου.

19:28

13': Εκτελεί φάουλ ο Σοϊλέδης στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν βρίσκει τον Τουράμ.

19:27

Παιχνίδι λαθών προς το παρόν.

19:23

7': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Επστάιν, σωστή η απόφαση.

19:19

4': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Το εκτελεί ο Χατζισαφί και δεν βρίσκει συμπαίκτη.

19:16

19:15

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στη Βαρκελώνη.

19:12

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:08

Έχοντας τέσσερα επίσημα ματς στα πόδια τους λόγω Γιουρόπα Λιγκ οι "κυανέρυθροι" αναζητούν τρίποντο προκειμένου να αναρριχηθούν με το καλημέρα ψηλά. Στόχος άλλωστε είναι και φέτος η πεντάδα.

19:04

Τρεις νίκες επί του Πανιωνίου έχει στην έδρα της η Κέρκυρα και έτσι θέλει να συνεχίσει.

19:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κέρκυρας με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Βενέτης, Ιωάννου, Σοϊλέδης, Σιόντης, Κ. Ντιογκό, Νούνες, Επστάιν, Ζορμπάς, Τουράμ
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Γκόμες, Κόντος, Μεληκιώτης, Μπαλάφας, Γρομητσάρης, Βάργκας
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Βλάχος, Γκιοατά, Μπανανά, Χατζισαφί, Κόρμπος, Σαββίδης, Μασούντ, Λάμπρου, Μασούρας, Ντουρμισάι
Αναπ: Μπαντής, Παπαγεωργίου, Σαραμαντάς, Ταπόκο, Σταυρόπουλος, Γλυνός, Πινιώτης
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας) Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας), Μεϊντάνας (Αχαΐας) 4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)