Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:20

Προβλημάτισε η ΑΕΛ, δεν έδειξε τίποτα το ιδιαίτερο.

23:19

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Ολυμπιακό με 4-1. Έβδομη συνεχόμενη νικηφόρα πρεμιέρα για τους Πειραιώτες.

23:19

90'+3: Πάει πολύ επικίνδυνα ο Νικολάου και βλέπει την κίτρινη.

23:17

23:16

89': Διαγώνιο σουτ από τον Μάρτινς, άουτ η μπάλα.

23:13

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

23:09

83': Κίτρινη στον Μίλιτς για πολύ δυνατό φάουλ.

23:09

83': Απευθείας φάουλ από τον Μίλιτς, μπλοκάρει ο Μπόζοβιτς.

23:08

82': Κίτρινη στον Αναστασόπουλο.

23:06

81': Μάρτινς αντί Φορτούνη για τον Ολυμπιακό.

23:05

79': Ναζλίδης και Κρισμάν μπαίνουν για την ΑΕΛ, Κουτσιανικούλης και Περόνε βγαίνουν.

23:03

77': Νικολάου αντί Βούκοβιτς για τον Ολυμπιακό.

23:03

Ο Πάρντο δίνει στον Ανσαριφάρντ, εκείνος με τακουνάκι βρίσκει τον Φορτούνη και ο τελευταίος από κοντά κάνει το 4-1.

23:03

76': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

23:01

Ο Φιγκέιρας συγκλίνει προς τα μέσα, κάνει σουτ με το αριστερό και κάνει το 3-1. Δεν κόντραρε κάπου η μπάλα και γι' αυτό δεν δικαιολογείται η αντίδραση του Μπόζοβιτς. Άγαλμα έμεινε σε αδύναμο σουτ.

23:01

74': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

22:59

73': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Κουτσιανικούλης βγάζει τη σέντρα, ο Ζίζιτς παίρνει καρφωτή κεφαλιά στην πλάτη του Ρέτσου και ο Καπίνο από κοντά αποκρούει.

22:58

71': Σιώπης αντί Σεμπά για τον Ολυμπιακό.

22:57

Ο Ντέλετιτς δίνει στον Λεοζίνιο, εκείνος από μέσα δεξιά κάνει το γύρισμα και προ του Κουτσιανικούλη με προβολή ο Φιγκέιρας βάζει αυτογκόλ για το 2-1.

22:57

71': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

22:56

70': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης πιάνει δυνατό διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά, αλλά ο Μπόζοβιτς αποκρούει.

22:55

69': Αναστασόπουλος αντί Ανδρεόπουλου για την ΑΕΛ.

22:54

Ο Φορτούνης ανοίγει για τον Πάρντο, εκείνος μπαίνει στην περιοχή, κάνει ωραίο γύρισμα και ο Ανσαριφάρντ από τη μικρή περιοχή διαμορφώνει το 2-0.

22:54

67': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

22:51

65': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το εκτελεί ο Πάρντο και δεν βρίσκει συμπαίκτη.

22:49

63': Μακρινό σουτ του Ντέλετιτς, ψηλά η μπάλα.

22:48

62': Μακρινό σουτ του Βούκοβιτς, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

22:45

59': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, ο Ανσαριφάρντ βάζει το πόδι του και ο Μπόζοβιτς αποκρούει.

22:44

58': Κερδίζει τις μάχες ο Σεμπά, κάνει το σουτ από μέσα αριστερά και αστοχεί.

22:41

Δεν περνά η κάθετη του Φορτούνη για τον Πάρντο.

22:37

Έξαλλος ο Χάσι, ζητάει κόκκινη. Θα μπορούσε να βγει.

22:37

51': Κίτρινη στον Ανδρεόπουλο για πολύ δυνατό μαρκάρισμα στον Πάρντο.

22:35

Χωλαίνει ο Μίλιτς, φαίνεται να πονά στον αριστερό του αστράγαλο.

22:31

22:30

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων.

22:17

22:15

44': Σε θέση οφσάιντ ο Ντέλετιτς, σωστά σηκώνεται το σημαιάκι.

22:12

Αρκετά τα λάθη στις μεταβιβάσεις των παικτών των δύο ομάδων.

22:08

Δεν δείχνει σημάδια αντίδρασης η ΑΕΛ.

22:05

Θα έπρεπε να έχει κιτρινιστεί ο Φάρκας γι' αυτή του την ενέργεια, αλλά του χαρίστηκε ο διαιτητής.

22:04

Ο Φορτούνης αναλαμβάνει την εκτέλεση και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά για το 1-0. Έπεσε σωστά ο Μπόζοβιτς, αλλά δεν έφτασε την μπάλα.

22:04

34': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

22:03

32': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό! Σωστή η απόφαση, έχει κάνει χέρι ο Φάρκας εμφανώς σε γύρισμα του Σεμπά.

22:01

31': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ανδρούτσος βγάζει ωραία διαγώνια μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Φορτούνης πιάνει καρφωτή κεφαλιά και ο Μπόζοβιτς διώχνει με τα πόδια.

22:01

Με επιθετικό φάουλ του Πάρντο τελειώνει αυτή η επίθεση για τον Ολυμπιακό.

21:56

25': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Ανσαριφάρντ, σωστή η απόφαση.

21:54

23': Απευθείας φάουλ του Φορτούνη, ψηλά η μπάλα.

21:50

19': Μπερδεύονται Ντέλετιτς και Φάρκας, άουτ το σουτ του πρώτου από το ημικύκλιο.

21:47

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ολυμπιακός, περιμένει η ΑΕΛ.

21:43

12': Ο Μίλιτς βγάζει τη σέντρα, ο Ανσαριφάρντ παίρνει την κεφαλιά και ο Μπόζοβιτς μπλοκάρει.

21:41

11': Στο τείχος η εκτέλεση του Φορτούνη.

21:40

10': Ωραία ενέργεια από τον Πάρντο, κάνει και το σουτ εκτός περιοχής και αστοχεί. Γυρνά πάντως τη φάση πίσω για φάουλ ο Καραντώνης.

21:36

5': Λόμπα από πολύ μακρινά από τον Φορτούνη, άουτ η μπάλα.

21:33

3': Κόρνερ στο ματς. Το εκτελεί ο Φορτούνης και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.