Καλός ο ρυθμός, ανώτερος της Λόκερεν ο Ολυμπιακός, αλλά δεν βρήκε το γκολ.

19:51

Λήξη αναμέτρησης, στο 0-0 έμειναν οι δύο ομάδες παρόλο που το ματς είχε φάσεις.

19:50

89': Μακρινό σουτ του Φιγκέιρας, μπλοκάρει ο Βερχούλστ.

19:46

84': Δοκιμάζει το πόδι του ο Φιγκέιρας, άουτ η μπάλα.

19:43

82': Ευκαιρία για τη Λόκερεν! Ο Φιγκέιρας δεν μπορεί να διώξει σωστά την μπάλα, Σούντερ πιάνει βολίδα και ο Καπίνο αποκρούει.

19:41

80': Αλλαγές για τον Ολυμπιακό, Φορτούνης και Σιώπης περνούν εκτός, Σεμπά και Ανδρούτσος στο ματς.

19:37

76': Πάρντο και Φορτούνης συνεργάζονται, δεν προλαβαίνει να πλασάρει ο δεύτερος.

19:32

71': Λόμπα από τη σέντρα του γηπέδου κάνει ο Φορτούνης, άουτ η μπάλα.

19:31

70': Αδύναμο σουτ του Εμενίκε, εύκολα ο Βερχούλστ.

19:30

69': Δοκιμάζει το πόδι του από μέσα αριστερά ο Περσόονς, άουτ η μπάλα.

19:27

66': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, άουτ η κεφαλιά του Σούτερ.

19:26

65': Σουτ του Σιώπη, άουτ η μπάλα.

19:24

63': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Στην πλάτη της άμυνας φεύγει ο Εμενίκε, κάνει και το πλασέ από μέσα δεξιά και ο Βερχούλστ αποκρούει.

19:22

62': Βγαίνουν Οφόε Ανσαριφάρντ και Κούτρης, μπαίνουν Νικολάου, Εμενίκε και Φιγκέιρας για τον Ολυμπιακό.

19:21

61': Ο Φορτούνης εκτελεί κόρνερ, ο Σισέ παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

19:19

59': Αδύναμο σουτ του Πάρντο, εύκολα ο Βερχούλστ.

19:18

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ολυμπιακός.

19:15

54': Ο Φορτούνης δίνει στον Ανσαριφάρντ, το πλασέ του τελευταίου κοντράρει και ο Βερχούλστ μπλοκάρει.

19:15

54': Δυνατό σουτ του Φορτούνη από μακριά, αποκρούει ο Βερχούλστ.

19:13

52': Κόβεται ο Πάρντο, κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Και σε αυτό ο Φορτούνης, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

19:09

48': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελείται με πάσα και η φάση περνά ανεκμετάλλευτη.

19:07

46': Πάρντο αντί Καρσελά για τον Ολυμπιακό.

19:06

19:05

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:50

18:49

45': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Καρσελά μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, κάνει το πλασέ και ο Βερχούλστ αποκρούει.

18:45

42': Έκτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης και νέο κόρνερ.

18:42

38': Κόρνερ για τη Λόκερεν, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:39

35': Κίτρινη στον Ανσαριφάρντ.

18:36

Παίζουν αρκετά από τα πλάγια οι "ερυθρόλευκοι".

18:32

29': Ένα ακόμη κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης εκτελεί και ο Ανσαριφάρντ δεν πιάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε.

18:30

26': Σέντρα από τον Κούτρη, ο Ανσαριφάρντ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:29

26': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

18:26

Πιέζουν ψηλά οι Πειραιώτες.

18:23

20': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Ανσαριφάρντ κάνει σουτ από μέσα αριστερά και σημαδεύει την εξωτερική πλευρά πλευρά της δεξιάς δοκού.

18:20

17': Κόρνερ για τη Λόκερεν, λίγο έξω η κεφαλιά.

18:16

13': Κόρνερ για τη Λόκερεν, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:15

12': Λάθος του Σισέ, το διορθώνει ο Ρομαό.

18:13

Έχει ρυθμό το ματς.

18:09

Υπάρχουν και φίλοι των "ερυθρόλευκων" στο γήπεδο, οι οποίοι έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους.

18:05

2': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:04

17:58

17:54

Ένα ακόμη τεστ για την ομάδα του Μπέσνικ Χάσι, η οποία προετοιμάζεται πλέον για τα παιχνίδια -πιθανότατα- με την Παρτιζάν στο πλαίσιο του τρίτου προκριματικού του Τσάμπιονς Λιγκ.

17:50

Καλησπέρα σας, το φιλικό του Ολυμπιακού με τη Λόκερεν ξεκινά σε περίπου 10 λεπτά.