-
0
23:43

23:41

Πολύτιμος βαθμός για την Εθνική στη Ζένιτσα, φτάνει τους 12 βαθμούς και κρατά το +1 από τη Βοσνία στη δεύτερη θέση του 8ου προκριματικού ομίλου του Μουντιάλ.

23:40

90'+5: Λήξη του αγώνα, 0-0.

23:39

90'+4: Μανιάτης αντί Φορτούνη, τελευταία αλλαγή για την Εθνική.

23:39

90'+4': Κίτρινη στον Ιμπίσεβιτς.

23:37

90'+2: Κουρμπέλης αντί Μάνταλου, δεύτερη αλλαγή για την Εθνική.

23:36

90'+1: Κεφαλιά του Τζέκο μετά από σέντρα του Βίστσκα, περνά άουτ.

23:36

90'+1: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:32

87': Κόρνερ για τη Βοσνία, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:30

85': Ο Καρνέζης αποκρούει σωτήρια και με το ένα χέρι και την κεφαλιά του Μπίτσακτσιτς.

23:29

84': Απαντά στις ευκαιρίες η Βοσνία, με το δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Τζέκο να διώχνει σε κόρνερ ο Καρνέζης.

23:28

83': Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική! Στην αντεπίθεση ο Μήτρογλου βρίσκει τον Δώνη, εκείνος με τη μία τον Μάνταλο, όμως ο τελευταίος πλασάρει άστοχα κι ενώ είναι μόνος στο σημείο του πέναλτι.

23:27

82': Κόρνερ για τη Βοσνία, χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο.

23:23

77': Μπέσιτς αντί Κόντρο, αλλαγή στην αλλαγή για τη Βοσνία.

23:21

76': Σέντρα του Μήτρογλου από αριστερά, δεν μπορεί να κάνει την προβολή ο Φορτούνης, χάνεται η ευκαιρία για την Εθνική.

23:20

75': Πλασέ του Τζέκο μετά από τακουνάκι του Κόντρο, μπλοκάρει ο Καρνέζης.

23:19

74': Κόρνερ για την Εθνική κερδίζει ο ιδιαίτερα δραστήριος Δώνης, εκτελεί ο Φορτούνης, τίποτα το αξιοσημείωτο.

23:14

69': Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τη Βοσνία, ο Ντούμιτς αντί του τραυματία Σούνιτς.

23:10

65': Κίτρινη στον Γιάγιαλο για κράτημα στον Φορτούνη.

23:07

62': Κόρνερ παραχωρεί για τη Βοσνία ο Τζιόλης. Εκτελεί χωρίς τύχη ο Πιάνιτς.

23:06

61': Κίτρινη στον Μπίτσακτσιτς για φάουλ στον Δώνη.

23:05

60': Φωνές για πέναλτι από τους Βόσνιους, δεν υπάρχει καμία παράβαση του Μανωλά στον Ιμπίσεβιτς.

23:03

58': Κίτρινη στον Δώνη για δυνατό μαρκάρισμα στον Σούνιτς.

23:01

56': Κερδίζει κόρνερ η Εθνική με τον Δώνη, εκτελεί ο Φορτούνης και δεν προκύπτει κάτι αξιοσημείωτο.

23:01

56': Πολλή δουλειά από τον Ζέκα στο χώρο της μεσαίας γραμμής.

22:55

50': Δώνης αντί Μπακασέτα, πρώτη αλλαγή και αναγκαστική για την Ελλάδα. Ντεμπούτο για τον νεαρό επιθετικό με τη «γαλανόλευκη».

22:53

48': Έχει τραυματιστεί ο Μπακασέτας, δεν μπορεί να συνεχίσει μάλλον. Με 10 προς το παρόν η Εθνική.

22:51

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.