Υποβιβάζεται -τουλάχιστον αγωνιστικά- η Καλλιθέα και μαθηματικά.

18:50

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τα Τρίκαλα με 1-0.

18:47

90': Δυνατό σουτ του Καμπλιώνη, μπλοκάρει ο Μιχελής.

18:46

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:43

87': Κακό σουτ του Κουσκουνά, άουτ η μπάλα.

18:42

86': Καμπλιώνης αντί Σανδραβέλη για τα Τρίκαλα.

18:39

Ο κόσμος προσπαθεί να ενθαρρύνει τους παίκτες της Καλλιθέας.

18:35

79': Γκέτσι αντί Ντιακιτέ για την Καλλιθέα.

18:35

79': Κακό σουτ του Μπέλη, ψηλά η μπάλα.

18:34

78': Κίτρινη στον Μουμίν.

18:32

76': Κίτρινη στον Κατσικογιάννη.

18:31

75': Απευθείας φάουλ από τον Γκόλια, ψηλά η μπάλα.

18:30

74': Κίτρινη στον Τσίπρα.

18:28

72': Στη θέση του Στεφάνοβιτς ο Καρίκι για τα Τρίκαλα.

18:28

72': Πολύ καλό σουτ του Σταμόπουλου, με τα ακροδάχτυλα βγάζει ο Αθανασόπουλος. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

18:25

69': Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα! Ο Κουσκουνάς φέρνει την μπάλα μπροστά του, μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει πάνω από τα δοκάρια.

18:24

68': Στη θέση του Γιαννιτσάνη ο Λαμπάκης για τα Τρίκαλα.

18:21

Τις πρώτες βοήθειες δέχεται ο Γιαννιτσάνης εκτός γηπέδου γιατί έπεσε άτσαλα μετά από μαρκάρισμα που δέχτηκε.

18:19

64': Μπέλης αντί Σταματάκου για την Καλλιθέα.

18:19

63': ΔΟΚΑΡΙ για την Καλλιθέα! Ο Λεβέντης πιάνει πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα τραντάζει το δεξί δοκάρι του Αθανασόπουλου.

18:16

Στο έδαφος ο Μασέδο, προσωρινή διακοπή.

18:16

60': Σουτ στην κίνηση από τον Καντέ, άουτ η μπάλα.

18:13

Αναγκασμένοι να ρισκάρουν είναι οι γηπεδούχοι, οι οποίοι παίρνουν μέτρα στο γήπεδο.

18:11

56': ΔΟΚΑΡΙ για την Καλλιθέα! Ο Σταμόπουλος εκτελεί φάουλ, ο Τσώνης παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα "γλείφει" το οριζόντιο δοκάρι.

18:09

54': Στη θέση του Γκίνη ο Καντέ για την Καλλιθέα.

18:09

54': Μακρινό σουτ του Γιαννιτσάνη, ψηλά η μπάλα.

18:07

52': Πέφτει εύκολα στο έδαφος ο Τσίπρας και ζητά πέναλτι.

18:06

51': Ωραία σέντρα από τον Γκόλια, δεν πιάνει την κεφαλιά καλά ο Γιαννιτσάνης από πλεονεκτική θέση.

18:03

48': Κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ από τον Σταματάκο, εύκολα ο Αθανασόπουλος.

18:02

47': Καλή μπαλιά του Στεφάνοβιτς, δεν βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε ο Κουσκουνάς.

18:01

17:59

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες.

17:45

17:44

44': ΔΟΚΑΡΙ για την Καλλιθέα! Ο Συριόπουλος εξαπολύει έναν κεραυνό και η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης ο Μασέδο κάνει το σουτ και ο Αθανασόπουλος αποκρούει με το πόδι.

17:43

43': Αδύναμο σουτ του Σταμόπουλου εκτός περιοχής, εύκολα ο Αθανασόπουλος.

17:42

42': Ευκαιρία για την Καλλιθέα! Ο Σταματάκος πλασάρει από μέσα δεξιά έπειτα από πάσα του Κατσικογιάννη και ο Αθανασόπουλος αποκρούει.

17:41

Ένταση πάνω από τον πάγκο των Τρικάλων.

17:38

Ο Ριζογιάννης αναλαμβάνει την εκτέλεση και στέλνει την μπάλα στο κέντρο της εστίας με δύναμη για το 0-1.

17:37

37': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

17:36

36': ΠΕΝΑΛΤΙ για τα Τρίκαλα! Σε προσπάθειά του να διώξει ο Ντιακιτέ, δεν υπολόγισε σωστά και η μπάλα βρήκε στο χέρι του. Το αξιοπρόσεκτο είναι ότι ο Τζοβάρας το έδωσε με πολύ μεγάλη καθυστέρηση και αφού είχαν προηγηθεί οι έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

17:34

34': Καλή εκτέλεση φάουλ του Αρναρέλλη, λίγο έξω η μπάλα.

17:32

32': Κίτρινη στον Σταμόπουλο.

17:31

31': Στα σώματα κοντράρει το σουτ του Μασέδο, κόρνερ για την Καλλιθέα. Αυτό εκτελείται πλασαριστά και η φάση περνά.

17:28

28': Κόρνερ για τα Τρίκαλα, περνά ανεκμετάλλευτο.