Ο Απόλλων ανεβαίνει στη Σούπερ Λίγκα και ως πρωταθλητής της Β' Εθνικής.

18:52

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα, Απόλλων Σμύρνης - Χανιά 3-0.

18:51

Ευκαιρία για τον ΑΟΧ. Συρτό σουτ Τσουκάνη από θέση μέσα αριστερά, σε κόρνερ ο Χιώτης. Εκτελεί ο ίδιος παίκτηςγια τα Χανιά, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

18:50

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων...

18:49

90': Μακρινό σουτ Κοζάκη, δεν έχει πρόβλημα ο Χιώτης.

18:46

87': Οφσάιντ ο Σταματής. Σωστή υπόδειξη.

18:46

87': Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά. Σέντρα Σταματή, παράλληλη από τα αριστερά, ο Αποστολόπουλος από το ύψος του πέναλτι, μόνος προ του Χιώτη, αστοχεί, άουτ.

18:45

Αγγαρεία πλέον το ματς για το Απόλλωνα, που έχει χαλαρώσει...

18:44

85': Σουτ Σταματή από τα 25 μέτρα και αριστερά, πάνω από την εστία του Απόλλωνα.

18:41

82': Μακρινό σουτ Αφράτη, δεν έχει καμία τύχη.

18:40

81': Κόρνερ για τα Χανιά με τον Τσουκάνη από ατα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:33

74': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Σέντρα-σουτ Πάνου από τα δεξιά, κεφαλιά Μπαρμπόσα από κοντα, άουτ.

18:32

Ο κόσμος στις εξέδρες αυξήθηκε... Κοντά στις 2.000 τελικά. Και οι φίλοι του Απόλλωνα είναι ιδιαίτερα εκδηλωτικοί... "Σηκωσε το γαμ... δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένω", φωνάζουν για την κούπα του πρωταθλητή.

18:29

70': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Απόλλωνα και ο Μάντζιος, ο νεαρός Καλλέργης στη θέση του Πετρόπουλου.

18:29

70': Τρίτη αλαγή για τα Χανιά και είναι στη θέση του τερματοφύλακα για να πάρει χρόνο συμμετοχής ένας ακόμα παίκτης. Ο Λαλί αντί του Αθανασίου.

18:25

66': ΔΟΚΑΡΙ για τον Απόλλωνα. Ο Χιντζίδης έβγαλε γλυκιά σέντρα από τα αριστερά, μετά από πλασαριστή εκτέλεση φάουλ, κεφαλιά του Περογαμβράκη, ο Πετρόπουλος αρχικά από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει σχεδόν πάνω στη γραμμή τον Αθανασίου, καθώς μπερδεύτηκε και στην επαναφορά ο Μπαρμπόσα σχεδόν εξ επαφής σουτάρει με δύναμη στην αριστερή δοκό της εστίας του ΑΟΧ!

18:23

64': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά με τον Κονέ, διώχνουν σε νέο οι παίκτες του ΑΟΧ. Με τον ίδιο εκτελεστή και από την ίδια πλευρά οι γηπεδούχοι, αλλά περνά ανεκμεταλλεύτο.

18:21

62': Κίτρινη στον Κοζάκη.

18:19

60': Κόρνερ για τον Απόλλωνα με το Κονέ από τα δεξιά, κεφαλιά Πετρόπουλου, δεν θα νικήσει τον Αθανασίου.

18:19

60': Δεύτερη αλλαγή για τα Χανιά. Ο Μέρο στη θέση του Τουγλή.

18:17

58': Σέντρα Σταματή από τα αριστερά, κεφαλιά Τσουκάνη, πολλά μέτρα μακριά από την εστία του Απόλλωνα.

18:16

57': Ατομική προσπάθεια και σουτ -χωρίς δύναμη- του Μπαρμπόσα από θέση μέσα αριστερά, μπλοκάρει ο Αθανασίου.

18:14

55': Νέο κόρνερ για τον Απόλλωνα με τον Κονέ, όπως πάντα, από τα δεξιά, κεφαλιά Μπαρτολίνι, δεν έχει πρόβλημα ο Αθανασίου.

18:12

Κόρνερ από τα αριστερά με τον Κονέ, κεφαλιά Περογαμβράκη από την καρδιά της μικρής περιοχής του ΑΟΧ και 3-0.

18:12

53': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

18:10

51': Καλή ευκαιρία για τα Χανιά, ο Σταματής βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Απόλλωνα, διαγώνιο σουτ από τα δεξιά, μισό μέτρο έξω από το δεξί δοκάρι του Χιώτη.

18:09

50': Στο κόρνερ ο Κονέ από τα δεξιά, κεφαλιά Περογαμβράκη, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Αθανασίου.

18:09

50': Φάουλ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά με τον Κονέ, καλοτραβηγμένο, εντυπωσιακό σε κόρνερ ο Αθανασίου.

18:07

49': Δύο αλλαγές μαζί για τον Απόλλωνα. Ο Περογαμβράκης αντί του Διαμαντόπουλου και ο Μπαρμπόσα αντί του Σιατραβάνη.

18:05

46': Μηλιώτης αντί Ντούμου για τον ΑΟΧ, που ξεκινά με αλλαγή...